آیا لغو ویزا برای جذب گردشگران جام جهانی کافی است ؟

به گزارش مجله 90 جعبه، جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران ایران گفت: خوشبختانه ظرفیت بسیار خوبی هم در منطقه ها آزاد و کیش و قشم و سایر استان ها داریم. از لحاظ قیمتی مقرون به صرفه ترین قیمت برای هتل ها ایران است که این را خود سازمان جهانی جهانگردی اذعان نموده است. قیمت یک هتل در ایران 25 دلار و در قطر بیش از 300 دلار است و به همین دلیل حضور بسیاری از مسافران را شاهد خواهیم بود.

آیا لغو ویزا برای جذب گردشگران جام جهانی کافی است ؟

خبرنگاران : رئیس جامعه هتلداران ایران که در برنامه گفت و گوی مالی رادیو تبادل نظر با موضوع ظرفیت های مالی جام جهانی قطر برای ایران و فرصت سوزی های احتمالی سخن می گفت اذعان داشت : از لحاظ همکاری ها از ناحیه مدیران دولتی هیچ گونه اعلام آمادگی و برنامه ریزی نبوده است. امروز وزیر راه قطر به کیش آمده و با مدیران ایرانی جلسه داشته است درحالی که از بخش خصوصی هیچ گونه دعوتی نشده است. در زمان حاضر در جزیره کیش بدون ویزا امکان تردد است و 4 هزار تخت برای هر شب اعلام آمادگی شده است. به طورکلی تا 50 هزار تخت این آمادگی را داریم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی خدمات دهی را انجام دهیم.

استاد فرصت سوزی رویدادها هستیم!

حرمت الله رفیعی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی نیز در این برنامه گفت: ما یک فرصت 6ماهه تا برگزاری مسابقات جام جهانی داریم اما استاد فرصت سوزی رویدادها هستیم. رویداد اکسپوی دوبی رویدادی بود که به وسیله ما نادیده گرفته شد و بیش از 50 مقام رسمی در آن رویداد حضور پیدا نموده بودند.

وی گفت: چرا فقط به کیش توجه داریم ما با یک ساعت از مرکز ایران به شهرهای مختلف قطر مسافرت می کنیم. این جام جهانی امتحان سختی برای متولیان کار خواهد بود به این علت که قاطبه مردم نگاه ویژه ای به جام جهانی دارند. برد قطعی تیم ملی و برداشت مادی از این رویداد بزرگ باید اهداف اصلی ما باشد. ایران همسایه قطر است و باید بهره برداری حداکثری از این رویداد را داشته باشیم.

به راحتی می توانیم برای 50 کشور برنامه ریزی کنیم

رضا خادم الرضا عضو جامعه تورگردانان ایران در ادامه گفت: مشکلاتی که در صنعت گردشگری داریم مسائل بسیار زیادی را شامل می گردد. اکسپو فرصت خوبی بود که در همسایگی ایران از دست رفت. بخش خصوصی زمانی قوی و محکم خواهد بود که حمایت ها و برنامه ریزی های کلانی در آن حوزه وجود داشته باشد. در 10 سال گذشته اتفاق خاصی ندیدیم. در 6ماهه گذشته دکتر ضرغامی جلسات زیادی را گذاشتند و نشست های زیادی نیز برگزار گردید.

وی ادامه داد: ظرفیت ها معرفی و بسترها تعریف شد ضمن آنکه چند وزارتخانه باید با یکدیگر هم گرایی داشته باشند. وزارت خارجه در جلسات مختلف برای ورود و این که تعداد قابل توجهی از تورهای مختلف را بپذیریم باید تسهیلگری کند. به راحتی می توانیم برای 50 کشور برنامه ریزی کنیم ضمن آنکه 250 دفتر داریم که کار ورود تورها را انجام می دهند.

موافقت وزارت خارجه با لغو ویزا ایران و قطر در جام جهانی

لیلا اژدری مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی نیز که در این برنامه رادیویی حضور داشت گفت: وزارت خارجه با پیشنهاد حذف ویزا 2ماهه بین ایران و قطر در جام جهانی موافقت نموده است که این مشوق خوبی برای حضور گردشگر های خارجی از قطر در ایران است.

مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ما برنامه ریزی برای جام جهانی قطر را از خرداد ماه 1399 شروع کردیم و جلساتی را برگزار و ایده های خود را مطرح کردیم. جام جهانی قطر در نزدیکترین راستا به ایران برگزار می گردد و برترین فرصت است تا جاذبه های گردشگری خودمان را به جهان معرفی کنیم.

وی گفت: رویکرد دیگر، جذب تماشاگران جهان به سمت ایران است. فاصله بین مسابقات موقعیت مناسبی است تا تماشاگران از کشور کوچک قطر به سمت سایر مقاصد گردشگری از جمله ایران سفر نمایند. قطر یک کشور کوچک است و امکانات اقامتی آنها به مقدار کافی نیست و به همین علت مذاکراتی را با سایر کشور از جمله ایران انجام داده است.

مدت زمان لغو ویزا 2ماهه است

اژدری توضیح داد: امروز وزیر راه قطر در کیش حضور دارد و یک هیئت نیز از ایران در حال مذاکره است. ما طی جلساتی که با همه ذی نفعان داشتیم و تقاضای بخش خصوصی این بوده که لغو ویزا یا تخفیف در صدور ویزا می تواند مشوق خوبی برای حضور گردشگر های خارجی از قطر در ایران باشد و وزارت خارجه با این پیشنهاد موافقت نموده است و نامه ای را نیز به معاون اول رئیس جمهور ارسال کردند و منتظر هستیم تا از لحاظ قانونی، دستور بودجه ای آن ابلاغ گردد و مدت زمان لغو ویزا 2ماهه است.

وی گفت: بخش خصوصی بعلاوه معتقد است که تعداد پروازهای کمی بین ایران و قطر وجود دارد که این مشکل نیز در سفر رئیس جمهور به قطر حل شده است و 70 پرواز هفتگی با ایرلاین های ایرانی در آن مقطع زمانی خواهیم داشت.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 12 تیر 1401 بروزرسانی: 12 تیر 1401 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 2001

به "آیا لغو ویزا برای جذب گردشگران جام جهانی کافی است ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا لغو ویزا برای جذب گردشگران جام جهانی کافی است ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید