اطلاعات جدید گیم پلی دیابلو 4 با معرفی کلاس تازه آن منتشر شد

به گزارش مجله 90 جعبه، قرار نیست حداقل تا یک سال آینده خبری از عرضه دیابلو 4 باشد و استودیوی بازی سازی بلیزارد هم مشخصا گفته است که به این زودی ها نباید منتظر عرضه بازی باشیم، ولی انتشار اطلاعات جدید و مختلف از بازی به مشکل منظمی ادامه دارد. بلیزارد در رویداد بلیزکان خود از کلاس جدید یاغی برای دیابلو 4 رونمایی کرد و از قابلیت های جدید و متفاوت این بازی گفت.

اطلاعات جدید گیم پلی دیابلو 4 با معرفی کلاس تازه آن منتشر شد

رویداد بلیزکان که در سال گذشته میلادی به خاطر مسائل ناشی از بحران جهانی فعلی برگزار نشده بود، به شکل دیجیتالی و در قالب تعدادی تماس تصویری با بازی سازان برگزار شده است. مراسمی عظیم با اجراهای زنده و مسابقات و دموهای انحصاری، جای خود را به پخش زنده رایگانی داده است که همین حالا هم در شبکه های مختلف بلیزارد ادامه دارد. با این حال، بلیزارد مطمئن شده است تا به اندازه کافی از بازی های آینده خود در این برنامه ها صحبت کند.

دیابلو 4 که برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و کامپیوتر در دست ساخت است، نمایشی خوب در بلیزکان سال جاری داشت. بلیزارد ضمن رونمایی یک کلاس جدید برای این بازی، از شرایط ساخت بازی و سیستم های جدیدی که مشغول طراحی هستند، صحبت کرد.

کلاس روگ یا همان یاغی، پای ثابت نقش آفرینی های مختلف است؛ کلاسی که بالاترین سرعت را بین شخصیت های یک نقش آفرینی دارد و معمولا با یک تیر و کمان یا دو خنجر به مبارزه می پردازد. کلاس یاغی با مجموعه دیابلو هم غریبه نیست و از همان دیابلو 1 شاهد حضور این کلاس در دیابلو بوده ایم.

شخصیت یاغی دیابلو 4 می تواند به سرعت خود را با مبارزه تطبیق دهد؛ یعنی هم از دور و هم از نزدیک با دشمنان روبه رو گردد و در عین حال هم از تعدادی طلسم مختلف برای مبارزه استفاده کند.

از نظر طراحی، کلاس یاغی دیابلو 4 ظاهری شبیه به اعضای گروه Sisterhood of the Sightless Eye دارد؛ گروهی که بخشی از دنیای دیابلو است و ماهرترین زنان تیرانداز را در خود جای داده است. کلاس یاغی دیابلو 4 مثل اعضای این گروه یک زره قرمز می پوشد و شنلی به تن می نماید تا ظاهری مرموز به خود بگیرد. البته که در دیابلو 4 می توان شخصیت ها را کمی شخصی سازی کرد و ظاهر آن را تغییر داد.

طراحان دیابلو 4 می گویند که کوشش بسیاری نموده اند تا هر کلاس بسیار متفاوت از دیگری به نظر برسد و به همین دلیل هم بحث های متعددی حول چگونگی طراحی کلاس یاغی داشته اند؛ اینکه این کلاس چقدر به عنوان یک مبارز تن به تن یا تیرانداز مطرح گردد و مهارت هایش بیشتر به کدام سمت مایل باشند. کلاس یاغی دیابلو 4 سه مهارت خاص دارد؛

  • Shadow Realm - با استفاده از این قابلیت، یاغی تعدادی از دشمنان نزدیک خود را به دنیای دیگری می فرستد و برای مدتی کوتاه قدرت بیشتری پیدا می نماید تا راحت تر دشمنان اطراف خود را از پای در بیاورد.
  • Exploit Weakness - کلاس یاغی می تواند با استفاده صحیح از حملات، در مقابل حملات تعیین دشمنان، صدمه بسیار بیشتری وارد کند. این قابلیت به درد بازی نماینده هایی می خورد که بسیار سریع بازی می نمایند و نیازمند تصمیم گیری در لحظه است؛ طوری که بلیزارد انتظار دارد یاد دریافت چگونگی استفاده از این قابلیت ساده نباشد.
  • Combo Points - کلاس یاغی از حرکات معمولی خود پوینت می گیرد و با خرج کردن آن پوینت ها، حرکات قوی تر اجرا می نماید. این فرایند یک ریتم بسیار جالب برای مبارزات کلاس یاغی به وجود می آورند

برای آنلاک کردن مهارت های خاص هر کلاس (چه برای یاغی و چه برای دیگر کلاس ها)، بازی نماینده ها باید خط کوئست خاصی در دنیای دیابلو 4 را به سرانجام برسانند. پس از آنلاک کردن همه مهارت های ویژه، می توان از آن ها کنار یکدیگر و به شکل هایی متفاوت از یک کلاس استفاده کرد.

بلیزارد اضافه نموده است که در دیابلو 4 حتی آیتم ها هم مختص منطقه خاص خود هستند و به صورت رندوم هر آیتمی در هر نقطه ای نمی افتد. بلیزارد تعیینا اشاره نموده است که فرضا آیتمی مثل شمشیر عرب را در منطقه شرقی و عربی بازی پیدا می کنید و به همین منوال.

دیابلو 4 برای اولین بار در این سری، یک نقشه عظیم و باز دارد و طبق گفته بلیزارد، این موضوع به طور کلی ساختار بازی را تغییر داده است. از نظر حجم محتوای بازی، دیابلو 4 بسیار عظیمتر از قسمت های قبلی است و به گشت و گذار در دنیای بازی به خوبی پاداش می دهد؛ طوری که می توان آیتم های مختلفی در گوشه و کنار آن، به غیر از آیتم های همیشگی دیابلو، پیدا کرد. چیزهایی مثل سوارهای مختلف و آیتم هایی برای شخصی سازی های ظاهری کلاس ها در دنیای دیابلو 4 در کنار پاداش همیشگی مجموعه که آیتم بهتر است، وجود دارند.

سوارها، که گویا فعلا به اسب محدود می شوند، به شکل های مختلفی در بازی وجود دارند. نژادهای مختلف اسب ها و موجوداتی مثل اسب اسکلتی را با حل پازل های دنیای بازی یا اتمام کوئست های خاص یا حتی کشتن بعضی از دشمنان قدرتمند، به دست می آورید. می توان اسب ها را با زره و لباس های مختلف و حتی آویزان کردن سر بریده هیولاها به آن ها، تزیین کرد. زره ها و لباس ها حتی می توانند روی سرعت اسب هم تأثیر بگذارند.

کلاس ها به هنگام پیاده شدن از اسب، می توانند مهارت خاصی اجرا نمایند. برای مثال به هنگام پیاده شدن کلاس یاغی از اسب، از آسمان پیکان های زیادی به سمت دشمن می ریزد یا کلاس ساحره به هنگام پیاده شدن غیب می گردد و محیط اطراف را یخ می زند. اگر سوار بر اسب آسیب ببینید، به پایین می افتید.

کمپ های مختلف هم بخشی از نقشه عظیم دیابلو 4 هستند. کمپ ها توسط نیروهای شیطانی، هیولاهای مختلف یا دزدان اشغال شده اند. با نابود کردن تمام این دشمنان و فتح کردن آن کمپ، آن بخش از نقشه را به طور کلی تغییر می دهید. پس از آزاد کردن کمپ، شخصیت های مختلف به تدریج به آن جا می آیند، در کمپ فروشگاهی راه می اندازند و آن منطقه را به محیطی زنده تبدیل می نمایند.

روستاهایی هم در نقشه وجود دارند که به طور کلی نابود و توسط نیروهای اهریمنی اشغال شده اند. با خالی کردن این مناطق از دشمنان، روستاها دوباره پر از افراد مختلف می شوند و کوئست های مختلفی به شما می دهند. پیدا کردن سیاهچال های مختلف و ورود به آن ها هم بعضا پس از آزاد کردن یک منطقه ممکن می گردد.

نکته جالب دیگری که سازندگان دیابلو 4 از آن صحبت کردند، تغییر ساختار کلی محیط های بازی است. البته این موضوع هنوز قطعی نشده و از اجرای نهایی آن در بازی مطمئن نیستند، اما بلیزارد می خواهد نقشه دیابلو 4 را نه فقط به صورت افقی و در یک سطح، بلکه به صورت عمودی هم گسترش دهد. یعنی بالا رفتن از کوه ها، پریدن از دره ها و پیدا کردن راه های مختلف در یک نقشه، به بخشی از گشت و گذار در دیابلو 4 تبدیل می گردد. این قابلیت ها در حال حاضر در دیابلو 4 طراحی شده اند و وجود دارند، اما ممکن است حذفشان نمایند.

صحبت های بلیزارد در بلیزکان سال جاری هم حول دیابلو، با اشاره به تعدادی از قابلیت های PvP بازی به سرانجام رسید.

می توانید در ادامه تریلر و تصاویری که بلیزارد برای معرفی شخصیت یاغی منتشر نموده است را ببینید.

بازی دیابلو 4 برای پلتفرم های پلی استیشن 4 ایکس باکس وان و کامپیوتر در دست ساخت است، اما بدون شک می توانید کنسول های نسل جدید را هم به لیست پلتفرم های بازی اضافه کنید. بازی تاریخ عرضه تعیینی ندارد.

منبع: WoWHead

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1423

به "اطلاعات جدید گیم پلی دیابلو 4 با معرفی کلاس تازه آن منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات جدید گیم پلی دیابلو 4 با معرفی کلاس تازه آن منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید