بنیان گذار ویکی لیکس باید هنوز در زندان بماند

به گزارش مجله 90 جعبه، ایرنا به نقل از گاردین نوشت: به رغم خاتمه یافتن دوران محکومیت جولیان آسانژ، بنیان گذار ویکی لیکس، یک قاضی در لندن روز شنبه گفت، وی باید تا زمان برگزاری دادگاه استرداد به آمریکا در بازداشت بماند.

بنیان گذار ویکی لیکس باید هنوز در زندان بماند

براساس حکم سابق دادگاه انگلیس، آسانژ باید در 22 سپتامبر (31 شهریور) از زندان بلمارش آزاد شود اما براساس حکم جدید قاضی دادگاه لندن به علت سابقهی متواری شدن، وی همچنان باید در بازداشت بماند.

این روزنامه به زمان دقیق برگزاری دادگاه استرداد اشاره ای نکرد.

ونسا بارایتسر قاضی دادگاه به آسانژ گفته است که به عنوان فردی که قرار است مسترد شود، باید در زندان بماند زیرا بر اساس شواهد در صورت آزاد شدن بار دیگر متواری خواهی شد.

جولیان آسانژ به حکم دادستان سوئد و به دلیل اتهام تجاوز جنسی در سراسر اروپا تحت پیگرد قانونی قرار داشت، اما در سفارت اکوادور در لندن پناه گرفت تا از استرداد خود به سوئد جلوگیری کند.

این اما یکی از اتهاماتی است که آسانژ به خاطر آن محاکمه می شود. ایالات متحده نیز خواستار استرداد بنیان گذار ویکی لیکس است.

قضات آمریکایی می خواهند او را به اتهام توطئه برای هک کردن کامپیوترهای دولتی و به دست آوردن اسناد سری آمریکا و انتشار آنها در سال 2010 محاکمه کنند.

علاوه بر این آسانژ به انتشار هزاران ایمیل حزب دموکرات در جریان کارزار انتخاباتی ایالات متحده در سال 2016 متهم است. این اسناد را هکرهای روسی به دست آورده بودند که به عقیده کارآگاهان اقدامی در جهت تخریب کارزار ریاست جمهوری هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات رقیب دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا بود.

آسانژ اما دزدیدن این ایمیل ها را رد کرده و در رابطه با انتشار آنها فعلاً اتهامی قضائی متوجه او نیست.

بعد از آن که پلیس انگلیس آسانژ را در ماه آوریل (فروردین) دستگیر کرد، ایالات متحده رسماً خواستار استرداد او شد.

64231

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 244

به "بنیان گذار ویکی لیکس باید هنوز در زندان بماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیان گذار ویکی لیکس باید هنوز در زندان بماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید