سفر در دوران بارداری

به گزارش مجله 90 جعبه، زنان باردار جزو مسافران نیازمند به خدمات ویژه محسوب می شوند. با پیشگیریهای مناسب و با مجهز شدن به اطلاعاتی مناسب درباره اینکه چه زمان سفر کنیم و همینطور واکسیناسیون و بیمه مسافرتی، بیشتر زنان در دوران حاملگی می توانند سفر نمایند.

سفر در دوران بارداری

از سفر با تور کانادا الی گشت لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

به هر کجا قصد سفر دارید بدانید که چه تسهیلاتی از نظر سلامتی در مقصد وجود دارد تا اگر احتیاجی فوری به مراقبت های پزشکی داشتید میسر باشد. بسیار خوب است که شما سوابق پزشکی تان را همراه خود در سفر داشته باشید تا به پزشکان اطلاعات مربوطه را ارائه دهید. قبل از سفر با پزشکتان درمورد اطلاعات دقیق تر مشورت کنید. همینطور مطمئن باشید بیمه مسافرتی مورد نظر هزینه های غیر مترقبه مثل مراقبت های پزشکی، زایمان پیش از موقع و حتی تغییر تاریخ پرواز را شامل گردد.

چه زمانی برای مسافرت زنان باردار مناسب است؟

بسیاری از خانم ها به خاطر بیماری خاصی بنام مریضی صبحگاهی و احساس خستگی مفرط ترجیح میدهند در 12 هفته اول حاملگی خود سفر نکنند. خطر جایگزینی نامناسب جنین نیز در سه ماهه اول حاملگی شایع تر است.

مسافرت در ماههای آخر حاملگی هم ناراحت کننده و خسته کننده است. بنابراین بیشتر زنان دریافته اند که بهترین زمان برای سفر و یا داشتن تعطیلاتی مناسب، در اواسط دوران حاملگی یعنی بین ماه چهارم و ششم است.

پرواز در دوران بارداری

پرواز برای شما و فرزندتان به هیچ عنوان مضر نیست ولی قبل از سفر با پزشکتان درباره موارد خاص پزشکی و یا حاملگی های خاص مشورت کنید.

احتمال بدنیا آوردن بچه بصورت طبیعی پس از 37 هفتگی (برای یک قلو) و حدودا 34 هفتگی برای دو قلو است؛ و برخی از ایرلاین ها بدین منظور به خانم های باردار اجازه پرواز نمی دهند. در این باره با شرکت هواپیمایی از پیش در میان بگذارید. پس از هفته 28 بیشتر شرکت های هواپیمایی نامه ای از پزشک معالج می خواهند که حدود تقریبی زمان فارغ شدن و یا درباره موارد خاص حاملگی اعلام نظر کند (حتما این نامه را از پزشک خود بخواهید).

سفرهای طولانی (بیش از 5 ساعت) خطر ایجاد لخته های خونی را افزایش می دهد؛ بدین منظور نوشیدن آب فراوان و حرکت کردن بطور مرتب (هر 30 دقیقه یکبار) توصیه می گردد. در ضمنً جهت جلوگیری از ایجاد لخته در عروق پا، از پیش می توانید جوراب مخصوص را از داروخانه خریداری نمایید.

منبع: الی گشت
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 533

به "سفر در دوران بارداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر در دوران بارداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید