فرود اشتباهی خلبان در فرودگاه کشور دیگر!

به گزارش مجله 90 جعبه، اشتباه اجرا شده در تکمیل برگه های مخصوص پرواز موجب شد تا یک فروند هواپیمای شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز انگلیس به همراه تعدادی مسافر در فرودگاهی در آلمان بر زمین بنشینند.

فرود اشتباهی خلبان در فرودگاه کشور دیگر!

به گزارش خبرنگار، یکی از پرسنل هواپیمای مسافربری بریتیش ایرویز پس از یک ساعت پرواز در آسمان متوجه می شود هواپیمای حامل او و سایر مسافران در یک کشور دیگر فرود آمده است. این هواپیما راهی فرودگاه دوسلدوروف آلمان بود که اشتبا ها در فرودگاه ادینبرا در اسکاتلند بر زمین نشست. این هواپیما از فرودگاه شهر لندن به پرواز درآمده بود و قرار بود در فرودگاه دوسلدوروف بر زمین بنشیند.

ویدئوی که از داخل هواپیما و توسط یکی از مسافران تهیه شده است مسافران هواپیما را که دچار حیرت شده اند نشان می دهد. در این ویدئو صدای این پرسنل هواپیما شنیده می شود که از مسافران سوال می کند: هیچ کدام از شما مسافر ادینبرا نبودید؟ همچنین در این ویدئو صدای مسافران نیز شنیده می شود که از یکدیگر سوال می کنند چطور متوجه این مسئله نشدند؟ و دیگری می گوید: واقعاً خجالت آور است که ما را به یک مکان اشتباهی آورده اند.

در ویدئوی دیگری صدای این پرسنل هواپیما در حالی که به مسافران می گوید آن ها را به فرودگاه دوسلدوروف بازخواهند گرداند شنیده می شود. ما نمی دانیم کجا... کجا این مشکل در یک لحظه به وجود آمد اما شما را فوراً به دوسلدوروف خواهیم برد. عذرخواهی می کنیم.

گفته می شود این اشتباه هنگامی رخ داد که برگه های مخصوص پرواز در روز قبل از پرواز اشتبا هاً ارسال شده بود. شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز نیز ضمن عذرخواهی از مسافران، اشتباه در ارسال برگه های مخصوص پرواز را علت فرود هواپیما در اسکاتلند دانست. مرکز کنترل ترافیک هوایی به دلیل آنکه در برگه های ارسال شده مقصد هواپیما ادینبرا اسکاتلند اعلام شده بود اجازه فرود هواپیما را در این فرودگاه داده بود.

گفتنی است؛ این هواپیما پس از هماهنگی های لازم راهی آلمان شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 51

به "فرود اشتباهی خلبان در فرودگاه کشور دیگر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرود اشتباهی خلبان در فرودگاه کشور دیگر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید