احتمال بارش تگرگ در بعضی استان ها

به گزارش مجله 90 جعبه، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش رگباری و احتمال وقوع تگرگ در بعضی مناطق کشور طی دو روز آینده اطلاع داد.

احتمال بارش تگرگ در بعضی استان ها

به گزارش ایسنا، احد وظیفه ضمن پیش بینی شرایط جوی کشور اظهار داشت: بر اساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی، در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب شنبه (28 اردیبهشت ) در استان های واقع در نواحی مرکز، جنوب، جنوب شرق، بخش هایی از استان های واقع در شمال شرق، شمال غرب و غرب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

وی با بیان این که فردا و پس فردا (یکشنبه و دوشنبه 29 و 30 اردیبهشت ) به جز شمال شرق، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید را همچنان در ساعات بعد از ظهر در شمال غرب و غرب کشور خواهیم داشت، گفت: بارش در منطقه شمال غرب در این مدت شدیدتر می گردد. همچنین امروز (28 اردیبهشت ) شدت بارش در ارتفاعات مرکزی کرمان و شمال سیستان و بلوچستان و فردا (29 اردیبهشت ماه) در ارتفاعات مرکزی کرمان و جنوب آذربایجان غربی پیش بینی می گردد. همچنین در این نواحی احتمال وقوع تگرگ وجود دارد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تاکید نمود: روزهای سه شنبه و چهارشنبه (31 اردیبهشت و اول خرداد) در مناطق شمال غرب، استان های ساحلی دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق، نواحی مرکزی، بخش هایی از جنوب و جنوب شرق این وضعیت تداوم خواهد داشت.

وظیفه با اشاره به این که از لحاظ تغییرات دمایی تا روز دوشنبه (30 اردیبهشت ) روند افزایشی دما در استان های ساحلی دریای خزر و شمال شرق را خواهیم داشت، گفت: از روز سه شنبه با نفوذ جریانات شمالی، کاهش دما در استان های ساحلی دریای خزر و سپس در شمال شرق رخ خواهد داد.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به این که امشب هوای تهران صاف و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، گفت: فردا هوای تهران صاف، در اواخر وقت همراه با افزایش ابر و گاهی وزش باد است، همچنین فردا شب هوای تهران صاف و گاهی با وزش باد همراه خواهد بود. بیشترین و کمترین حد دمای تهران 32 و 19 درجه سانتی گراد است.

وی در خاتمه گفت: پس فردا دوشنبه (30 اردیبهشت ) هوای تهران کمی تا نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد با بیش ترین و کم ترین حد دمای 31 و 21 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 82

به "احتمال بارش تگرگ در بعضی استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال بارش تگرگ در بعضی استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید