اروپا درباره چگونگی ارسال یاری های بشردوستانه به ایران شرح داد

به گزارش مجله 90 جعبه، سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا در بخش یاری های بشردوستانه چگونگی دریافت حمایت اقتصادی اعلام شده از سوی اتحادیه اروپا برای حادثه سیل ایران را تشریح کرد.

اروپا درباره چگونگی ارسال یاری های بشردوستانه به ایران شرح داد

کارلوس مارتین، سخنگوی اتحادیه اروپا در بخش یاری های بشرمحبت آمیز در شرح این مسئله که ایران به دلیل تحریم های آمریکا، در دریافت حمایت اقتصادی یک میلیون و دویست هزار یورویی اتحادیه اروپا به حادثه سیل دچار مشکل است و انتها این یاری چه خواهد شد گفت: درباره این یاری های بشری اتحادیه اروپا به ایران باید بگوییم که مانند همواره یاری های انسان محبت آمیز اتحادیه اروپا به وسیله کانال های اقتصادی سازمان های امدادرسان و حقوق بشری بین المللی که در محل حاضر هستند به سیل زدگان تعلق خواهد گرفت. به این ترتیب ما به وسیله کانال های اقتصادی سازمان های بشرمحبت آمیز بین المللی و نه به وسیله انتقال اقتصادی با دولت ها یاری ها را اهدا می کنیم و در خصوص ایران هم این نکته رعایت خواهد شد.

در واقع ما این پول را به فدراسیون جهانی صلیب سرخ اهدا خواهیم کرد و آنها تحت تحریم های آمریکا قرار ندارند و به این ترتیب می توانند از این پول استفاده نمایند.

این سخنگوی اتحادیه اروپا در آخر درباره امکان استفاده از کانال ویژه اقتصادی اتحادیه اروپا با ایران شرح داده و گفت: بی تردید این اتفاق نمی افتد، به هیچ روی این مانند دیگر یاری های بشرمحبت آمیز اتحادیه اروپا، یاری سیاسی نیست. می خواهیم روی این نکته تاکید کنم که این یاری کاملاً از جنس یاری های بشرمحبت آمیز است.

49311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 53

به "اروپا درباره چگونگی ارسال یاری های بشردوستانه به ایران شرح داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا درباره چگونگی ارسال یاری های بشردوستانه به ایران شرح داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید