از محبوبیت ادامه دار عباس کیارستمی تا قسم ایرانی در ژاپن

به گزارش مجله 90 جعبه، جشنواره فیلم توکیو در حالی دومین روز برگزاری اش را سپری کرد که فیلم قسم محسن تنابنده و ورک شاپ امیر نادری، سهم ایران از این رویداد در روز دوم بود.

از محبوبیت ادامه دار عباس کیارستمی تا قسم ایرانی در ژاپن

به گزارش خبرنگار مجله 90 جعبه در توکیو ، 7 آبان ماه مصادف با 29 نوامبر اهالی رسانه در جشنواره فیلم توکیو فیلم قسم از سینمای ایران را دیدند.

اغلب مجله 90 جعبه قدیمی و مسن ژاپنی به سالن نمایش فیلم آمده بودند. به نظر نام ایران و سینمای ایران به روال گذشته بیشتر برای مجله 90 جعبه قدیمی که خاطره های خوبی از فیلم های خوب این سینما دارند، باعث شده بود، مسن ترها به سالن بیایند.

فیلم قسم با وجود پر دیالوگ بودن تا سرانجام و در سکوت بدون هیچ واکنش برای مخاطبان جشنواره با زیرنویس ژاپنی به نمایش درآمد.

در هنگام نمایش همه بر صندلی هایشان نشسته بودند و در سکوت کامل به تماشای این فیلم نشستند.

این نمایش بدون حضور دست اندرکاران فیلم برگزار گشت و طبق اعلام مسولان جشنواره توکیو، محسن تنابنده ظرف چند روز آینده در این رویداد حاضر می شود و در دو نمایش بعدی حضور دارد.

ورک شاپ امیر نادری سینماگر ایرانی و خالق دونده که سال هاست در ایران زندگی نمی کند و بیشتر در ژاپن و امریکا به سر می برد در تایم 4 ساعت برگزار گشت و شاگردانش با موضوع کفش، فیلم های کوتاه خود را نشان دادند و درباره آن صحبت کردند.

اما جشنواره فیلم توکیو هم به روال برخی جشنواره های دنیا، هر شب گردهمایی های را برای مجله 90 جعبه برگزار می کند و هر کشوری که در جشنواره فیلم دارد با غذاهای محلی میزبان مجله 90 جعبه می شود.

در شب دوم جشنواره، چینی ها میزبان مجله 90 جعبه بودند. در گپ وگفتگویی کوتاهی که خبرنگار مجله 90 جعبه با برخی سینماگران چینی داشت آنها وقتی نام ایران را می شنیدند از سینمای کیارستمی یاد می کردند. نکته جالب این بود که برخی از آنها که نام فیلم محبوب شان را نمی دانستند، درباره موضوع آن با هیجان حرف می زدند.

یکی از سینماگران چینی از فیلم خانه دوست کجاست عباس کیارستمی به عنوان فیلم محبوبش یاد می کرد و دیگری می پرسید دیگر سینماگران محبوب ایرانی الان چه کسانی هستند؟! و یک سینماگر دیگر از هیجان تماشای فیلم های ایرانی می گفت که وقتی نام ایران را کنار یک فیلم می بیند، هیجان دارد تا به تماشای آن بنشیند.

جشنواره فیلم توکیو روز دومش را زیر باران و با نمایش فیلم های مختلف از کشورهای گوناگون به سرانجام رساند.

این رویداد سینمایی تا 14 آبان ماه در ژاپن برپاست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 407

به "از محبوبیت ادامه دار عباس کیارستمی تا قسم ایرانی در ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از محبوبیت ادامه دار عباس کیارستمی تا قسم ایرانی در ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید