ایجاد زمینه برای تبادلات علمی ایران و اندونزی در حوزه بیوتکنولوژی

به گزارش مجله 90 جعبه، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، شقایق حق جوی با اشاره به برنامه های هیات ایرانی در بازدید از مراکز علمی و تحقیقاتی اندونزی در روز گذشته، گفت: ما از یک طرح کسب و کار به نام Innovation Center Business در جاکارتا اندونزی بازدید کردیم.

ایجاد زمینه برای تبادلات علمی ایران و اندونزی در حوزه بیوتکنولوژی

وی ادامه داد: به نظر می رسد اندونزی با شرکای کلیدی که در حوزه علم و فناوری پبدا نموده مانند کشور کره جنوبی وارد حوزه هایی چون بیوتکنولوژی، تجهیزات پزشکی و کیت های تشخیصی شده است.

حق جوی برنامه دوم هیات ایرانی در اندونزی را بازدید از یک شرکت بیوتکنولوژی دانست و در این باره شرح داد: در اندونزی یک شرکت تازه در حوزه بیوتکنولوژی به نام اتنا در حوزه واکسن های مبتنی بر MRN ها و داروهای نوترکیب ایجاد شده است.

رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی خاطر نشان کرد: این یک فرصت بی نظیر برای ما است تا با آنها در حوزه تحقیق و توسعه، داد و ستد کنیم و آنها برای انتقال فناوری از ایران، بسیار آماده بودند.

وی تاکید نمود: در ایران در بعضی از حوزه های بیوتکنولوژی، زنجیره تامین کاملی ایجاد شده است و این فرصتی بی نظیر برای تبادل و داد و ستد است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 خرداد 1402 بروزرسانی: 3 خرداد 1402 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 2167

به "ایجاد زمینه برای تبادلات علمی ایران و اندونزی در حوزه بیوتکنولوژی" امتیاز دهید

1 کاربر به "ایجاد زمینه برای تبادلات علمی ایران و اندونزی در حوزه بیوتکنولوژی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد زمینه برای تبادلات علمی ایران و اندونزی در حوزه بیوتکنولوژی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید