بابایی کارنامی: دولت آقای رئیسی اشتباهات دولت های دیگر را انجام ندهد

به گزارش مجله 90 جعبه، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: توقع داریم دولت آقای رئیسی اشتباهات دولت های دیگر را انجام ندهد و منابع عادلانه بین مردم و به صورت فوق العاده بین دهک های پایین توزیع گردد.

بابایی کارنامی: دولت آقای رئیسی اشتباهات دولت های دیگر را انجام ندهد

علی بابایی کارنامی در گفت و گو با خبرنگاران، در مورد انتظارات از وزرای دولت سیزدهم اسم کرد: توقع داریم وزرای دولت آقای رئیسی در سه مقوله کارشان را انجام دهند. اولین نکته تعامل جدی با مجلس شورای اسلامی است؛ وقتی می گوییم مجلس، منظور تک تک نمایندگان به علاوه کلیت نمایندگان است چه در بحث قانونگذاری و اولویت های رسیدگی به امورات مردم و چه در بحث های حوزه انتخابیه شهرستان های مختلف.

وی با تاکید بر اینکه وزرا باید به مردم، شعارها و گفتمان آقای رییسی پایبند باشند، گفت: وقتی آقای رئیسی فرمودند که بحث مبارزه با فساد، فسادستیزی، مردم مداری و کارآمدی دستور کار این دولت باید باشد که البته مطالبه مردم هم هست، وزرا هم باید به آن پایبند باشند.

نماینده مردم ساری اضافه نمود: نکته بعدی این است که مجلس تعارفی با وزرا ندارد.

بابایی کارنامی اعلام کرد: کابینه محترم در بکارگیری نیروهای انسانی در سطح معاونین و مدیران کل، عدالت و توازن منطقه ای را رعایت کند و اینگونه نباشد که وزیری که بر سر وزارتخانه ای رفته، باند و گروه منطقه و رفقای حزب خود و باندبازی را در سیستم آن دستگاه قرار دهد که این مساله اصلا قابل قبول نیست؛ چرا که وزارتخانه هایی که می خواهند کارآمد باشند باید از ظرفیت همه نیروهای کارآمد ایران استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه نکته بعدی اولویت های اساسی مالی مردم است، توضیح داد: بالاخره امروز مردم در حوزه رفاه، معیشت و مسائل مربوط به حوزه اشتغال، سرمایه گذاری و مخصوصا تورم مسائل عدیده ای دارند. یکی دیگر از موارد بروکراسی زاید اداری در پرداختن به مسائل سرمایه گذاری و همکاری در بحث مربوط به توسعه و آبادانی و بعلاوه بحث عدالت اجتماعی در ساختار مالی است که توقع داریم دولت آقای رئیسی اشتباهات دولت های دیگر را انجام ندهد و توقع داریم که هر چه منابع از هر محل و ردیفی می آید عادلانه بین مردم و به صورت فوق العاده بین دهک های پایین توزیع گردد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در سرانجام گفت: اینها موارد و اولویت هایی است که باید کابینه به آن پردازد نه چیزهای دیگری که خودشان می خواهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 شهریور 1400 بروزرسانی: 17 شهریور 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1700

به "بابایی کارنامی: دولت آقای رئیسی اشتباهات دولت های دیگر را انجام ندهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بابایی کارنامی: دولت آقای رئیسی اشتباهات دولت های دیگر را انجام ندهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید