تنها راه مؤثر برای کاهش تغییرات آب و هوایی

به گزارش مجله 90 جعبه، محققان اظهار کردند: حفظ و بازسازی جنگل ها می تواند یک سلاح قوی برای مبارزه با تغییرات اقلیمی باشد.

تنها راه مؤثر برای کاهش تغییرات آب و هوایی

به گزارش مجله 90 جعبه و به نقل از ارث، نتایج آنالیز ها حاکی از آن است که بازیابی جنگل ها تنها راه مؤثر برای کاهش تغییرات آب و هوایی است.

نتایج مطالعات جدید نشان داده است که اضافه کردن 2.2 میلیارد آکر (یک واحد اندازه گیری مساحت زمین مورد استفاده در امریکا و بریتانیا) از پوشش درختی می تواند تا دو سوم فراوری کربن توسط انسان را جذب کند.

بر اساس نتایج تحقیقات جدید، ترمیم جنگل های زمین باعث می گردد مقدار قابل توجهی از انتشار گازهای گلخانه ای ایجاد شده توسط انسان از بین برود.

محققان هشدار دادند با توجه به تغییرات آب وهوا، اقدام فوری در این زمینه لازم است، چرا که در غیر این صورت، مقدار زمین هایی که می تواند برای جنگل، مفید باشد هم کاهش پیدا می نماید.

همه می دانند که بازسازی جنگل ها نقش مهمی در مبارزه با تغییرات اقلیمی دارد، اما هنوز فایده عملی درباره تأثیر آن مشاهده نشده است.

نتایج تحقیقات نشان می دهد که بازسازی جنگل ها به عنوان بهترین راه چاره برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی مطرح است، اما در این زمینه هنوز سرمایه گذاری نشده است.

پروفسور تام کروتر، نویسنده ارشد این آنالیز اظهار کرد: اگر این اقدام انجام گردد، میزان دی اکسید کربن در جو تا 25 درصد کاهش پیدا می نماید.

با این وجود، سال های بسیار زیادی طول خواهد کشید تا جنگل های جدید رشد نموده، بالغ شوند و به این پتانسیل دست یابند. اهمیت این موضوع نیز حیاتی است که باید از جنگل هایی که امروز وجود دارند، محافظت کنیم.

محققان اظهار کردند: محدودکردن افزایش دما به 1.5 درجه سانتیگراد تا سال 2050 احتیاج به بیش از یک میلیارد هکتار جنگل دارد و این در حالی است که میزان انتشار هم باید کاهش پیدا کند.

بیش از نیمی از پتانسیل برای بازگرداندن درختان در 6 کشور روسیه، ایالات متحده، کانادا، استرالیا، برزیل و چین معین شده است.

این تحقیق در مجله Science منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 324

به "تنها راه مؤثر برای کاهش تغییرات آب و هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها راه مؤثر برای کاهش تغییرات آب و هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید