شرح فدراسیون فوتبال درباره اعتراض فرهاد مجیدی به ایفمارک

به گزارش مجله 90 جعبه، به گزارش خبرنگاران، فرهاد مجیدی سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس از فدراسیون فوتبال و مجموعه ایفمارک برای عدم تایید پزشکی که در کنار تیم استقلال حضور دارد، به شدت انتقاد کرد. مجیدی بیان کرد این پزشک پیش از این در تیم ملی امید حضور داشته و عدم تایید او برای استقلال شائبه برانگیز است.

شرح فدراسیون فوتبال درباره اعتراض فرهاد مجیدی به ایفمارک

در این ارتباط توحید سیف برقی رئیس کمیته پزشکی فدراسیون گفت: اینکه مطرح شده چرا یک دندانپزشک به عنوان پزشک در نیمکت تیم ملی فوتبال امید حضور داشته، باید بگویم ایشان دارای دو مدرک همزمان پزشکی و دندانپزشکی با تخصص جراحی فک و صورت هستند. ایشان از سال 1994 در دانشگاه هامبورگ، دوره های پزشکی را پشت سر گذاشته و به عنوان پزشک عمومی از سال 2001 فعالیت خود را در آلمان شروع نموده و چون علاقه به رشته تخصصی در جراحی فک و صورت داشته، با گرایش به این رشته در دوره های تخصصی و فوق تخصصی تحصیلات عالیه را طی نموده است.

سیف برقی اضافه کرد: به غیر از ایران و چند کشور محدود، یکی از قانون های کشورهای اروپایی، آلمان، کانادا و استرالیا این است که پزشکان عمومی جهت تحصیل در جراحی فک و صورت، باید در رشته دندانپزشکی نیز تحصیل می کردند که ایشان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با توجه به علاقه شخصی، سال 2005 مدرک دکتری دندانپزشکی گرفته و برای ورود به تخصص بر اساس قوانین اروپا و آلمان دارای مدرک دبل (دو مدرک) شده است.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در سرانجام گفت: پزشک اسبق تیم امید هنگام حضور در کنار تیم ملی امید، کلیه مدارک تحصیلی خود را به زبان آلمانی در اختیار کمیته پزشکی قرار داد و این مدارک بعد از ترجمه رسمی به انگلیسی و نیز رویت اصل مدارک به زبان آلمانی، مورد استعلام از نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران نهاده شد که بعد از تایید توسط نظام پزشکی و رویت مجدد اصل پروانه کار پزشکی، مجوز حضور در تیم ملی امید را کسب کرد. در ضمنً علاوه بر حضور در نیمکت تیم ملی امید، ایشان در سال های اخیر، در رشته بازسازی و در بیمارستان های کشور در درمان جراحی های مرتبط با سرطان و مسائل مادرزادی بچه ها فعالیت داشته اند.

به گزارش خبرنگاران، سایت فدراسیون فوتبال در سرانجام این مصاحبه نوشت: طبق اعلام رییس مرکز پزشکی سازمان لیگ فوتبال ایران (ایفمارک)، در استعلام اجرا شده از مدارک نظام پزشکی، دکتر آقامحمدآبادی به عنوان دندان پزشک معرفی شده و مدارک پزشکی خود را دیرتر از زمان قانونی ارائه نموده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1567

به "شرح فدراسیون فوتبال درباره اعتراض فرهاد مجیدی به ایفمارک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح فدراسیون فوتبال درباره اعتراض فرهاد مجیدی به ایفمارک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید