ثبت شانزدهمین تورم منفی در امارات

به گزارش مجله 90 جعبه، نرخ تورم امارات برای شانزدهمین ماه متوالی در محدوده منفی باقی ماند.

ثبت شانزدهمین تورم منفی در امارات

به گزارش مجله 90 جعبه به نقل از تریدینگ اکونومیکس، به نظر می رسد فرایند کاهش قیمت ها در همسایه جنوبی کماکان ادامه داشته باشد؛ چراکه نرخ تورم در این کشور در ماه آوریل بازهم در محدوده منفی باقی ماند و حتی نسبت به ماه قبل منفی تر نیز شد. نرخ تورم دومین اقتصاد عظیم عربی یعنی امارات در 12 ماه منتهی به آوریل با 0.3 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به منفی 1.9 درصد رسید.

این نرخ تورم که یکی از پایین ترین تورم های ثبت شده در این کشور از اکتبر 2019 محسوب می گردد، بیش از همه تحت تاثیر کاهش قیمت بخش فرهنگ و آموزشی قرار گرفته که نرخ تورم آن از منفی 9.9 درصد به منفی 9.3 درصد رسیده است. طبق اعلام مرکز آمار امارات، تورم در بخش مواد غذایی از چهار درصد به 5.2 درصد افزایش پیدا نموده است. در بین سایر بخش ها، تورم تورم بخش رستوران و هتلداری منفی سه درصد، حمل و نقل منفی 7.9 درصد و لوازم منزل منفی 4.1 درصد اندازه گیری شده است.

بر مبنای ماهانه نیز تورم امارات در ماه آوریل منفی 0.1 درصد اندازه گیری شده که 0.8 درصد بیشتر از تورم ماه قبل بوده است. هسته تورمی که تغییرات قیمت مربوط به گروه مواد غذایی و انرژی را به دلیل نوسانات آن ها در نظر نمی گیرد، در ماه آوریل به 0.2 درصد رسیده است.

از سوی دیگر طبق اعلام مرکز آمار جمهوری چک، اقتصاد این کشور در سه ماهه نخست سال جاری 3.6 درصد کوچک تر شده است که از زمان ثبت آمار مربوط به رشد این کشور در سال 1995 تا به امروز بی سابقه بوده است. آخرین بار اقتصاد جمهوری چک در سه ماهه سوم سال 2009 و به میزان 2.2 درصد کوچک تر شده بود. در بین بخش های مختلف رشد بخش فراوری، حمل و نقل، تجارت و کشاورزی منفی اما رشد مخارج دولتی مثبت بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 941

به "ثبت شانزدهمین تورم منفی در امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت شانزدهمین تورم منفی در امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید