حرف های عجیب هتلدار ایرانی سردسته باند بین المللی کف زنی ، دختر یک هتل دار بزرگ ترکیه را هم دزدیدم ، به 7 زبان خارجی مسلطم

به گزارش مجله 90 جعبه، مردی که صاحب هتلی در استانبول ترکیه است پس از سفر به ایران، باندی با اعضای فامیل تشکیل داد که در نقش مأمور اقدام به کف زنی از طعمه های خارجی خود در تهران می کردند.

حرف های عجیب هتلدار ایرانی سردسته باند بین المللی کف زنی ، دختر یک هتل دار بزرگ ترکیه را هم دزدیدم ، به 7 زبان خارجی مسلطم

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

خبرنگاران - او پیش از این در شهرهای مختلف اروپا، آمریکا و آسیا نیز کف زنی نموده و با پول های به دست آمده هتلی در استانبول تاسیس نموده است.

اعضای این باند کف زنی 7نفر هستند که از ابتدای امسال با مطرح شدن شکایت های سریالی تحت تعقیب پلیس تهران قرارگرفتند. شگردشان این بود که تحت عنوان مأمور، طعمه هایشان که عمدتا اهل عراق، سوریه و ترکیه بودند را شناسایی نموده و پس از بازرسی ارزهای آنها را سرقت می کردند. کوشش پلیس برای بازداشت این گروه ادامه داشت تا اینکه مأموران پیروز به شناسایی و بازداشت هر 7عضو این باند که از مجرمان طایفه فیوج هستند، شدند.

سرهنگ داوود فرد جانشین پلیس آگاهی تهران در این زمینه گفت: اوایل امسال، چندین پرونده سرقت از اتباع خارجی (عراق - سوریه - ترکیه) به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد که در آنالیز پرونده ها شاکیان می گفتند سارقان با خودروهای پراید، پژو و هیوندا سانتافه در محدوده های فرودگاه، بازار تهران و مرکز تهران آنها را به دام می انداختند. متهمان درحالی که تجهیزات پلیسی به همراه داشتند، خودشان را مأمور جا زده و با عنوان اینکه مظنون به فعالیت در گروه تروریستی داعش هستند و یا دست به قاچاق ارز می زدند، سوژه هایشان را سوار بر خودروهایشان می کردند. آنها اقدام به بازرسی کیف های آنها می کردند و یا دست به سرقت دلار و وسایل قیمتی آنها می زدند و یا بی آنکه شاکی متوجه گردد دلارها را کف زنی می کردند.

وی ادامه داد: بیشترین مبلغی که اعضای این گروه از طعمه هایشان سرقت نموده بودند 5 یا 6 هزار دلار بود.

سرهنگ فرد اضافه کرد: یکی پس از دیگری شکایت به شکایت ها اضافه می شد و این نشان می داد که کارآگاهان با یک باند حرفه ای روبه رو هستند. با این حال همواره مجرمان یک قدم از پلیس عقب ترند، حتی اگر خیلی حرفه ای عمل نمایند. در این پرونده نیز کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران به سراغ محل های سرقت رفته و با آنالیز دوربین های مداربسته پیروز شدند یکی از خودروهای سارقان را در محدوده ناصر خسرو شناسایی نمایند. در گام بعدی مالک خودرو که مردی به نام سهراب و 35ساله بود شناسایی شد. او پیش از این به اتهام سرقت تحت عنوان مأمور و کف زنی در رامسر بازداشت و پس از مدتی با سپردن وثیقه از زندان آزاد شد. همین سرنخ کافی بود تا مأموران سهراب را زیرنظر بگیرند و خیلی زود پیروز شدند 6 عضو دیگر این گروه را نیز شناسایی نمایند.

جانشین پلیس آگاهی تهران اضافه کرد: با اطلاعات به دست آمده مأموران 13 آبان ماه در چندین عملیات جداگانه و همزمان در محدوده شمال، شمال غرب تهران و شهرستان کرج همه 7 عضو باند را بازداشت کردند. در بازرسی از مخفیگاه آنها خودروهای مورد استفاده در صحنه سرقت نیز کشف شد.

جانشین پلیس آگاهی تهران گفت: متهمان بازداشت شده از 30 تا 60 سال سن دارند و همگی از مجرمان طایفه فیوج هستند. آنالیز سوابق آنها هم نشان داد که 4 نفر از اعضای باند قبلا به اتهام سرقت بازداشت و به زندان افتاده بودند. سرنموده این گروه نیز پیش از این در کشور ترکیه به اتهام کف زنی دستگیر شده و به زندان رفته بود.

سرهنگ فرد توضیح داد: تاکنون 20 نفر از شکات پیروز به شناسایی سارقان شدند و به بیش از ده ها فقره سرقت از اتباع خارجی و رانندگان ترانزیت به همین شیوه و شگرد در شهرهای توریستی دیگر مانند اردبیل، تبریز، آستارا، استان البرز و ... اعتراف کردند که همکارانم در حال تجمیع پرونده های این گروه هستند.

به گفته جانشین پلیس آگاهی تهران، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه یکم دادسرای ناحیه 34 تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شکات در اختیارماموران اداره پنجم پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند.

هتلدار است و وضع اقتصادی خوبی دارد، علاوه بر این مسلط به چندین زبان دنیاست اما حالا گرفتار شده و باید به زندان برود

حرف های سرنموده باند که یک هتلدار پولدار است

* سرنموده باند، متولد سال 56 است و می گوید از 8سالگی از پدر و پدربزرگش کف زنی را آموخته و انجام می داده است. لبخند می زند و می گوید: یک نفر از اجدادش مریضی به ارث می برد؛ یک نفر دیگر پول کلان و ما هم کف زنی را به ارث بردیم. او با پولی که از کف زنی به دست آورده هتلی در استانبول تاسیس نموده و می گوید: هتلدار است و وضع اقتصادی خوبی دارد. علاوه بر این مسلط به چندین زبان دنیاست اما حالا گرفتار شده و باید به زندان برود.

* از آمریکا گرفته تا شهرهای مختلف اروپا مانند انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، سوئد و... در کشورهای آسیایی هم کف زنی نموده ام؛ مانند هندوستان، مالزی، ترکیه و تایلند اما هیچ وقت گیر نیفتادم. حرفه ای تر از این حرف ها هستم. در فاصله یک پلک زدن کف زنی می کنم بی آنکه طرف متوجه گردد. اما درخصوص شگردم باید بگویم که در هر کشوری فرق داشت. بعضی از کشورها سوژه را شناسایی می کردم و بعد به بهانه اینکه می خواهم تصویر روی پول کشورشان را ببینم ارزها را می گرفتم و کف زنی می کردم. در کشورهای دیگر هم به سوژه نزدیک می شدم و آغاز می کردم با زبان همان کشور صحبت کردن. به عنوان مثال، اگر اسپانیا بودم یک توریست خارجی شناسایی نموده و با او اسپانیایی حرف می زدم. به بهانه اینکه پلیسم و شما مظنونید ارزهایشان را سرقت می کردم بی آنکه خودشان متوجه شوند. شاید باور نکنید اما من در کشورهای مختلف به صرافی می رفتم و از خود صراف هم به طرز ماهرانه ای کف زنی می کردم و هیچ وقت هم گیر نیفتادم.

* من بسیار باهوشم و این هم یکی از خصوصیات طایفه ماست. البته بهتر بگویم باهوش بودن هم ارثیه خانوادگی ماست. همه چیز که بدی نیست، گاهی هم خوبی به ارث می بریم. من از بچگی زبان خوانده ام. به انگلیسی، فرانسه و عربی تسلط کامل دارم و بعد کم کم اسپانیایی، آلمانی، هندی و تایلندی را یاد گرفتم.

* اوایل امسال به تهران آمدم و بزرگ ترین اشتباه زندگی ام را مرتکب شدم. حالا هم گیر افتادم و آبرویم نزد خانواده ام خصوصا همسرم که اهل ترکیه است می رود. من عاشق همسرم هستم و دلم نمی خواهد ناراحتی او را ببینم.

* وقتی 15ساله بودم. آن موقع به همراه خانواده ام به ترکیه سفر کردیم و در هتلی ساکن شدیم که متعلق به پدرهمسرم بود. خانواده همسرم ازهتلداران (صاحب هتل های 5 ستاره هستند) و وضع اقتصادی شان خیلی خوب است. من نخستین بار همسرم را در هتل دیدم. او را دزدیدم و به ایران آوردم. دزدیدن هم در طایفه ما یک رسم است. اگر عاشق زنی شویم باید او را بدزدیم تا به همه ثابت کنیم که عاشقش هستیم. او را اغفال کردم و به ایران آوردم اما لب مرز ما را گرفتند. بعد هم عقدش کردم. زندگی ام خیلی خوب است و 2 پسر دارم. پسرهایم هتل را اداره می نمایند و آنها اما نخواستند کف زن شوند. بهتر بگویم ارثیه خانوادگی ما را نخواستند و هردو تحصیل نموده اند.

* به ایران آمدم تا به خانواده ام سری بزنم اما دیدم بعضی از افراد فامیل بیکارند و وضع اقتصادی خوبی ندارند. از گرانی گله و شکایت دارند و به خاطر آنها باند کف زنی در ایران تشکیل دادم. اگرچه آنها کف زنی را بلد بودند اما باز من هم به آنها آموزش دادم تا حرفه ای تر شوند. چند نفر از همدستانم سابقه دارند و در کشورهای هندوستان و مالزی کف زنی نموده بودند اما بعضی دیگر تازه کار بودند و احتیاج داشت آموزش ببینند. پس از آن به خیابان های تهران می رفتیم و پس از شناسایی سوژه های مورد نظر، در نقش پلیس حاضر می شدیم تا نقشه کف زنی را اجرا کنیم. البته تجهیزات هم همراه داشتیم حتی کارت شناسایی جعلی. پلاک ماشین را هم مخدوش می کردیم تا شناسایی نشویم اما در نهایت گیر افتادیم.

منبع: چمدان
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 437

به "حرف های عجیب هتلدار ایرانی سردسته باند بین المللی کف زنی ، دختر یک هتل دار بزرگ ترکیه را هم دزدیدم ، به 7 زبان خارجی مسلطم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرف های عجیب هتلدار ایرانی سردسته باند بین المللی کف زنی ، دختر یک هتل دار بزرگ ترکیه را هم دزدیدم ، به 7 زبان خارجی مسلطم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید