خبرنگاران خط تولید مرغ استاندارد برای صادرات به عراق باید راه اندازی شود

به گزارش مجله 90 جعبه، ایلام - خبرنگاران - مدیرکل حوزه استاندار ایلام و پیگیر امورات اقتصادی استانداری ایلام گفت: خط تولید مرغ استاندارد برای تولید مرغ با سایز مناسب به کشور عراق باید پیگیری شود و با تخصیص اعتبار ویژه هرچه سریعتر راه اندازی شود.

خبرنگاران خط تولید مرغ استاندارد برای صادرات به عراق باید راه اندازی شود

به گزارش مجله 90 جعبه، جهانگیر رستم زاد روز چهارشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان ایلام گفت: اکنون میزان تولید مرغ در استان ایلام سه برابر میزان مصرف است و با توجه به مازاد تولید و وجود مرز بین المللی مهران می توان با رعایت استانداردهای لازم مرغ مناسب صادرات عرضه و از این ظرفیت برای حمایت از تولید استفاده کرد.

وی افزود: باید تسهیلات مورد نیاز این خط تولید توسط اتحادیه مرغداران به دستگاه تخصصی برای معرفی به بانک اعلام شود تا هرچه سریعتر خط مرغ صادراتی راه اندازی شود.

وی افزود: اکنون از استان های مختلف کشور حتی مشهد مرغ به کشور عراق صادر می شود اما ما هنوز نتواسته ایم از این ظرفیت مرز استفاده کنیم.

وی با انتقاد از تعدد جلسات استان که برای مشکل مرغ ایلام برگزار می شود، گفت: حتی استاندار هم بیشترین زمان خود را صرف بحث مشکل مرغ استان کرده در حالی که با توجه به بررسی ها و میزان تولید گوشت مرغ که مازاد مصرف استان است قاعدتا باید این مسائل وجود نداشته باشد.

رستم زاد گفت: در این شرایط اقتصادی و کرونا نباید اجازه داد با افزایش خودسرانه قیمت مرغ، فشار مضاعفی به مردم وارد شود.

وی در خصوص بحث تامین انبار برای ذخیره سازی نهاده های دامی توسط اتحادیه مرغداران نیز از جهاد کشاورزی خواست: پیگیر امور و معرفی انبار مناسب باشند.

اختصاص تسهیلات به حساب اتحادیه برای خرید نهاده های دامی، بحث قیمت مرغ، پیگیری راه اندازی خط تولید مرغ استاندارد و همچنین معرفی انبار برای ذخیره نهاده های دامی از جمله مصوبات این نشست است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1063

به "خبرنگاران خط تولید مرغ استاندارد برای صادرات به عراق باید راه اندازی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خط تولید مرغ استاندارد برای صادرات به عراق باید راه اندازی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید