دانشگاه در تابستان تعطیل نیست

به گزارش مجله 90 جعبه، معاون آموزشی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه امسال برنامه ای برای ارائه ترم تابستانی به دانشجویان نداریم، گفت: دانشجویانی که واحدهای عمومی خود در ترم تابستانه دانشگاه های معتبر بگذارنند نمره آنها ازسوی دانشگاه تهران مورد قبول است.

دانشگاه در تابستان تعطیل نیست

دکتر حسین حسینی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب با تاکید بر اینکه دانشگاه تهران، واحدهای تابستانی ارائه نمی دهد، گفت: این دانشگاه بر خلاف سایر دانشگاه های دیگر برای تابستان سال جاری واحد تابستانی ارائه نمی دهند، زیرا در مجموع ترم های تابستانی را ترم های پیروزی نمی دانیم.

وی در ادامه با بیان اینکه برگزاری ترم ها تابستانی از نظر ارزیابی کیفیت تحصیلی قابل قبول نیست، شرح داد: ترم تابستانی در دانشگاه تهران به جز در موضوعات و موارد خاص ارائه نمی شود. چرا که معتقدیم این آموزش ها کمتر از دو ماه قابل ارائه است، به همین جهت نمی تواند کیفیت آموزشی را رعایت کند. ضمن اینکه مجموعاً دانشگاه ها در فصل تابستان در حوزه آموزشی ملزم به فعال بودن نیستند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه این دانشگاه در سال های گذشته نیز واحدهای تابستانی ارائه نمی داد، گفت: ما در برخی رشته ها نظیر ریاضی، فیزیک و غیره یک سری واحدهای مجازی و الکترونیکی ارائه می دهیم که این دروس برای دانشجویانی که این دروس را گذرانده ولی پیروز نشده اند قابل استفاده است. اما همانطور که عنوان شد ارائه دروس در دانشگاه تهران به صورت محدود است.

دکتر حسینی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه تهران می توانند از ترم های تابستانی دانشگاه های دیگر استفاده کنند، گفت: اگر دانشجویان ما دروس عمومی خود را در دانشگاه های معتبر دیگر به صورت ترم تابستانی بگذرانند نمره آنها برای دانشگاه تهران قابل قبول است.

وی خاطر نشان کرد: به طور کلی تمامی مجموعه دانشگاه تهران اعم از کتابخانه، آزمایشگاه و غیره در تابستان ها فعال هستند و ما واحد تعطیل در دانشگاه نداریم و تمامی فعالیت های خود در فصل تابستان ادامه می دهیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 114

به "دانشگاه در تابستان تعطیل نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه در تابستان تعطیل نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید