راهنمای خرید برترین توپ فوتبال بر اساس بودجه های مختلف

به گزارش مجله 90 جعبه، ورزش های توپی از پرطرفدارترین ورزش ها بین افراد مختلف است. چند کودک با یک توپ پلاستیکی ساعت ها فوتبال بازی می نمایند، در پیک نیک ها با یک توپ ساده مدت طولانی همراه با خانواده و دوستان به بازی وسطی و والیبال مشغول می شویم و حتی بچه ها خردسال هم در خانه با یک توپ کوچک سرگرم می شوند.

راهنمای خرید برترین توپ فوتبال بر اساس بودجه های مختلف

اگر شما هم از علاقه مندان ورزش های توپی هستید باید بدانید که انتخاب توپ مناسب برای هر ورزش مهم ترین کاری است که باید انجام دهید. بازی با یک توپ نامناسب یا استفاده از توپ نادرست برای انجام ورزش ها باعث آسیب تماشا اندام ها شده و لذت بازی را از شما می گیرد.

مثلا اگر با توپ بسکتبال آغاز به تمرین والیبال کنید پس از مدت کوتاهی ساعد دست هایتان متورم شده و خستگی شدیدی در کل بدنتان احساس می کنید. امروز در خبرنگاران مگ می خواهیم نکاتی درباره انتخاب برترین توپ برای چند ورزش پرهوادار را برای شما بگوییم تا بتوانید با یک انتخاب درست، بیشترین لذت را از ورزش ببرید.

فوتبال را بیشتر بشناسیم

فوتبال محبوب ترین ورزش در ایران است. کوچک و عظیم در هر فرصتی که به دست می آورند مشغول بازی می شوند. قدمت این ورزش مجذوب نماینده به چندین سده قبل از میلاد برمی گردد. فوتبال ابتدا در چین و سپس در یونان و روم رواج پیدا کرد. در سال 1866 فوتبال به مدرسه های انگلستان راه پیدا کرد و پس از مدت کوتاهی در تمام کشورهای دنیا تدریس شد. سازمان فیفا که در سال 1940 تشکیل شد، رقابت های جام دنیای فوتبال را پایه گذاری کرد و از آن روز فوتبال به محبوب ترین ورزش در دنیا تبدیل شد.

انواع فوتبال

بازی فوتبال به شکل های مختلفی در اقصی نقاط دنیا انجام می گردد. بعضی از آن ها مانند بازی روی زمین جمن و فوتسال شناخته شده و بعضی دیگر مانند فوتبال روی یخ ناشناخته است و فقط در بعضی از منطقه ها بازی می گردد. در ادامه با انواع فوتبال در دنیا آشنا می شوید.

 • فوتسال
 • فوتبال سالنی
 • فوتبال پارالمپیک
 • فوتبال قدرتی (فوتبال با قدرت بالا)
 • فوتبال ساحلی
 • فوتبال خرچنگ
 • جورکی بال
 • فوت بگ
 • فوتبال در سبک آزاد
 • فوتبال مردابی
 • فوتبال خیابانی
 • فوتبال سه طرفه
 • فوتبال پیاده روی
 • فوتبال یخی

انواع توپ فوتبال

توپ های فوتبال با توجه به مدل استفاده آن ها با هم تفاوت دارند. مثلا توپی که برای تمرین فوتبال استفاده می گردد با توپ بازی اصلی فرق دارد. بعلاوه مشخصات توپ فوتبال ساحلی با توپ فوتبال سالنی فرق دارد. طبق استانداردهای فیفا، تو پ های فوتبال به 4 دسته کلی زیر تقسیم می شوند.

1. توپ های سرگرمیی - تمرینی - آموزشی - اردوگاهی

این توپ ها از جنس سخت ساخته شده و بسیار بادوام هستند، به همین علت می توانید مدت زمانی طولانی از آن بهره ببرید. مربیان فوتبال از این توپ ها برای آموزش و تمرین همه گروه های سنی استفاده می نمایند. لایه های داخلی این دسته از توپ ها 4 لایه کمتر از توپ های بازی اصلی است و پوشش خارجی آن از موادی با درجه کیفی پایین، مثل PVC، ساخته شده است. اغلب توپ های تمرینی و اردوگاهی با قالب گیری ساخته می شوند و برای بازی روی سطوح ناهموار مثل بتن یا آسفالت طراحی شده اند.

2. توپ های تبلیغاتی

این توپ ها معمولا برای تبلیغ یک نام تجاری، سازمان یا کمپین ساخته می شوند، اندازه کوچکی دارند و برای استفاده در تمرین یا بازی فراوری نمی شوند.

3. توپ های فوتبال داخل سالن

لایه بیرونی اغلب توپ های فوتبال سالنی از نوعی نمد تشکیل شده است. نمد به کار رفته در این توپ ها از جنسی شبیه به ماده ای است که روی توپ های تنیس استفاده می گردد. شکل ظاهری توپ های فوتبال سالنی شبیه به توپ های بازی در زمین چمن است.

4. توپ های فوتسال

تفاوت عمده بین توپ های فوتسال و توپ فوتبال زمین چمن داخل آن است. داخل توپ فوتسال با فوم پر شده و سنگین تر است. پر کردن داخل توپ با فوم به این علت است که در زمان بازی بر روی سطوح سخت پرش و انحراف کمتری داشته باشد.

مشخصات توپ فوتبال استاندارد برای روی زمین چمن

بر اساس استانداردهای دنیای یک توپ فوتبال خوب نباید ابعادی کمتر از 68 سانتی متر و بیشتر از 70 سانتی متر داشته باشد. قطر یک توپ فوتبال استاندارد 22 سانتی متر است. وزن آن در ابتدای بازی نباید کمتر از 140 گرم و بیشتر از 450 گرم باشد.

برترین توپ های فوتبال در سال 2021 از نظر سازمان فیفا

سازمان فیفا می گوید بازی با یک توپ خوب می تواند بازیکنان را بیشتر به بازی مشتاق کند و تماشاچیان هم بازی بهتری ببینند. این سازمان در سال 2021 توپ های مختلف فوتبال را آنالیز نموده و 5 توپ را به اسم برترین توپ فوتبال انتخاب نموده است که آن ها را به ترتیب امتیاز دریافت نموده، به شما معرفی می کنیم.

1. توپ آموزشی فوتبال برتر - آدیداس

این توپ به شما یاری می نماید تا برترین عملکرد را در بازی داشته باشید. آدیداس این توپ را کاملا بر اساس استانداردهای یک توپ مربوط به مسابقات حرفه ای ساخته و گواهینامه فیفا هم به آن اعطا شده است.

2. توپ فوتبال گلایدر برتر جام دنیای - آدیداس

این یکی از برترین توپ های فوتبال آدیداس است. این توپ بالاترین امتیاز را در بین انواع توپ های فوتبال دارد و برای انجام یک بازی حرفه ای مناسب است.

3. توپ فوتبال کاپیتانو - آدیداس

توپ کاپیتانو در اندازه های 3 تا 5 و بالاتر در رنگ ها و طرح های مختلف فراوری شده است. کیفیت این توپ بسیار زیاد است و قیمت مناسبی دارد. دوخت و شکل ظاهری آن برای یک بازی فوتبال حرفه ای در زمین چمن مناسب است.

4. توپ فوتبال DESAFIO - Under Armour

توپ فوتبال DESAFIO فراوری شده به وسیله برند Under Armour یکی از برترین مارک ها و توپ های فوتبال برای علاقه مندان به این ورزش است. اگر برای بازی فوتبال در پی یک توپ درجه یک هستید این برترین انتخاب است.

5. توپ آموزشی - نایک

نایک از برترین فراوری نمایندگان محصولات ورزشی حرفه ای در دنیا است که برترین توپ های فوتبال را هم فراوری می نماید. این توپ که با هدف استفاده در زمان آموزش فوتبال فراوری شده است یکی از برترین توپ ها برای انجام بازی های فوتبال مبتدی و آموزشی است.

از کجا توپ فوتبال بخریم؟

حالا که کمی با تاریخچه فوتبال، انواع آن و مشخصات توپ ها آشنا شدید می توانید توپ فوتبال مناسب را انتخاب کنید. اگر شما هم از هواداران فوتبال هستید و در هر فرصتی به سراغ بازی می روید می توانید یکی از توپ های زیر را انتخاب کنید این توپ ها برای بازی در کوچه یا زمین های خاکی مناسب هستند.

توپ فوتبال مدل MSP-80

این توپ از چند لایه مختلف تشکیل شده است. لایه رویی آن از چرم فومی است که به این توپ قابلیت انعطاف پذیری فوق العاده ای داده است. این توپ کاملا گرد است و لایه های آن کمترین اندازه جذب رطوبت را دارند. به همین علت یکی از برترین انتخاب ها برای بازی های غیرحرفه ای و محبت آمیز است.

مینی توپ فوتبال مدل Russia

این توپ زیبا فقط 50 گرم وزن دارد و روکش فومی براقی که دارد آن را برای بازی در محیط باز مناسب نموده است. اگر فوتبال را به صورت غیرحرفه ای و فقط برای سرگرمی انجام می دهید مینیو توپ فوتبال Russia مناسب شما است.

اگر با دوستانتان به سالن های مناسب فوتبال می روید توپ فوتسال مدل Super-Penalty مناسب شماست. این توپ از چرم مصنوعی و به روش دست دوز فراوری شده است. کیفیت آن در بالاترین حد است و برای بازی های حرفه ای بسیار مناسب است. وزن این توپ بسیار سبک است و جهش و ثبات مناسبی برای بازی در سالن دارد. توپ فوتسال Super-Penalty تأیید شده IHF و EHF بوده و با خیالی آسوده می توانید از آن برای تمرینات حرفه ای خود بهره ببرید.

اگر بر اساس یک برنامه منظم و در زمین چمن فوتبال بازی می کنید می توانید از توپ فوتبال آدیداس مدل ریپابلیکا TELSTAR بهره ببرید. این توپ فقط 500 گرم وزن دارد و از جنس فوم چرم حرفه ای ساخته شده است. این توپ حرفه ای در سایز 5 فراوری شده و علاوه بر زمین چمن، برای استفاده در محیط سالن و زمین آسفالت هم مناسب است.

جمع بندی

فوتبال محبوب ترین ورزش در دنیا است و نمی توانیم جایی را پیدا کنیم که کسی هوادار این ورزش پر هیجان نباشد. فوتبال انواع مختلفی دارد که بر اساس محیطی که بازی در آن انجام می گردد تقسیم بندی شده است. در بازی های المپیک چند مدل از مشهور ترین و عمومی ترین فوتبال ها بازی می گردد و ورزشکاران از کشورهای مختلف در مسابقات مختلف با هم رقابت می نمایند. فرقی ندارد در چه سطحی فوتبال بازی می کنید، با کمی جستجو در خبرنگاران می توانید توپ مناسب با بودجه خود را پیدا کنید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1654

به "راهنمای خرید برترین توپ فوتبال بر اساس بودجه های مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید برترین توپ فوتبال بر اساس بودجه های مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید