سفر به افغانستان برای تزریق واکسن، کُندی واکسیناسیون در ایران به نفع کدام کشورهاست؟

به گزارش مجله 90 جعبه، به گزارش خبرنگاران، واکسن نیست و هنوز واکسیناسیون عمومی کرونا در پیچ اول مانده است. پیچ اول همان واکسناسیون سالمندان است که حدود دو ماه است با مسائل زیادی روبرو شده. در این میان اما برخی برای دریافت واکسن کرونا راه دیگری را انتخاب می کنند و آن سفر به کشورهای دیگر است.

سفر به افغانستان برای تزریق واکسن، کُندی واکسیناسیون در ایران به نفع کدام کشورهاست؟

زمزمه ها در شبکه های اجتماعی بر این بود که برخی برای انجام واکسن به ارمنستان رفته اند. پیگیری های خبرنگاران هم نشان داد که بسکمک از مسافران این روزها برای تورهای ارمنستان بلیت می خرند اما با این هدف که واکسن بزنند.

موضوعی که بسکمک از آژانس های هواپیمایی آن را تائید کرده و گفتند واکسن در ارمنستان برای مسافران رایگان است. واکسنی که برای مسافران تزریق می شود، آسترازنکاست.

حرمت الله رفیعی، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هم در این مورد به خبرنگاران گفت: شنیده شده در کشورهایی مثل ارمنستان و افغانستان واکسن برای مسافران هم انجام می شود اما هنوز به طور رسمی اعلام نشده است. امارات هم اعلام کرده واکسن برای گردشگران رایگان است اما هنوز اجرایی نشده است.

امارات هم واکسن رایگان به مسافران می دهد

طولی نکشید که خبر از واکسن رایگان کرونا برای مسافران در امارات رسید. به گزارش آسوشیتدپرس، مقامات ابوظبی اعلام کردند دریافت واکسن برای تمام گردشگرانی که یا ویزای این کشور را دارند و یا نیازی به ویزا ندارند (و یا می توانند ویزا را در فرودگاه دریافت کنند) رایگان است.

معین نیست واکسینایون کرونا در کشور چه زمانی به انتها برسد. مردم نگران هستند و مسئولان هم جز وعده های بی نتیجه پاسخی برای این نگرانی تا به امروز نداشتند. تا به امروز واکسیناسیون 70 سال به بالا هم در صف های شلوغ این روزها هم انجام نشده است.

همین شرایط مردم را به راه های دیگر برای واکسیناسیون ترغیب کرده است. یکی بازار سیاه و فروش غیررسمی و دیگری سفر به کشورهای دیگر.

اما آنطور که رسانه ها گزارش دادند قیمت واکسن در بازار سیاه تا 60 میلیون هم می رسد. اما تور ارمنستان با قیمت 5 تا 9 میلیون تومان برایشان ارزان تر تمام می شود. حالا هم که ابوظبی مسافران را رایگان واکسینه می کند بخش دیگری از مردم به کشور همسایه روی می آورند.

در شرایطی که ایران هنوز با اما و اگر وعده واکسیناسیون می دهدف کشورهای دیگر با واکسیناسیون مسافران به گردشگری سلامت خود رونق می دهند. هرچقدر واکسیناسیون در ایران کندتر پیش رود بازار گردشگری واکسن کشورهای دیگر رونق می گیرد.

نظر مخاطبان درباره واکسن رایگان برای مسافران

پیش تر خبرنگاران در گزارشی به تورهای ارمنستان و استقبال مردم از این تورها به هدف دریافت واکسن کرونا نوشت. در ادامه نظرات برخی از کاربران را نسبت به این موضوع می خوانید:

گردشگری سلامت چیز جدیدی نیست. وقتی امکانات جای دیگر باشد یا قیمت مناسب تر این اتفاق می افتد.

نیازی هم نیست حتما با پرواز به ارمنستان بروید. می توانید زمینی اقدام کنید.

به نظرم آسترازنکا در ارمنستان مطمئن تر از واکسنی است که مطالعات درست وحسابی روش نشده و معلوم نیست مجوزهایی که می گیرد چقدر اصولی است.

واکسیناسیون مسافران در کشورهای دیگر از بار وزارت بهداشت در تهیه واکسن کم می کند و عده ای را از بیماری نجات می دهد. عوض اینکه دولت به مردم و این تورها از طریق سفارتخانه ها کمک کند چرا سنگ اندازی می کند؟

بیش از یک ماه است که در ارمنستان به مسافران واکسن رایگان کرونا می دهند.

باید پاسپورت بدهید. چند سوال در زمینه بیماری های زمینه ای می پرسند و بعد دو واکسن پیشنهاد می دهند. سینوواک و استرازنکا واکسن های پیشنهادی است که هر کدام را مسافر بخواهد تزریق می کنند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1667

به "سفر به افغانستان برای تزریق واکسن، کُندی واکسیناسیون در ایران به نفع کدام کشورهاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به افغانستان برای تزریق واکسن، کُندی واکسیناسیون در ایران به نفع کدام کشورهاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید