شمار تلفات کوروناویروس به 41 نفر رسید ، رئیس جمهور چین: در شرایط خطرناکی هستیم

به گزارش مجله 90 جعبه، شی جین پینگ رئیس جمهور چین در جلسه اضطراری هیئت دولت گفت انتشار کوروناویروس جدید دارد شتاب می گیرد و کشور با موقعیت خطرناکی رویاروی است.

شمار تلفات کوروناویروس به 41 نفر رسید ، رئیس جمهور چین: در شرایط خطرناکی هستیم

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، اکنون با گسترش محدودیت های مسافرتی در چین برای جلوگیری از انتشار کوروناویروس جدید، بیش از 50 میلیون نفر در چندین شهر این کشور تعطیلات سال نوی قمری چین را در شرایط قرنطینه در خانه هایشان می گذرانند.

مقامات چینی روز شنبه 5 بهمن در آغاز سال نوی قمری در این کشور تایید کردند که شمار مرگ های ناشی از شیوع ویروس به 41 نفر رسیده و بیش از 1200 نفر دیگر به این عفونت تنفسی مبتلا شده اند.

یک پزشک که افراد آلوده به ویروس را درمان می کرد، در میان درگذشتگان است. رسانه های دولتی چین گزارش کردند لیانگ وودانگ 62 ساله صبح روز شنبه فوت نموده است. همچنین رسانه های محلی از مرگ یک دکتر دیگر که بیماران را در شهر ووهان در ایالت هوبئی، کانون شیوع اخیر، معالجه می کرد، به علت حمله قلبی خبر داده اند.

در پکن، پایتخت کشور، 5 مورد جدید عفونت با کورونا ویروس جدید، از جمله در دو بیماری که اخیرا به ایالت هوبئی سفر ننموده بودند، گزارش شده است. همه موارد پیشین عفونت با ویروس جدید در پایتخت در افرادی بود که به این ایالت سفر نموده بودند.

  • ویروس در دنیا گسترش می یابد

همچنین اکنون تایید شده است که کورونا ویروس جدید به استرالیا و مالزی رسیده است و فرانسه نیز نخستین موارد عفونت با این ویروس در اروپا را گزارش کرد. هم فرانسه و هم آمریکا قصد دارند شهفرایندانشان را که از شهر ووهان که در شرایط قرنطینه گیر افتاده اند، تخلیه نمایند.

هنگ کنگ که پنج مورد بیماری را گزارش نموده است، روز شنبه اعلام نمود این شیوع وضعیتی اضطراری اعلام نمود و گفت مدارس ابتدایی و دبیرستان پس از تعطیلات سال نو برای دو هفته بیشتر بسته خواهند ماند.

شمار فزاینده ای از فرودگاه ها در سراسر دنیا از غربالگری با اندازه گیری دمای بدن برای شناسایی افراد مبتلا استفاده می نمایند، هر چند که تاثیربخشی چنین اقداماتی مورد تردید قرار گرفته است. یک مقاله که در ژورنال لنست درباره توضیح حال خانواده ای که اخیرا از شهر ووهان در مرکز این شیوع دیدن نموده بودند، به این نتیجه می رسد که ممکن است بدون داشتن هیچ علامتی دچار عفونت با این کورونا ویروس جدید بود.

تعطیلات سال نو در سراسر چین تحت الشعاع ممنومیت مسافرتی به دست کم 17 شهر چین و لغو شدن جشن های بزرگ مربوط به آن قرار گرفته است.

تا به حال 29 ایالت و شهر چین موارد عفونت با این ویروس را گزارش داده اند و موارد عفونت از کره جنوبی، ژاپن، سنگاپور، ماکائو، تایوان، تایلند و ویتنام گزارش شده است. آمریکا نیز تا به حال دو مورد عفونت با ویروس را در مسافران ورودی گزارش نموده است.

  • محدودیت ها در ووهان بیشتر می گردد

محدودیت ها در شهر ووهان که در کانون شیوع اخیر واقع شده است، روز شنبه شدیدتر شد، مقامات از حرکت اغلب خودروها در خیابان ها جلوگیری کردند. ایستگاه های قطار، فرودگاه ها و ایستگاه های مترو از زمان آغاز قرنطینه در پنجشنبه صبح بسته شده اند.

خبرگزاری دولتی شین هوا گزارش داد شهر با کمبود تخت های بیمارستانی، کیت های آزمایشی و سایر ملزومات پزشکی روبرو شده است و 450 پرسنل پزشکی نظامی در آدینه شب وارد شهر شدند تا به درمان بیماران یاری نمایند. وزارت تجارت چین عملیاتی را برای رساندن بیش از دومیلیون ماسک و سایر فراورده های بهداشتی از سایر نقاط چین به این شهر آغاز نموده است.

فیلم هایی که در رسانه های اجتماعی منتشر شده است، مردم را درون بیمارستان های شهر نشان می دهد که کارکنانشان به علت فشار کاری زیاد از حال می فرایند و صف های درازی از ساکنان در انتظار معاینه هستند. گفته می گردد بعضی بیمارستان ها مردم را جواب می نمایند و کیت های آزمایشگاهی برای تشخیص بیماری وجود ندارد.

در همین چین روز شنبه اعلام نمود که میخواهد دومین بیمارستان را برای درمان بیماران کوروناویروس بسازد. قبلا کار برای ساختن یک بیمارستان 1000 تختخوابی در طول 10 روز آغاز شده است.

خیابان های ووهان روزها است که خالی و متروک هستند و ساکنان عمدتا درون خانه هایشان مانده اید. بسیاری از آنها به رسانه های اجتماعی روی آورده اند که اکنون جریان مداومی از اخبار جدید، ویدئوها و فرضیات از جمله اطلاعات نادرست روی آنها در حال انتشار است.

آن دسته از اهالی شهر که پیش از قرنطینه شدن شهر از آن خارج شده اند، با خصومت مردم در سایر بخش های چین روبرو شده اند که آنها را در انتشار بالقوه ویروس مقصر می دانند.

  • درباره کوروناویروس جدید چینی چه می دانیم؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 517

به "شمار تلفات کوروناویروس به 41 نفر رسید ، رئیس جمهور چین: در شرایط خطرناکی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار تلفات کوروناویروس به 41 نفر رسید ، رئیس جمهور چین: در شرایط خطرناکی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید