فوتبال زنده خواهد ماند اما متفاوت با قبل، سلامت از هر چیزی مهمتر است

به گزارش مجله 90 جعبه، رئیس فیفا در پیامی به فدارسیون ها و باشگاه ها از تغییرات در مسابقات پیش رو اطلاع داد.

فوتبال زنده خواهد ماند اما متفاوت با قبل، سلامت از هر چیزی مهمتر است

به گزارش گروه ورزشی مجله 90 جعبه، شیوع ویروس کرونا در دنیا مسائل اقتصادی زیادی را برای کشورها بوجود آورده و در میان مسابقات ورزشی نیز به حالت تعلیق درآمده است تا باشگاه های عظیم دنیا هم سنگین ترین ضربه های اقتصادی را ببینند.

در شرایط فعلی که بیش از یک میلیون نفر در دنیا گرفتار ویروس کرونا شده اند، فدراسیون ها و باشگاه ها منتظرند با تصمیمات جدید فیفا را در زمینه مسابقات معتبر زیادی که ناتمام مانده روبرو شوند.

جانی اینفانتینو در گفت وگو با روزنامه گاتزتا دلو اسپورت ایتالیا درباره شرایط حاکم بر فوتبال دنیا در نتیجه شیوع ویروس کرونا و اتفاقاتی که پس از این بحران برای فوتبال خواهد افتاد، گفت: فوتبال مهمترین چیز نیست، سلامت در رتبه اول قرار گرفته است و باید تا زمانی که این بیماری را شکست نداده ایم در اولویت مان هم باقی بماند. دنیا با چالشی جدید روبه رو شده است و باید در کنار هم باشیم و به صورت تیمی کار کنیم. این درسی است که فوتبال می تواند به ما بدهد؛ اینکه به صورت تیمی کار کنیم.

رئیس فدراسیون دنیای فوتبال (فیفا) همچنین در این مصاحبه تاکید داشت: همه ما دوست داریم از فردا فوتبال را دوباره ببینیم، اما نمی دانیم چه زمانی دوباره می توانیم بازی ها را از سربگیریم و هیچ کس در دنیا نمی داند چه زمانی می توانیم مانند گذشته بازی کنیم. این خیلی مهم است که فوتبال از دستورالعمل های مقامات بهداشت و دولت ها پیروی کند و خیلی مهم است که فوتبال الگوی خوبی برای دیگران باشد، چون چیزی که واضح است این است که هیچ مسابقه ای مهمتر از جان انسان ها نیست.

وی با تاکید بر اینکه هرگز نباید به آینده ناامید بود، اعلام کرد: همه ما باید به وضوح این را در ذهن خود داشته باشیم که با اعتمادبه نفس کار و به آینده مثبت فکر کنیم. باید به آینده نگاه کنیم و نباید ناامید باشیم و این طور فکر کنیم که ویروس کرونا روی ما تأثیر خواهد گذاشت. دنیای ما و فوتبال، هر دو پس از بازگشت به شرایط عادی، متفاوت خواهد بود. مسئولیت ما به عنوان مدیران فوتبال این است که اول از همه اطمینان دهیم که فوتبال می تواند زنده بماند و دوم اینکه یک بار دیگر به جلو حرکت کنیم. این نه تنها مسئولیت ما، بلکه وظیفه همه ما باید باشد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 814

به "فوتبال زنده خواهد ماند اما متفاوت با قبل، سلامت از هر چیزی مهمتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبال زنده خواهد ماند اما متفاوت با قبل، سلامت از هر چیزی مهمتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید