مخازن مازوت کارخانه سیمان تهران از سال گذشته پلمب شده است

به گزارش مجله 90 جعبه، رییس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان ری با بیان اینکه سوخت تمامی واحدهای فراوری جنوب تهران تحت نظر بازرسان اداره محیط زیست است، گفت: مخازن مازوت کارخانه سیمان تهران از سال گذشته پلمب شده است.

مخازن مازوت کارخانه سیمان تهران از سال گذشته پلمب شده است

زهره عبادتی روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: گاز کارخانه سیمان تهران روز دوشنبه هفته جاری به دلیل افزایش مصرف گاز در بخش خانگی قطع شد ولی با پیگیری های اداره فرمانداری ویژه شهرستان ری، اداره محیط زیست و اداره گاز این مشکل روز سه شنبه رفع شد.

وی با اشاره به اینکه مخازن مازوت کارخانه سیمان تهران پلمب است، بیان نمود: خروجی دودکش های صنایع عظیم مقیاس شهرستان ری از جمله کارخانه سیمان تهران و صنایع نفتی از جمله پالایشگاه تهران و شرکت بهران به صورت لحظه ای پایش می گردد.

عبادتی اضافه نمود: اداره محیط زیست شهرستان ری تا به امروز اجازه مصرف مازوت در صنایع جنوب تهران را نداده است و خروجی دودکش های نیز براساس استاندارهای زیست محیطی به صورت کامل رصد می گردد.

این مسئول با اشاره به اینکه کوره های کارخانه سیمان تهران با مصرف گاز عملکرد بهتر و هزنیه پایین تری نیز نسبت به مازوت دارند، گفت: استفاده از مازوت در این واحد فراوریی مورد نظر مسئولان کارخانه نیز نیست، تعطیلی کارخانه سیمان نیز به دلیل دارا بودن یکهزار و 600 کارگر امکان پذیر نیست.

عبادتی یادآور شد: امیدواریم با مدیریت مصرف در بخش خانگی و تمهیدات اداره گاز شاهد قطع گاز و استفاده از مازوت در صنایع فراوری جنوب تهران نباشیم.

وی در درخصوص نوع سوخت صنایع مختلف گفت: برای اداره حفاظت از محیط زیست بیش ازمصرف چه نوع سوخت توسط واحد فراوریی، خروجی دودکش ها اهمیت دارد، چرا که در بسیار از کشورها صنایع با سوخت سنگین کار می نمایند ولی با فیلتراسیون درست و دقیق خروجی دودکش ها توانسته اند استانداردهای زیست محیطی را به خوبی رعایت نمایند.

به گزارش ایرنا، طی چند روز گذشته به دلیل افزایش آلودگی هوا و داده های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران که نشان می دهد غلظت آلاینده دی اکسید گوگرد که ارتباط مستقیمی با مصرف مازوت در صنایع و نیروگاه ها دارد این برآورد ها که واحدهای صنعتی عظیم مقیاس جنوب تهران مازوت استفاده می نمایند را افزایش داده است.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است، این شهرستان به دلیل استقرار صنایع عظیم پایتخت در آن و همچنین قرارگیری در حاشیه کمربندی های کلان شهر تهران همیشه یکی از آلوده ترین نقاط استان تهران محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1323

به "مخازن مازوت کارخانه سیمان تهران از سال گذشته پلمب شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخازن مازوت کارخانه سیمان تهران از سال گذشته پلمب شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید