معرفی و آموزش استفاده از چهار قابلیت کاربردی EMUI 9.1

به گزارش مجله 90 جعبه، EMUI 9.1 به عنوان آخرین نسخه رابط کاربری هوآوی برای اندروید محسوب می گردد. این نسخه قابلیت هایی دارد که امنیت کاربر را بالا می برد.

معرفی و آموزش استفاده از چهار قابلیت کاربردی EMUI 9.1

EMUI 9.1 به عنوان جدیدترین نگارش از رابط کاربری اختصاصی هوآوی با قابلیت های متنوعی همراه است که بعضی از آن ها می توانند به افزایش ضریب امنیت گوشی شما یاری نمایند. در ادامه به آموزش فعال سازی و استفاده از قابلیت PrivateSpace برای مخفی کردن فایل ها و برنامه ها، Password Vault برای ذخیره کردن و وارد کردن اتوماتیک حساب های کاربری، App Lock برای قفل گذاشتن روی برنامه های نصب شده و Face Unlock برای باز کردن سریع قفل گوشی می پردازیم.

فعال سازی Face Unlock

Face unlock امکان باز کردن سریع و ایمن دستگاه بدون احتیاج به وارد کردن کلمه عبور را می دهد.

راه اندازی

منوی Settings را باز نموده و به جهت Security & privacy > Face recognition بروید و کلمه عبور معین شده برای قفل صفحه را وارد کنید. همچنین شما می توانید از لیست موجود، Face Unlock Modes را انتخاب کنید.

نکته: در صورتی که پیش از این برای قفل صفحه کلمه عبور انتخاب ننموده اید، می توانید افزون بر یک کلمه عبور 6 رقمی، از سایر کلمه های عبور چون الگو، کلمه عبور 4 رقمی، کلمه عبور عددی با طول دلخواه یا کلمه عبور شامل حروف و اعداد نیز بهره ببرید.

با انتخاب کردن گزینه Enable to pick up to wake، هنگامی که گوشی خود را بلند می کنید و مقابل صورت خود می گیرید، به صورت اتوماتیک قفل آن باز می گردد. در صورتیکه مایل به استفاده از این قابلیت نیستید، آن را انتخاب نشده باقی بگذارید. در این مرحله Get started را به منظور معرفی و ثبت چهره خود انتخاب کنید.

حذف چهره ها

در صورتی که دیگر از Face unlock استفاده نمی کنید یا به هر دلیلی می خواهید دوباره چهره خود را به دستگاه اضافه کنید، شما می توانید داده های فعلی را پاک کنید.

به همین منظور Settings را باز نموده و به جهت Security & privacy > Face recognition بروید، سپس با وارد کردن کلمه عبور قفل صفحه، Delete facial data را انتخاب نموده و مراحل نمایش داده شده را دنبال کنید تا کلیه داده های فعلی مرتبط با Face unlock پاک گردد.

استفاده از حالت Pick Up برای گگرددن قفل صفحه

Settings را باز نموده و به جهت Security & privacy > Face recognition بروید. هنگامی که چهره خود را به دستگاه معرفی می کنید، گزینه Enable pick up to wake را انتخاب نموده و Face unlock method را بر روی Direct unlock قرار بدهید. با این کار می توانید بدون احتیاج برای وارد کردن کلمه عبور، تنها گوشی خود را بلند نموده و آن را مقابل صورت خود بگیرید تا به طور اتوماتیک قفل آن باز گردد.

در صورتی که در مرحله معرفی چهره گزینه Enable pick up to wake را انتخاب نکردید، Settings را باز نموده و به جهت Security & privacy > Face recognition بروید و Face unlock method را بر روی Direct unlock قرار بدهید. سپس Settings را باز نموده و به جهت Smart assistance > Shortcuts & gestures > Wake screen بروید و Pick up to wake را انتخاب کنید.

مخفی کردن اطلاعات شما در یک Private Space

Private Space قابلیتی است که امکان ایجاد یک فضای مستقل روی گوشی را به شما می دهد تا از آن برای نگه داری اطلاعات خصوصی بهره ببرید. فایل ها و برنامه هایی که در Private Space قرار می گیرند، به وسیله MainSpace قابل دسترسی نیستند.

چگونگی فعال سازی Private Space

در صورتیکه برای اولین بار از PrivateSpace استفاده می کنید، Settings را باز نموده، به جهت Security & privacy > PrivateSpace > Enable بروید و دستور العمل نمایش داده شده را برای ایجاد PrivateSpace دنبال می کنید.

سوییچ سریع میان MainSpace و PrivateSpace

شما می توانید در صفحه قفل، با استفاده از اثر انگشت یا کلمه عبور، در کمترین زمان میان فضای های موجود سوییچ کنید. پس از راه اندازی مجدد گوشی، از شما خواسته می گردد ابتدا با استفاده از کلمه عبور وارد MainSpace شوید. سپس می تواند در صفحه قفل میان فضاها سوییچ کنید.

بازنشانی کلمه عبور PrivateSpace

ابتدا PrivateSpace خود را باز نموده و Settings را انتخاب کنید، سپس به جهت Security & privacy > PrivateSpace بروید. روی گزینه Password protection بزنید و دستورالعمل نمایش داده شده را دنبال کنید که شامل وارد کردن کلمه های عبور MainSpace و PrivateSpace است تا به مرحله وارد کردن پرسش امنیتی برسید.

قفل گذاری بر روی برنامه ها

قابلیت App lock این امکان را به شما می دهد تا بر روی برنامه های مهم خود قفل بگذارید. هنگامی که گوشی شما راه اندازی مجدد یا قفل صفحه باز گردد، برای اجرای برنامه های قفل شده به وارد کردن کلمه عبور App lock احتیاج است. App lock یک لایه اضافی به محافظت از اطلاعات خصوصی شما اضافه می نماید و مانع از دسترسی افراد غیر مجاز به برنامه های مهم شما می گردد.

چگونگی فعال کردن App Lock

Settings را باز نموده و به جهت Security & privacy > App lock بروید. هنگامی که برای اولین بار App Lock را اجرا می کنید، گزینه Lock screen password یا Custom PIN را به عنوان روش اعتبار سنجی انتخاب کنید. حالا کلمه عبور دلخواه خود را وارد نموده و برنامه هایی که می خواهید از آن ها محافظت گردد را انتخاب کنید.

نکته: در صورتی که پنج بار متوالی کلمه عبور App lock را اشتباه وارد کنید، گوشی شما به مدت یک دقیقه قفل می گردد. پس از یک دقیقه مجدداً کوشش کنید. در صورتیکه سه بار متوالی کلمه عبور را اشتباه وارد کنید، این بار گوشی شما به مدت 10 دقیقه قفل می گردد.

محافظت از کلمه های عبور با استفاده Password Vault

Password vault قابلیتی است که ضمن ذخیره کردن کلمه های عبور شما، در مواقع احتیاج آن ها را به طور اتوماتیک وارد می نماید و می توانید بدون احتیاج برای نوشتن مجدد آن ها، به برنامه های نصب شده بر روی گوشی خود وارد شوید. این کار بر سرعت و امنیت می افزاید.

چگونگی فعال کردن یا غیر فعال کردن Password vault

Password Vault به طور پیش فرض فعال است. پس از آپدیت کردن گوشی خود، با انجام کارهای زیر Password Vault را فعال کنید:

1. کلمه عبور قفل صفحه را وارد کنید تا به تنظیمات Password vault دسترسی داشته باشید. Settings را باز نموده و به جهت Security & privacy > Password Vault بروید.

2. به منظور دسترسی به صفحه Password vault، کلمه عبور قفل صفحه را وارد کنید.

3. Password Vault را فعال کنید. هنگامی که برای اولین بار وارد یک برنامه شده یا از آن خارج می شوید، SAVE را انتخاب کنید تا نام کاربری و کلمه عبور شما ذخیره گردد. دفعه بعد که وارد همان برنامه می شوید، از روش انتخاب شده (برای نمونه: Face unlock) برای وارد کردن اتوماتیک نام کاربری و کلمه عبور بهره ببرید.

4. شما می توانید Autofill settings را به طور جداگانه برای هر برنامه تنظیم کنید. در صورتی که قابلیت Autofill را برای یک برنامه فعال نموده باشید، شما می توانید با استفاده از چهره، اثر انگشت یا کلمه عبور خود، نام کاربری و کلمه عبور را به طور اتوماتیک در برنامه وارد کنید. در صورتی هم که این قابلیت غیر فعال شده باشد، باید نام کاربری و کلمه عبور به صورت دستی وارد گردد.

آنچه که معرفی گردید تنها بخشی از قابلیت های موجود در گوشی های هوآوی هستند و قابلیت های بسیار بیشتری در گوشی های سری Huawei P30 یافت می گردد. همچنین برای آن دسته از کاربرانی که قصد خرید گوشی های پرچمدار را ندارند، Huawei P30 lite با قیمت مقرون به صرفه تر، در دسترس است.

منبع: همگردی
انتشار: 23 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 146

به "معرفی و آموزش استفاده از چهار قابلیت کاربردی EMUI 9.1" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی و آموزش استفاده از چهار قابلیت کاربردی EMUI 9.1"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید