مقررات نو سفر از ایران به آلمان

به گزارش مجله 90 جعبه، آلمان همزمان با شیوع بیشتر سویه امیکرون مقررات جدیدی را برای سفر از ایران به این کشور وضع کرد.

مقررات نو سفر از ایران به آلمان

ایسنا: براساس مقرراتی که به دفاتر خدمات مسافرتی و هواپیمایی اعلام شده است، مسافرانی که قصد سفر به آلمان را دارند علاوه بر جواز ورود به این کشور، باید کارت واکسیناسیون جانسون/ فایزر/ مدرنا/ آسترازنکا و تست PCR در محدوده 48 مانده تا پرواز مقصد را همراه داشته باشند.

تمام مسافران بالای 6 سال در پروازهای ورودی به آلمان باید در محدوده 48 ساعت مانده به پرواز مقصد در یکی از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی تست PCR انجام دهند.

مسافران دارای واکسیناسیون که از آخرین نوبت واکسن جانسون/ فایزر/ مدرنا/ آسترازنکا 14 روز گذشته باشد، از تست PCR و قرنطینه در بدو ورود به کشور آلمان معاف خواهند بود. کارت واکسن باید به زبان انگلیسی باشد.

آلمان بعلاوه اعلام نموده است در صورت قرار گرفتن ایران در گروه Risk Area (محدوده پرخطر)، مسافران قبل از پرواز باید خود را در لینک www.einreiseanmeldung.de به صورت آنلاین ثبت نام نموده و کپی از تایید نهایی و QR code را به همراه داشته باشند. مسافران کشورهای پرخطر کرونا باید بین 10 تا 14 روز در محل سکونت، خود را قرنطینه خانگی نمایند.

آلمان در حال حاضر به افرادی که دارای پاسپورت اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ، سوئیس، آمریکا و کانادا هستند و یا اقامت اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ و سوئیس را دارند و یا دارای ویزای تایپ D آلمان و حوزه شنگن معتبر هستند و یا ویزای تایپ C آلمان را دارند مشروط به این که مسافر دارای کارت واکسیناسیون باشد که از آخرین نوبت واکسن 14 روز گذشته باشد و یا دارای ویزای تایپ C حوزه شنگن باشند مشروط به این که مسافر قبلا یک بار به کشور صادرنماینده ویزا مسافرت نموده باشد و دارای کارت واکسن باشد که 14 روز از تزریق آخرین دز آن گذشته باشد و بلیت تاییدشده به صورت ترانزیت در ادامه راستا به کشور صادرنماینده ویزا به همراه داشته باشد، اجازه ورود می دهد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1896

به "مقررات نو سفر از ایران به آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات نو سفر از ایران به آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید