موسس بلک واتر اتهامات کمک به خلیفه حفتر در لیبی را رد کرد

به گزارش مجله 90 جعبه، در واکنش به اتهام های مطرح شده از سوی بازرسان سازمان ملل مبنی بر نقض ممنوعیت تسلیحات لیبی؛ موسس شرکت بلک واتر هرگونه نقش در عملیات نظامی در لیبی در سال 2019 با هزینه 80 میلیون دلار را تکذیب کرد، اما وی شواهد محکمی برای رد این اتهام ها ارائه نداد.

موسس بلک واتر اتهامات کمک به خلیفه حفتر در لیبی را رد کرد

به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، اریک پرینس، رئیس سابق شرکت پیمانکار بلک واتر نتایج تحقیقات سازمان ملل را کاملاً اشتباه توصیف کرد.

پرینس و وکلای مدافع وی گفتند که از گزارش سازمان ملل یا تعدادی از ادعاهای معین مطرح شده در آن که شامل ده ها برگه و حواله های بانکی و پیام های متنی و دیگر شواهد است، مطلع نشده اند.

وی با رد این اتهام ها، بیان نمود: اریک پرینس هیچ ممنوعیت تسلیحاتی را نقض نکرده و ارتباطی با فرستادن جنگنده یا پهپاد یا سلاح یا مزدور به لیبی ندارد.

گزارش سالانه سازمان ملل پنج شنبه گذشته به کمیسیون تحریم های لیبی در شورای امنیت ارائه شد و قرار است که در ماه آینده، این گزارش رونمایی شود، اما چند روزنامه و خبرگزاری گزیده هایی از این گزارش را منتشر کردند.

ناظران سازمان ملل در این گزارش اعلام کردند که به این نتیجه دست یافتنه اند که اریک پرینس این عملیات را به خلیفه حفتر، فرمانده کل نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی طی دیداری در قاهره در مصر در 14 آوریل 2019 پیشنهاد داد.

این اتهامات علیه پرینس که حامی برجسته دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بود، درخصوص ارسال سلاح برای خلیفه حفتر برای برکناری دولت طرابلس مطرح شده است.

خلیفه حفتر در آوریل 2019 حمله نظامی را به طرابلس برای کنار زدن دولت فائز السراج به راه انداخت.

پرینس در مصاحبه تلفنی با نیویورک تایمز ارتباطش با رئیس جمهوری سابق آمریکا را کم اهمیت خواند و گفت که یک بار با ترامپ در حین ریاست جمهوری اش در مناسبت کهنه سربازان دیدار کرده و با وی اوضاع لیبی یا هر مساله سیاسی دیگر را مورد بررسی قرار نداده است.

وی گفت: من مشاور رئیس جمهوری در سیاست خارجه نبودم.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1412

به "موسس بلک واتر اتهامات کمک به خلیفه حفتر در لیبی را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسس بلک واتر اتهامات کمک به خلیفه حفتر در لیبی را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید