ورود بیش از 8 میلیون گردشگر از ابتدای سال 98 به کشور ، آمار گردشگرانی که به ایران می آیند

به گزارش مجله 90 جعبه، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری گفت: در 10 ماهه گذشته، 8 میلیون و 870 هزار نفر گردشگر وارد کشور شدند و در 2 ماه آینده قطعاً این تعداد افزایش چشمگیری خواهد داشت.

ورود بیش از 8 میلیون گردشگر از ابتدای سال 98 به کشور ، آمار گردشگرانی که به ایران می آیند

با تور 10 روزه مالزی سنگاپور از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

ولی الله تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور در آئین رونمایی طرح پوستر سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی وسومین نمایشگاه ملی صنایع دستی گفت: امروز در شرایطی پوستر نمایشگاه بین المللی گردشگری و نمایشگاه ملی صنایع دستی رونمایی می گردد که شاهد خبرهای خوبی نبوده ایم.

وی گفت: صنایع دستی امروز در کنار صنعت گردشگری واقع شده است و جزو لاینفک گردشگری است.

تیموری بیان داشت: این دو نمایشگاه در امسال یکی شده است که قطعا می تواند بهره وری و عملکرد بهتری را داشته باشد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور یادآور شد: کشور ما دارای ظرفیت های بسیاری در حوزه گردشگری است و از خیلی از کشورها با عنوان گردشگر وارد کشور ما می شوند تا مردم ما را ببینند.

وی بیان داشت: در جریان تحقیقات برند ملی گردشگری که در روز اول نمایشگاه از این برند رونمایی خواهد شد، طیف گسترده ای از افرادی که مورد نظرسنجی قرار می گرفتند، به مهمان نوازی و بوم گردی در کشور اشاره می کردند.

تیموری گفت: امروز گردشگری در فرایند جهانی از گردشگری انبوه عبور نموده است و به صورت تخصصی پیش می رود.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور بیان داشت: گردشگری روستایی، شهری، کشاورزی و... همه اینها بخشی از گردشگری کل محسوب می گردد.

وی ادامه داد: ما از استانداران، فرمانداران و شوراها درخواست داریم که در این نمایشگاه مثل سالهای گذشته حضور داشته باشند، چرا که این نمایشگاه ظرفیت های کشور را نشان می دهد.

تیموری گفت: اتفاق های تلخی در ماه گذشته رخ داد، ولی احتیاج است که ما به صنعت گردشگری همچنان توجه ویژه ای داشته باشیم و البته برخی وقت ها اتفاق هایی رخ می دهد که خارج از اراده ماست و آنچه که مهم است، کوشش ما برای برگشتن به توسعه گردشگری است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور بیان داشت: بخش دولتی و خصوصی در کنار هم باید از تمامی ظرفیت های موجود استفاده نمایند تا به توسعه گردشگری در کشور برسیم.

وی با تأکید بر اینکه ظرفیت های گردشگری در کشور بسیار بالا است، گفت: اخیراً هم شنیده اید که ولیعهد کشوری دیگر اعلام نموده است که عاشق ایران است و ملت ما ملتی هستند در تاریخ اثرگذار بوده اند. بنابراین ما با برگزاری این نمایشگاه به دنبال ریکاوری و ترمیم صنعت گردشگری هستیم.

تیموری گفت: به عنوان مثال در کشوری که یک سونامی اتفاق می افتد، نمایشگاه بین المللی را برگزار می نمایند تا اعلام نمایند که آن کشور همچنان مقصد گردشگری است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور تأکید کرد: این نمایشگاه بین المللی در روز 23 بهمن افتتاح خواهد شد و قطعاً با طیفی از مهمانان از استان ها و کشورهای مختلف روبرو خواهیم بود و قطعا ما آمادگی لازم را برای میزبانی داریم.

وی تأکید کرد: اخیراً هم اتحادیه اروپا اعلام نموده است که آسمان ایران امن است و گام دوم در ترمیم یک تصویر آسیب دیده این است که از ارجاع به خبرهای تلخ گذشته دوری کنیم.

تیموری بیان داشت: قطعا ما بر روی اطمینان سازی کار می کنیم و برنامه هایی داریم و از ابتدای هفته جاری، اقدامات خود را برای ترمیم شرایط گذشته شروع نموده ایم.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور گفت: قطعاً صنعت گردشگری ما ویژگی هایی دارد که در تلاطم امواج نیز پیش می گردد؛ سال گذشته 7 میلیون و 800 هزارنفر گردشگر خارجی داشته ایم که نسبت به سال قبل آن بیش از 52 درصد افزایش داشته است و در ده ماهه امسال نیز 7 میلیون و 870 هزار نفر گردشگر وارد کشور شده اند و در این دو ماه هر چقدر گردشگر وارد گردد، میزان رشد آن نسبت به سال گذشته است.

وی گفت: ما انتظار همکاری از نمایندگان مجلس نیز در این خصوص داریم و اخیراً نیز بحث مالیات از گردشگران را پیگیری کردیم نهایتاً مالیات جدیدی را برای خروج از کشور وضع نکردند و همان اخذ عوارض است، چرا که ما به دنبال آن هستیم که صنعت گردشگری را در کشور رونق بدهیم.

تیموری بیان داشت: خبر خوب دیگر این است که با پیگیری های انجام شده، کانون انجمن های صنفی راهنمایان سراسر کشور، بیمه راهنمایان خواهند شد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور گفت: همه ما باید در داخل کشور همراه شویم و عزم جدی ای داشته باشیم و با قدرت جلو برویم تا بتوانیم صنعت گردشگری را توسعه دهیم و قطعاً این صنعت یک مزیت مطلق برای کشور است.

وی گفت: اخیرا هم دولت استرالیا مبل هنگفتی را برای توسعه گردشگری در کشورش اختصاص داده است، چرا که درآمدهای سرشار این کشور از حوزه گردشگری کسب می نماید.

تیموری بیان داشت: کشور ما 80 میلیون نفر جمیت دارد که اگر کل این جمعیت در جریان گردشگری باشند، قطعا اتفاق های خوبی پیش خواهد آمد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور در خاتمه اظهار داشت: برنامه ملی گردشگری در حال اجرا است و سند راهبردی گردشگری در کمیسیون های دولت رأی آورده است و به زودی ابلاغ می گردد.

منبع : فارس

منبع: چمدان
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 537

به "ورود بیش از 8 میلیون گردشگر از ابتدای سال 98 به کشور ، آمار گردشگرانی که به ایران می آیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود بیش از 8 میلیون گردشگر از ابتدای سال 98 به کشور ، آمار گردشگرانی که به ایران می آیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید