وزیر مستعفی منصور هادی: امارات به دنبال تجزیه یمن است

به گزارش مجله 90 جعبه، وزیر مستعفی دولت منصور هادی با تاکید بر اینکه عربستان و امارات از اهداف اولیه مداخله نظامی خود در یمن منحرف شده اند، تاکید کرد امارات به دنبال تجزیه جنوب یمن و تسلط بر آنجاست.

وزیر مستعفی منصور هادی: امارات به دنبال تجزیه یمن است

به گزارش گروه بین الملل مجله 90 جعبه، صالح الجبوانی وزیر حمل و نقل دولت مستعفی منصور هادی در یمن دخالت امارات در کشورش را در چارچوب طرح تجزیه و نابودی این کشور خواند و عربستان را به چشم پوشی در قبال اقدامات آن در یمن متهم کرد.

به گزارش روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، وزیر مستعفی دولت منصور هادی امروز دوشنبه در پیامی صوتی گفت: ما برابر امارات ایستادیم زیرا خیلی زود متوجه طرح تجزیه طلبانه و ویرانگر آن در یمن شدیم.

الجبوانی گفت: عربستان نسبت به اقدامات امارات در یمن چشم پوشی می کند و نمی دانیم خود را به نادانی می زند یا با آنها همدست است؛ اما ما هرج و مرجی که در عدن و جنوب یمن رسوایی به بار آورده را هرگز نمی پذیریم.

وی اضافه نمود: ما علیه طرح های تجزیه طلبانه مشکوکی که نقض حاکمیت و شرافت یمن و تصمیم ملی مستقل و تمامیت ارضی آن است، می ایستیم.

الجبوانی گفت: دولت یمن توافق با ریاض را امضا کرد، اما مانع بازگشت ما به عدن شدند. ما دولت یمن را نصیحت کردیم که به گونه ای رفتار نکند که به عوامل هرج و مرج خلاق در جنوب یمن فرصت عمل بدهد، اما کسی به حرف ما گوش نکرد.

الجبوانی گفت که از سمت خود استعفا داده زیرا در سِمت خود نتوانسته از حقوق یمنی ها صیانت کند.

او درباره نخست وزیر گفت: مشخص عبدالملک سعید از زمانی که متصدی نخست وزیری شده هیچ نشستی با مسئولین وزارت حمل و نقل نداشته و مشاوران کم سن و سالی که اطراف او را احاطه کردند دولت او را اداره می کنند و از همین رو در مدیریت شرایط اقتصادی و اجتماعی سخت یمنی ها ناکام بوده است.

او گفت که نخست وزیر قصد داشت بر همه مسائل کاری در وزارت حمل و نقل تحت تسلط خود داشته باشد و او با این اقدام مخالف بوده است.

وزیر مستعفی گفت که ائتلاف مغایر با همه اهدافی که به خاطر آن در یمن مداخله نظامی کرد عمل می کند.

وزیر مستعفی دولت منصور هادی گفت: عربستان یا باید به اجرای توافق ریاض کمک کند و یا دست خود را از این توافق بیرون کشد که در این صورت عدن ظرف چند ساعت آزاد می شود.

الجبوانی روز یکشنبه هم در گفت وگو با روزنامه القدس العربی تاکید کرد که عملیات طوفان قاطعیت ائتلاف سعودی از اهداف مد نظر خود منحرف شده و به سمت و سوی دیگری کشیده شد.

به گفته او امارات با تشکیل گروه های شبه نظامی در مناطق جنوب یمن به دنبال تجزیه این کشور بودند و از همین رو در پنجمین سال از آغاز تجاوز نظامی به یمن افق سیاسی در این کشور نا مشخص است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 804

به "وزیر مستعفی منصور هادی: امارات به دنبال تجزیه یمن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر مستعفی منصور هادی: امارات به دنبال تجزیه یمن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید