اخبار سیاسی

وزیر امور خارجه صربستان به ایران می آید

وزیر امور خارجه صربستان برای ملاقات و مصاحبه با مقامات کشورمان به تهران می آید.

21 اردیبهشت 1400

سردرگمی بورس بازان در گرداب تصمیمات

تهران (پانا) - سبزپوشی بورس تنها یک روز دوام آورد و طی دادوستدهای آخرین روز از هفته، باز هم دماسنج اصلی تالار شیشه ای رنگی قرمز را به نمایش گذاشت و افت 1/ 0درصدی را ثبت کرد.

16 اردیبهشت 1400

مطهرنیا: مسائل میان ایران و آمریکا چیزی نیست که یک شبه به حل آن امید داشت

یک کارشناس مسایل بین الملل گفت: آنچه اکنون در در وین در حال اجرا است، مانوری برای سنجش دو طرف ایران و آمریکا و اثر گذاری آنها بر محیط بازی در هر کشور است، از این رو باید منتظر ماند دید چه می گردد.

15 اردیبهشت 1400

ظریف با وزیر امور خارجه عمان ملاقات کرد

تهران (پانا) - محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در چارچوب سفر به کشورهای منطقه به عمان سفر نموده است بعد از ظهر امروز با بدر بن حمود البوسعیدی وزیر خارجه سلطنت عمان ملاقات و در مورد روابط دوجانبه و تحولات منطقه به گفتگو و گفتگو پرداخت.

14 اردیبهشت 1400

ملاقات ولیعهد بحرین و وزیر خارجه عربستان در منامه

ولیعهد بحرین و وزیر امور خارجه عربستان درباره همکاری دوجانبه و بعضی از مسائل دارای اهمیت مشترک رایزنی کردند.

11 اردیبهشت 1400

آمار کرونا را دستکاری نکنید، تا کی می توان پنهان کاری کرد

عباس عبدی در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: در هفته پایانی سال 1399 یادداشتی نوشتم با عنوان یک نظرسنجی مفید که توصیف و تحلیل نظرسنجی پژوهشگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مردم ایران درباره کرونا بود. یکی از مهم ترین فراز های آن تخمین تعداد فوتی های ناشی...

10 اردیبهشت 1400

رضایت بهزیستی از اثربخشی واکسیناسیون، مکاتبه برای واکسیناسیون معلولان و بیماران روانی در فاز دوم

مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه وزارت بهداشت در مرحله اول واکسیناسیون قرار بود حدود 20 هزار دوز واکسن در اختیار ما قرار دهد و تا به امروز بیش از 11 هزار دوز واکسن در اختیار ما قرار گرفته است گفت: با وزارت بهداشت...

10 اردیبهشت 1400

موضع گیری جبران باسیل در قبال سیاست های سعد الحریری

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، جبران باسیل رئیس جریان آزاد ملی لبنان جدیدترین مواضع خود در زمینه سیاست های سعد الحریری را اعلام و از این سیاست ها به شدت انتقاد کرد. وی در این خصوص گفت: آیا نخست وزیر مکلف حاضر است سیاست های خود را تغییر دهد؟

4 اردیبهشت 1400

جانشین فرمانده ناجا: مسافران نوروزی هرچه سریع تر به شهر های خود بازگردند خبرنگاران

جانشین فرمانده ناجا گفت: باتوجه به شرایط به وجود آمده در سطح کشور و شیوع ویروس کرونا، از مردم و مسافران تقاضا داریم که هرچه سریع تر و بدون فوت وقت به شهر های خود بازگردند.

2 اردیبهشت 1400

آمریکا عضو برجام نیست و به همین دلیل در نشست وین حضور نخواهد داشت

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی ضمن تشریح برنامه نشست روز سه شنبه کمیسیون مشترک برجام در وین گفت، از آن جا که آمریکا هنوز به توافق هسته ای بازنگشته است، در این نشست حضور نخواهد داشت.

1 اردیبهشت 1400

روسیه: تحرکات نظامی در مرز اوکراین ماهیت دفاعی دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، کاخ کرملین امروز پنجشنبه اعلام نمود که انتقال نیرو و تجهیزات نظامی به نزدیکی مرز روسیه-اوکراین با هدف تضمین امنیت مسکو انجام می گردد و تهدیدی برای دیگران نیست.

30 فروردین 1400

واکنش روسیه به اظهارات دبیرکل ناتو

معاون وزیر خارجه روسیه در پاسخ به اظهارات دبیرکل ناتو که روسیه را به ایجاد بی ثباتی در شرق اروپا متهم نموده است، تأکید کرد که خروج آمریکا به عنوان بزرگترین عضو ناتو از معاهده منع موشک های هسته ای میان برد (INF) مهم ترین عامل بی ثباتی در منطقه است.

29 فروردین 1400

دونالد ترامپ: چین به ما می خندد

دونالد ترامپ استدلال نموده که چین و دیگر رقبای بین المللی به دلیل تمرکز بایدن بر سیاست بیدار به ایالات متحده می خندند.

28 فروردین 1400

اغلب آمریکایی ها معتقدند آمریکا در بحران به سر می برد خبرنگاران

نتایج یک نظرسنجی نشان داد 54 درصد از مردم آمریکا معتقدند کشورشان در بحران به سر می برد و از سویی، یک سناتور ارشد جمهوری خواه، عذرخواهی رئیس جمهور را خواهان شد.

25 فروردین 1400

بانوی اول فیس بوک اروپا و کانادا را تهدید کرد

بعضی منابع آگاهی می گویند که شریل سندبرگ، مدیر سرشناس امنیت فیس بوک و بانوی اول این شرکت اروپا و کانادا را تهدید نموده که اگر هر چه سریع تر موانع قانونی را برای فعالیت فیس بوک از میان برندارند، سرمایه های فیس بوک را از اروپا و کانادا بیرون می کشد.

23 فروردین 1400

شورای دفاعی مشترک فرانسه و کانادا تشکیل شد

یک مقام بلندپایه دولت کانادا به خبرگزاری فرانسه گفت: پاریس و اتاوا با تشکیل شورای دفاعی مشترک، روابط نظامی خود را تقویت می نمایند.

23 فروردین 1400

تقدیر مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم از فعالیت های دانشگاه کردستان در سال 1399 خبرنگاران

معاون همکاری های علمی و سازمان های تخصصی مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزات عتف طی نامه های جداگانه ای از فعالیت های بین المللی دانشگاه کردستان در سال 1399در حوزه برنامه تبادل استاد و کارمند و دانشجو تقدیر کرد.

19 فروردین 1400

کرونای آلمانی هم آمد ، کرونا 200 چینی رامیلیاردر کرد

آمار مرگ در مکزیک به طرز هولناکی پیش می رود، این در حالی است که این کشور از لحاظ ابتلا سیزدهمین کشور دنیا است.

18 فروردین 1400

آمریکا: برای ملاقات با ایران امتیاز نمی دهیم، رابرت اقتصادی: مذاکرات ایران-آمریکا حتی به شکل غیرمستقیم باید شکل بگیرد

خبرگزاری خبرنگاران-سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به کوشش های اروپا در مورد برجام، توضیح داد که مذاکرات فشرده ای برای بازگشت این توافق به جهت اصلی در جریان است.

17 فروردین 1400

حل مسائل شهرک های صنعتی در گروی سیاست گذاری های آزادانه است

تازه ترین نشست کمیسیون صنایع اتاق ایران با محور آنالیز عملکرد سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران با حضور مدیران این سازمان، بعضی از نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون صنایع برگزار گردید.

16 فروردین 1400
تعداد: (408)