اخبار سیاسی

دستورالعمل بزرگداشت سی وهشتمین سالروز آزادی خرمشهر در آموزش و پرورش

از سوی معاونت پرورش و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش دستورالعمل بزرگداشت سی وهشتمین سالروز آزادی خرمشهر ستاد کل نیرو های مسلح، به استان ها ابلاغ شد.

21 تیر 1399

یاری ودیعه اجاره مسکن شنبه تصویب می گردد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: روز شنبه در ستاد ملی مبارزه با کرونا یاری ودیعه اجاره به اقشار کم درآمد تصویب می گردد؛ رقم آن فعلا تعیین نیست، اما قطعاً بلاعوض نخواهد بود.

21 تیر 1399

برایان هوک: آمریکا از هر روشی برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران استفاده می کند

در حالیکه آمریکا شانسی برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت ندارد، نماینده وزارت امور خارجه آمریکا تهدید کرد که واشنگتن از هر روشی برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران استفاده می کند.

20 تیر 1399

هشدار ریابکوف درباره امکان استقرار موشک های هسته ای آمریکا در اروپا؛ افزایش روس هراسی و چین هراسی در مبارزات انتخاباتی

معاون وزیر خارجه روسیه از امکان استقرار موشک های هسته ای برد متوسط آمریکایی در خاک اروپا، پس از منطقه آسیا، اطلاع داد و تأکید کرد: برنامه واشنگتن برای تضعیف مواضع مسکو و پکن در شرایط بحران کرونا عملی نخواهد شد.

20 تیر 1399

وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی حضور پیدا می کند

وزیر امور خارجه در نشست روز دوشنبه 22 اردیبهشت ماه کمیسیون امنیت ملی برای پاسخ به سوال نمایندگان حاضر می شود.

17 تیر 1399

زمان تصمیم گیری درباره بازگشایی مدارس اعلام شد

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: درباره شرایط بازگشایی مدارس فردا یکشنبه 21 اردیبهشت در ستاد مقابله با کرونا تصمیم گیری می گردد.

16 تیر 1399

عرضه سهام معدنی ها در بورس در دستور کار قرار گرفت

به گزارش خبرنگاران، رضا رحمانی در مراسم افتتاح چهار طرح مس خاتون آباد کرمان که به صورت ویدئوکنفرانس و توسط رئیس جمهور افتتاح شد، اظهار کرد: هم اکنون تولیدات آلومینیوم، مس و فولاد دو برابر نیاز کشور است و به همین دلیل در سال گذشته و برای اولین بار رکورد...

15 تیر 1399

قرارداد واگذاری زمین فاز چهارم پارک فناوری پردیس امضاء شد

قرار داد واگذاری زمین برای احداث فاز چهارم پارک فناوری پردیس با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری امضاء شد.

13 تیر 1399

15 اردیبهشت روز شیراز، شهر شعر و ادب ایران

خوشا شیراز و وضع بی مثالش! این مصرع یکی از زیباترین قسمت های موجود در شعر حافظ است که برای آغاز شناخت این شهر چند هزار ساله کافی است. شیراز از زمانی که ایران، امپراطوری جهان را در دست داشت تا به امروز جایگاه سلاطین و شاهان بسیاری بوده است و البته موازی...

12 تیر 1399

خبرنگاران پمپئو: کرونا از آزمایشگاهی در چین آمده است

تهران- خبرنگاران- مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا مدعی شد؛ شواهد قابل توجهی وجود دارد که حاکی است ویروس کرونا از آزمایشگاهی در چین آمده است.

11 تیر 1399

اخذ مالیات از خانه های خالی عملیاتی می گردد، ساخت 600 هزار مسکن ملی برای دهک 1 تا 7

خبرنگاران: معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این که اخذ مالیات از خانه های خالی به زودی عملیاتی می گردد، گفت: اولین افتتاح طرح ملی مسکن تابستان 99 انجام می گردد.

10 تیر 1399

گفتگوی تلفنی ظریف با اشرف غنی و عبدالله عبدالله

وزیر خارجه ایران با آقایان محمد اشرف غنی و عبدالله عبدالله تلفنی تبادل نظر کرد.

9 تیر 1399

اربیل آماده توافق با بغداد است

یک نماینده مجلس عراق با اشاره به سفر هیأتی از کردستان به بغداد، اظهار داشت این هیأت مسائل اختلافی را آنالیز خواهد نمود و آماده است با بغداد درباره تسلیم مقادیر تعیین نفت، با بغداد توافق کند.

7 تیر 1399

خبرنگاران اجماع منطقه ای احتیاج مبرم افغانستان برای رسیدن به صلح

کابل - خبرنگاران - دولت افغانستان پس از امضای توافق نامه صلح آمریکا و طالبان و شک تردیدها در باره موفقیت این توافق نامه در کوشش برای ایجاد اجماع منطقه ای صلح شده است که به آن احتیاج مبرم احساس می گردد.

4 تیر 1399

4.8 میلیارد دلار چه شده است؟ ، شفاف سازی؛ درخواست افکار عمومی از دولت

در گزارش تفریغ بودجه 97 بندی وجود دارد که خبر از مفقود شدن 4.8 میلیارد دلار از ارز 4200 تومانی می دهد که همین موضوع در روز های اخیر به یک جنجال رسانه ای و چالش بین دولت و دیوان محاسبات کشور مبدل شده است.

3 تیر 1399

اصولگرایان دوباره دعوا را شروع نکنند ، میرسلیم نقش پدری را بپذیرد

مرتضی طلایی با بیان اینکه اصولگرایانی که در دقیقه 99 با یکدیگر اجماع کردند دوباره دعواهایشان را شروع نکنند، پیشنهاد کرد مصطفی میرسلیم در مجلس نقش پدری را ایفا کند.

31 خرداد 1399

فراهانی: شهردار تهران به واسطه عدم انجام تکالیف قانونی تذکر گرفت

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهردار تهران باید تکالیفی در حوزه مدیریت جریان نقدینگی انجام می داد، ولی به این تکالیف عمل نکرده است.

30 خرداد 1399

تداوم تنش بین ترکیه و قبرس؛ حرکت کشتی حفاری ترکیه به سمت منابع گازی مدیترانه

منابع نظامی قبرس مدعی عزیمت یک فروند کشتی حفاری ترکیه همراه با قایق های تندرو به سمت مناطق گازی شرق دریای مدیترانه شدند.

26 خرداد 1399

رئیس دیوان محاسبات: 4 اسفند گزارش محرمانه تفریغ بودجه به روحانی ارسال شده بود، چرا بعد از انتشار عمومی گفتند گزارش غلط است

عادل آذر خاطرنشان کرد: گزارش تفریغ بودجه 97 به صورت خیلی محرمانه با جزئیات به رئیس جمهور محترم منعکس شده بود چرا تا زمان قرائت گزارش هیچ تردیدی به صحّت محتوا یا ارقام این گزارش وارد نکردند، ولی به محض اطلاع رسانی عمومی، ادعا کرد همه چیز صددرصد غلط است....

25 خرداد 1399

الزامات جامعۀ دموکراتیک از نگاه محمود سریع القلم

جوامعی که فرهنگِ عمومی آنها بیشترمُتکی بر فرهنگ شفاهی است، فراز و نشیب­ های فراوانی را تجربه می­ نمایند.

21 خرداد 1399
تعداد: (262)