تور چین ارزان: پروازهای جاسوسی آمریکا در نزدیکی چین رکورد زد

به گزارش مجله 90 جعبه، یک اندیشکده چینی، در ماه نوامبر، بیشترین تعداد پروازهای شناسایی ارتش آمریکا در نزدیکی سواحل چین را به ثبت رسانده است.

تور چین ارزان: پروازهای جاسوسی آمریکا در نزدیکی چین رکورد زد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از وبسایت روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست، اندیشکده کاوش در شرایط استراتژیک دریای چین جنوبی در حساب رسمی خود در شبکه اجتماعی ویبو نوشت، در ماه نوامبر، هواپیماهای جاسوسی آمریکا 94 پرواز این چنینی انجام داده اند.

اطلاعات ثبت شده این اندیشکده، که جمع آوری این داده ها را از سال 2019 شروع نموده است، نشان از افزایش تقریبا 30 درصدی پروازهای گشتی آمریکا نسبت به ماه فوریه، با 75 پرواز دارد.

80 درصد این گشت زنی ها، با هواپیماهای گشتی ضدزیردریایی بوئینگ پی-8-ای صورت پذیرفته است؛ بعلاوه هواپیمای بدون سرنشین ام کیو-4سی و هواپیمای گشتی ای-8سی که تحرکات زمینی را رصد می نماید، از دیگر هواپیماهای استفاده شده در این پروازها بوده اند.

این اندیشکده بعلاوه گفت آمریکا در چهارم نوامبر، 10 هواپیمای شناسایی خود را در نزدیکی چین به پرواز درآورد که عددی بی سابقه بود؛ در همین روز، گروه ضربت ناو هواپیمابر کارل وینسون نیز در آب های این منطقه حضور داشت.

گزارش این اندیشکده، بعلاوه حاکی از گسترده تر شدن حوزه پروازهای جاسوسی واشنگتن بوده است، تا جایی که آمریکا در 29 نوامبر، یک فروند بوئینگ پی-8-ای را بر فراز تنگه تایوان به پرواز درآورد؛ در این عملیات، هواپیمای آمریکایی تنها 30 کیلومتر با مرز آب های سرزمینی چین فاصله داشت.

این اندیشکده بعلاوه تاکید نمود، ممکن است که پروازهای صورت گرفته در ماه نوامبر، بیشتر از اندازه ثبت شده باشد، چرا که احتمالا برخی از هواپیماها، سیگنال های شناسایی خود را غیرفعال نموده بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1884

به "تور چین ارزان: پروازهای جاسوسی آمریکا در نزدیکی چین رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور چین ارزان: پروازهای جاسوسی آمریکا در نزدیکی چین رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید