10 کشور برای مهاجرت آسان

به گزارش مجله 90 جعبه، بسیاری از کشورها قوانین سخت، اقتصادیات و هزینه های هنگفتی برای اعطای اقامت به مهاجران وضع نموده اند. علاوه بر هزینه سفر، انتقال دارایی ها و ساکن شدن در خانه نو، باید هزینه های اقتصادی مهاجرت را هم در نظر داشت.

10 کشور برای مهاجرت آسان

با این حال، همچنان مقاصدی در سرتاسر دنیا وجود دارد که فرایند مهاجرت به آنجا بسیار راحت می تواند باشد. در این مقاله فهرست ده کشور را آورده ایم که حتی اگر نتوانید اقامت آنجا را تهیه کنید، می توانید به صورت نامحدود در آنجا زندگی کنید.

10. اتریش

در صورت تمکن مالی، کشور اتریش یک انتخاب گرانقیمت است. با این حال، اتریش 10 نوع شرایط اقامت متفاوت ارائه می دهد که اگر توانایی مالی کافی داشته باشید، احتمالا واجد شرایط حداقل یکی از آنها خواهید بود.

اتریش کشوری با طبیعت شگفت انگیز است که می تواند شما را مجاب به اقامت دائم در آنجا کند. اتریش کشوری کوچک و دوست داشتنی است که دروازه ای به سوی بسیاری از کشورهای اروپایی محسوب می گردد.

برای مهاجرت به اتریش، می بایست درخواست خود را از کشور خود ارائه دهید و فقط مقیمان کشورهای اتحادیه اروپا و امریکا از این قانون مستثنی هستند و می توانند قبل از درخواست اقامت دایم، اجازه اقامت 6 ماهه در اتریش داشته باشند.

9. بلژیک

بلژیک کشوری زیبا و کوچک در شمال اروپاست. زیبایی های شگفت آور طبیعت، معماری بی نظیر، نمایش های هنر و موسیقی و آرامش اجتماعی، بلژیک را تبدیل به گزینه ای مجذوب نماینده می نماید.

برای دریافت اقامت دایم در بلژیک، احتیاج به یک شغل دارید. به این صورت که از کشور خود درخواست شغل را ارائه می دهید و به محض یافتن آن، در صورتی که آن کار را بدست بیاورید، اجازه اقامت دو هفته ای برای شما صادر می گردد. این مجوز هرچند در ابتدا اقامت دایم محسوب نمی گردد، اما تا زمانی که بتوانید آن شغل را برای خود نگه داشته و ادامه دهید، می توانید به هدف نهایی خود هم دست یابید.

8. بلیز

اگر عاشق درختان نخل، سواحل شنی و آبهای زلال هستید و اگر در پی یک کشور انگلیسی زبان با این شرایط می گشت، بلیز همان مقصد مورد نطر شماست. بلیز کشوری کوچک بین گواتمالا و مکزیک است.

اجازه اقامت دایم این کشور را تنها پس از یک سال اقامت در آنجا می توان دریافت کرد. می توان با یک ویزای 30 روزه توریستی به آنجا رفت و به طول 50 هفته، هر ماه آن را تمدید کرد. با پرداخت 1000 دلار و انجام بعضی قوانین دست و پاگیر می توانید به هدف خود برسید.

حتما به شرایط درج شده روی ویزای توریستی خود توجه کنید. گاهی ضروری است کشور مقصد را هر شش ماه به مدت 2 هفته ترک کنید. اگر این کار را انجام دهید، 50 هفته اقامت مستمر شما نقض می گردد. اگر برای گرفتن اقامت تصمیم به اقامت 50 هفته ای دارید، بهتر است در کشور بلیز یک وکیل بگیرید تا در انجام فرایند اقامت به شما یاری کند. در نظر داشته باشید که اگر قصد کارکردن در کشور بلیز را دارید، حداقل تا زمانی که اقامت دایم بگیرید می بایست اجازه کار دریافت کنید. پس از پنج سال اقامت دایم، میتوانید برای دریافت شهفرایندی اقدام کنید.

7. کانادا

کانادا یکی از برترین کشورهای همنوع دوست دنیا محسوب می گردد و این حس هم نوع دوستی خود را در سیاست های مهاجرتی خود هم نشان می دهد.

اگر سطح تحصیلات یا مهارت حرفه ای شما با احتیاجهای جاری کانادا مطابقت داشته باشد، می توانید از مزایای برنامه ورود سریع (express entry program) بهره ببرید و تاییدیه خود را در کوتاهترین زمان دریافت کنید. فقط کافی است فرم آنلاین مربوطه را پر کنید که شامل نکاتی از قبیل سطح تحصیلات، سابقه کار و اندازه تسلط به زبان فرانسه است. بعضی شرایط از قبیل داشتن خانواده در کانادا یا تحصیل در آنجا هم می تواند یاری نماینده باشد.

6. کاستاریکا

کشوری بدون ارتش و در صلح کامل، با شهفرایندانی هم نوع دوست، بهره مند از طبیعتی بکر و سواحلی زیبا، اینها خصوصیات برجسته کشور کاستاریکاست. هزینه زندگی هم در این کشور بسیار معقول است.

کشور کاستاریکا یک برنامه بازنشستگی دارد که بهره مند شدن از آن مستلزم پرداخت ماهانه 1000 دلار بر عایدی است. برای دریافت اقامت دایم این کشور، احتیاج به یک شغل دارید. هرچند گرفتن اقامت دایم کاستاریکا خیلی راحت نیست، اما غیرممکن هم نیست. اگر مهارت های موردنیاز این کشور را داشته باشید، می توانید فرایند اقامت خود را آغاز کنید.

5. اکوادور

اگر دنبال کشوری با منظره ها طبیعی زیبا با کوههای بلند، سواحل و جزایر هستید، اکوادور گزینه مناسبی برای شماست. ارز رسمی این کشور، دلار امریکاست و هرینه زندگی در آنجا بسیار پایین است. برای تحقق این رویا فقط کافیست ثابت کنید حداقل ماهانه 800 دلار به صورت مادام العمر عایدی خواهید داشت. هرچند این ویزا را ویزای بازنشستگی می نامند اما برای دریافت آن هیچ شرایط سنی وجود ندارد. اگر از نظر مالی سطح بالایی دارید و یا به هر نحوی می توانید عایدی بدون احتیاج به کار کردن داشته باشید، می توانید اکوادور را برای مهاجرت انتخاب کنید.

4. مکزیک

شاید بخش هایی از کشور مکزیک درگیر تجارت مواد مخدر باشد، اما همه بخش های مکزیک اینطور نیست. منطقه ها امنی هم در مکزیک هست که می توانید در آنجا از منظره ها زیبا، سواحل پاکیزه، شهرهای باستانی و دورنمای کوههای بلند لذت ببرید.

زندگی در مکزیک را می توانید با دریافت ویزای FMM آغاز کنید که از تمامی فرودگاه ها و یا منطقه ها مرزی امکان خرید آن را با هزینه بسیار پایین خواهید داشت. این ویزا، یک ویزای شش ماهه است که پس از سرانجام دوره آن، می توانید دائماً بارها و بارها آن را تمدید کنید. در نظر داشته باشید که با این ویزا اجازه کار نخواهید داشت. با این حال، انواع ویزای اقامت موقت هم در دسترستان خواهد بود که بدون احتیاج به صرف هزینه بالا می توانید ویزای خود را به یکی از آنها تبدیل کنید. البته ممکن است مجبور باشید برای ارائه این درخواست، مکزیک را موقتاً ترک کنید.

3. نیکاراگوئه

طبق گفته ها، نیکاراگوئه در حال حاضر در بدترین بحران سیاسی خود بسر می برد و مردم امید خود را به دولت این کشور از دست داده و در اعتصاب های سراسری هستند (که تعدادی هم در این جریانات کشته شده اند). تنها نکته مثبت این کشور برای گنجانده شدن در این فهرست، برخورداری این کشور از برنامه بازنشستگی مشابه با کشور اکوادور است. برای بهره مندی از این برنامه کافیست ثابت کنید ماهانه 600 دلار عایدی دارید. البته شرط سنی حداقل 45 سال هم از الزامات این برنامه است اما با توجه به سطح عایدی، امکان نادیده گرفتن آن وجود دارد. تعریف کار در دولت نیکاراگوئه کمی فرق دارد و به همین سبب برای بهره مندی از این برنامه احتیاجی به بازنشستگی کامل ندارید. رستوران داران یا صاحبان هتل های کوچک جزو افراد دارای شغل محسوب نمی شوند.

2. پاناما

کشور پاناما به طور رسمی و قانونی کشوری مستقل محسوب می گردد که شباهت های زیادی به استان فلوریدای امریکا دارد. ارز رایج این کشور دلار است و جمعیت گسترده ای از افراد انگلیسی زبان دارد. افراد زیادی از ویزای بازنشستگی برای اقامت در این کشور استفاده می نمایند که مستلزم عایدی ماهانه 1000 دلار است. برای جوان ترها، واریز 5000 دلار در یکی از بانک های پاناما دریچه ای به سوی اقامت دائم در این کشور است. بعلاوه، اگر اهل یکی از 50 کشور دوست باشید، می توانید برای یافتن شغل در این کشور اقدام کنید.

1.پاراگوئه

هرچند پاراگوئه گذشته ای پرتنش داشته اما اکنون یک کشور کاملا مستقل با مردمانی مهربان، منظره های شگرف و هزینه زندگی پایین است.

از آنجا که درخواست اقامت در این کشور بسیار کم است، احتمال پذیرش درخواست، بسیار بالاست. مبلغی به اندازه تقریبی 35 برابر حداقل دستمزد ماهانه (چیزی معادل 4500 تا 5500 دلار آمریکا) را می بایست به یکی از بانکهای پاراگوئه واریز کنید. پس از واریز این مبلغ، می توانید به پاراگوئه نقل مکان و در آنجا زندگی کنید. پس از سه سال زندگی در پاراگوئه، می توانید برای درخواست شهفرایندی اقدام کنید. فرایند اداری کشور پاراگوئه کمی نماید است و برای تایید نهایی باید کمی شکیبا باشید.

حال که با فهرست ده کشور با مهاجرت آسان آشنا شدید، نکته حائز اهمیت در خصوص این کشورها این است که قبل از تصمیم گیری نهایی، می توانید مدتی در این کشورها زندگی کنید و مسائل فرهنگی و اجتماعی و اندازه مطابقت آنها را با خصوصیات فردی خود آنالیز کنید. مهاجرت مسئله ساده ای نیست اما اندازه آمادگی و آگاهی شما برای انجام این تصمیم مهم، بسیار در نتیجه کار موثر خواهد بود.

منبع: گردشبان
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1666

به "10 کشور برای مهاجرت آسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 کشور برای مهاجرت آسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید