15 فیلم ترسناک با موضوع ویروس های کشنده

به گزارش مجله 90 جعبه، وب سایت ویجیاتو - محمدجواد مبین زاده: فیلم های ترسناک طرفداران به خصوص و ویژه خودشان را دارند، اما خب زیرشاخه های این ژانر می تواند به نوعی عوام پسندتر هم باشد. یکی از اصلی ترین این زیرشاخه ها مربوط به فیلم های ترسناکی می شود که حول محور ویروس های کشنده و دیوانه وار، یا بعضا بیماری های غیرمتعارف و هراس انگیز می چرخند.

15 فیلم ترسناک با موضوع ویروس های کشنده

همان طور که در جریان هستید، معمولا فیلم های ترسناک از نظر کیفی توان رقابت با آثار ژانر های دیگر را ندارد، اما خب این مسئله دلیل نمی گردد ما عناوین شایسته ای در آن نداشته باشیم. در ادامه این مقاله از ویجیاتو نگاهی خواهیم داشت به پانزده فیلم برتر این ژانر؛ با ما همراه باشید.

15. تب کابین

عنوان اصلی:

Cabin Fever

محصول:

2002

تب کابین نخستین فیلم الی راث، درباره یک ویروس است که میزبان خود گوشت خوار خوشتخوار می کند؛ و پس از پیدایش این ویروس، تعطیلات چند نفر در یک کابین جنگلی به جهنم تبدیل می کند. صحنه های دلخراش و به شدت دلهره آوری در فیلم گنجانده شده که همراه با حس شوخ طبعی در برخی صحنه ها، یک ترکیب ترسناک عالی را خلق کرده است. از جمله بازیگران این فیلم می توان به الی راث، رایدر استرانگ و سرینا وینسنت اشاره کرد.

14. 28 روز بعد

عنوان اصلی:

28 Days Later

محصول:

2002

28 روز بعد فیلمی پساآخرالزمانی در سبک علمی-تخیلی و ترسناک است که توسط دنی بویل کارگردانی شده. داستان از جایی شروع می گردد که یک ویروس خطرناک از آزمایشگاهی مخصوص شامپانزه ها به بیرون درز کرده و پس از مدت کوتاهی تمام بریتانیا را فرا می گیرد. تم کلی داستان شاید خیلی تکراری به نظر رسد، اما نمایش خوب بازیگرانی، چون کیلین مورفی و نائومی هریس به همراه کارگردانی قابل قبول دنی بویل یک محصول زیبا و شایسته را به وجود آورده است.

13. 28 هفته بعد

عنوان اصلی:

28 Weeks Later

محصول:

2007

عنوان 28 هفته بعد با کنار زدن یک سری مسائل اساسی و اولیه، توانسته به یک دنباله دیدنی و جذاب برای فیلم 28 روز بعد تبدیل گردد. در این فیلم تیم بازیگری و کارگردانی کاملا متفاوت از نسخه اول است؛ رابرت کارلایل، رز بیرن و جرمی رنر ستارگان هستند، و کارلوس فرسنادیو نیز کارگردانی 28 هفته بعد را بر عهده دارد.

12. گداختن

عنوان اصلی:

The Thaw

محصول:

2009

فیلم گداختن (The Thaw) با درخشش آرون اشمور، ول کیلمر، استف سانگ و کایل اشمیت ترکیبی جانانه از عناوین تب کابین و موجود است. شرکت فیلم سازی Ghost House Underground فیلمی با درجه کیفی متوسط، اما به شدت پر زد و خورد و جنون آمیز را تحویل مخاطبان ژانر ترسناک داده که اگر دنبال یک نوع ترس متفاوت هستید، پیشنهاد می کنیم The Thaw را تجربه کنید.

11. نجات

عنوان اصلی:

Salvage

محصول:

2009

نجات (Salvage) از فیلم های ترسناکی است که واقعا ارزش دیدن را دارد؛ نه تنها به خاطر صِرف ترسناک بودن، بلکه سطح کیفی قابل توجه و داستان پردازی جالبش. زنی که مدت ها پیش دخترش را گم کرده حالا قصد دارد در منطقه ای نظامی و محافظت شده رد پای دختر خود را پیدا کند. با اینکه Salvage یک اثر با بودجه محدود است، اما توانسته با سطح بالای بازیگری و داستان پردازی فوق العاده و شخصیت های به شدت واقع گرا و پخته، درصدد جبران کمبود های خود برآید.

10. حاملان

عنوان اصلی:

Carriers

محصول:

2009

حاملان (Carriers) فیلمی ترسناک به نویسندگی و کارگردانی برادران پاستور است که در سال 2009 منتشر شد. از بازیگران آن می توان به پیپر پرابو، کریس پاین، امیلی ونکمپ، کریستوفر ملونی، و مارک موسس اشاره کرد. حاملان روایتگر وقایع جهانیی پساآخرالزمانی است که در آن یک بیماری فراگیر تمام جهان را دربر گرفته و نجات یافته ها برای زنده ماندن مدام در تقلا هستند. این فیلم سعی می کند با دور شدن از کلیشه ها، عناصر هالیوودی و خاتمه های خوش، داستانی احساسی، تاریک و دارم را روایت کند.

9. اسپلینتر

عنوان اصلی:

Splinter

محصول:

2008

عنوان اسپلینتر (Splinter) با یک سری المان مشخص و ساده وارد صحنه می گردد؛ موجودی ناشناخته که پس از برخورد به شما وارد بدنتان شده و در عرض چند ساعت وجودتان را فرا می گیرد، چند بازمانده بیچاره که در یک پمپ بنزین گیر افتاده اند، و یک حس شوخ طبعی نسبتا جالب توجه که گهگاه می آید و فضای داستان را عوض می کند. وقتی به بررسی تک تک اجرای فیلم، از بازیگران و کارگردانی گرفته تا ایده و نوع روایت داستان، اسپیلنتر حرف آنچنان تازه ای برای گفتن ندارد، اما در مجموع باید گفت که هیبت کلی فیلم، به عنوان اثری ترسناک کاملا قابل قبول است.

8. قرنطینه

عنوان اصلی:

Quarantine

محصول:

2008

جان اریک داودل با کارگردانی قرنطینه (Quarantine) نشان داد کارش را به خوبی بلد است و می داند چه عناصر تشکیل دهنده یک فیلم ترسناک شایسته هستند؛ و خب بودجه 12 میلیونی فیلم در مقابل فروش 42 میلیون دلاری آن در باکس آفیس حاکی از استقبال گسترده مردم بوده است.

عنوان قرنطینه داستان خبرنگار زنی را روایت می کند که یک شب با دپارتمان آتش نشانی همراه می گردد تا گزارشی از کار آنان تهیه کند. اوضاع از جایی وخیم می گردد که آن ها وارد یک ساختمان شده و با انسان هایی روبرو می گردند که دیگر انسان نیستند. از سوی دیگر دولت بلافاصله ساختمان را قرنطینه می کند و به هیچکس اجازه خروج نمی دهد. حال افراد داخل ساختمان یا باید به دست این موجودات وحشی کشته شوند، یا به دست پلیس!

7. خیابان مالبری

عنوان اصلی:

Malberey Street

محصول:

2007

خیابان مالبری از بسیاری جهات به فیلم قرنطینه شباهت دارد؛ اگرچه بودجه این فیلم خیلی کمتر از قرنطینه بوده و باید به همان اندازه انتظارات مان را از آن پایین بیاوریم. در خیابان مالبری شاهد هستیم که موش ها به ویروس عجیبی آلوده شده و پس از گاز دریافت انسان ها، آن را به نوع بشر نیز منتقل می کنند. آرام آرام تمام شهر نیویورک غرق انسان هایی می گردد که بیش از هر چیز به موش های آدم خوار شباهت دارند. کیم بلیر، نیک دامیچی و رون برایش از جمله بازیگران این عنوان هستند.

6. عفونت

عنوان اصلی:

Infection

محصول:

2004

عفونت فیلمی ژاپنی و جذاب در ژانر ترسناک است که از نظر کیفی می تواند جزو برترین آثار در ژانر خود باشد. یک بیمارستان کوچک زمانی دچار تغییر می گردد که بیماری آلوده به اورژانس آورده می گردد. هیچکس نمی داند مشکل این بیمار چیست، اما او فرصت چندانی به کارکنان نمی دهد و پیش از تبدیل شدن اورگان های داخلی بدنش به ماده ای لجن مانند، هرکس که بتواند را آلوده می کند. در این میان کارکنان بیمارستان قصد دارند با پوشش اتفاقات و پنهان کردن حقیقت - که ممکن است به قیمت از دست دادن شغلشان تمام گردد - اوضاع را تحت کنترل درآورند.

5. دیوانگان

عنوان اصلی:

The Crazies

محصول:

2010

درحالی که عنوان اصلی دیوانگان (The Crazies) فیلمی تاریک، ترسناک و تا حدی کلاسیک بود، بازی سازی آن حال و حوای متفاوتی داشت. دیوانگان تمی ترسناک، اما هیجان انگیز دارد که وقایع شهری پر از زامبی را بازگو می کند. در بیشتر صحنه های فیلم شاهد تقابل ساکنین شهر و افراد آلوده هستیم که در نوع خود جالب توجه و پراسترس است. تیموتی اولفینت، رادا میشل و دانیل پانا بیکر از جمله بازیگران این عنوان هستند.

4. خزیدن

عنوان اصلی:

Slither

محصول:

2006

در فیلم خزیدن (Slither) شاهد حضور بیگانگان روی زمین هستیم. این بیگانگان به سان یک سری انگل وارد بدن انسان ها شده و از آن برای تغذیه و رشد استفاده می کنند. خزیدن به شدت بیدادگر، خشونت بار و جنون آمیز است و با ترکیب چند ژانر متفاوت، توانسته آشی تلخ و دلچسب برای طرفداران سبک ترسناک بپزد. این فیلم توسط کارگردان مشهور هالیوودی، جیمز گان ساخته شده و در مجموع نقد های مثبتی از سوی منتقدان دریافت کرده است.

3. اهریمنان

عنوان اصلی:

Demons

محصول:

1985

ناتاشا هوی، اوربانو باربرینی و کارل زینی ستارگان اصلی اهریمنان (Demons) هستند. در عنوان ایتالیایی اهریمنان مشاهده می کنیم که یک طاعون ماورایی افراد حاضر در یک سالن تئاتر را به موجوداتی خونخوار تبدیل می کند. سرعت بالای روایی، اتمسفر و موسیقی فوق العاده، به همراه المان های هیجان انگیز بسیار، توانسته اهریمنان را به فیلمی پیروز و شایسته تبدیل نماید. Demons چنان پیروز بود که قسمت دوم آن در سال 1986 روی پرده نقره ای رفت. اگرچه، پیروزیت عنوان نخست همیشه سایه بلندی بر سر اهریمنان 2 ماند.

2. پونتی پول

عنوان اصلی:

Pontypool

محصول:

2009

سال 2009 همان طور که در این لیست هم مشاهده کردید، پر بود از آثار سینمایی ترسناک و عجیب غریب. اما خب اگر بخواهیم به گل سرسبد همه آن ها اشاره کنیم، پونتی پول (Pontypool) می تواند اثر مورد نظر ما باشد. نویسندگی هوشمندانه و تیم بازیگر محشر این فیلم کانادایی، آن را در میان آثار ترسناک خوب و باکیفیت قرار داده است. پونتی پول در کنار وجه ترسناک خود، به مسائل روانشناسی و طنز هم می پردازد که در نوع خود جالب توجه است. استیون مک هتی، ستاره بی چون و چرای این اثر سینمایی محسوب می گردد.

1. قطار بوسان

عنوان اصلی:

Train To Busan

محصول:

2016

وقتی صحبت از فیلم های زامبی محور و ترسناک به میان می آید، سخت است قطار بوسان (Train To Busan) را فراموش کنیم. به شخصه این فیلم را برترین اثر این لیست 15تایی می دانم و برای آن هم هزاران دلیل وجود دارد. قطار بوسان هیچ ایده جدید و تازه ای ندارد؛ آنچه این عنوان را به اثری فراموش نشدنی از سینمای کره جنوبی تبدیل می کند، نوع پیاده سازی ایده است. تیم بازیگری و کارگردانی قطار بوسان فوق العاده قدرتمند ظاهر شده و توانسته المان های ترسناک را به نحو احسن با وقایع عاطفی و تلخ مرگ و از خودگذشتگی تلفیق کند. شخصیت پردازی این فیلم به جرات جزو خبرنگاران در ژانر ترسناک محسوب می گردد.

در خاتمه باید به نکته مهمی اشاره کرد؛ دلیل عدم اشاره به مجموعه فیلمی نظیر رزیدنت اویل هم مشخصا شهرت فوق العاده آن است. احتمالا تمام مخاطبان با این سری فیلم و بازی های آن آشنا هستند و ما ترجیح دادیم به آثاری بپردازیم که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند.

منبع: LiveAbout

منبع: برترین ها
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1004

به "15 فیلم ترسناک با موضوع ویروس های کشنده" امتیاز دهید

3 کاربر به "15 فیلم ترسناک با موضوع ویروس های کشنده" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 فیلم ترسناک با موضوع ویروس های کشنده"

1 دیدگاه

امیرحسین مسیح گل 26 شهریور 1400

خوبه

پاسخ به امیرحسین مسیح گل
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید