آرایش عجیب و دردآور جدول لیگ برتر برای استقلال

به گزارش مجله 90 جعبه، خبرنگاران؛ هفته بیست و ششم لیگ برتر با آتش بازی استقلال و پیروزی سپاهان همراه شد. نتایجی که ترکیب بالای جدول لیگ برتر را دستخوش تغییرات جالبی کرد.

آرایش عجیب و دردآور جدول لیگ برتر برای استقلال

به گزارش خبرنگاران، در پایان هفته بیست و پنجم استقلال و سپاهان هم امتیاز بودند ولی سپاهان به مدد تفاضل گل بهتر در صدر جدول بود و استقلال تیم دوم. پرسپولیس هم با یک امتیاز اختلاف در جایگاه سوم جدول ایستاده بود. بازی های هفته بیست و ششم با پیروزی پرسپولیس آغاز شد و این تیم را به صدر جدول فرستاد. اما در پایان روز شنبه این سپاهان بود که با پیروزی در برابر مس رفسنجان صدر جدول را از پرسپولیس گرفت و به استقلال تقدیم کرد. استقلالی که با شش گل هوادار را در هم کوبید و برای دربی خط و نشان کشید.

اما در حال حاضر جدول لیگ برتر شرایط عجیبی دارد. استقلال و سپاهان با امتیاز برابر و تفاضل گل برابر در رتبه های اول و دوم ایستاده اند. چیزی که رتبه بندی این دو تیم را تعیین کرده تعداد گل زده بیشتر استقلالی هاست. اما نکته جالب اینجاست که اگر لیگ در همینجا پایان یابد یا استقلال و سپاهان با همین شرایط به پایان لیگ برسند علیرغم صدرنشینی استقلال این سپاهان است که قهرمان می گردد.

ماجرا به قانون لیگ برتر در تعیین تیم صدرنشین در بالای جدول و تیم های سقوط کرده در پایین جدول باز می گردد. بر اساس قانون لیگ برتر اگر دو تیم در شرایط مشابهی باشند این نتیجه دیدارهای رودررو است که تکلیف قهرمان را تعیین می کند و برای همین سپاهانی ها که برنده دو بازی رفت و برگشت برابر استقلال هستند قهرمان خواهند شد.

البته تا پایان لیگ راه زیادی به جای مانده و ممکن است این سیب صدها چرخ بخورد اما این هم یکی از احتمال هایی است که در صورت تبدیل به واقعیت یکی از عجیب ترین قهرمانی های لیگ را رقم می زند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 فروردین 1402 بروزرسانی: 27 فروردین 1402 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 2152

به "آرایش عجیب و دردآور جدول لیگ برتر برای استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرایش عجیب و دردآور جدول لیگ برتر برای استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید