آسیب زیرساخت های پرورش ماهی در لرستان بر اثر سیل

به گزارش مجله 90 جعبه، معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران گفت: در اثر بارش های اخیر و سیل بی سابقه در استان، بسیاری از زیرساخت های پرورش ماهی در لرستان آسیب های جدی دیده است.

آسیب زیرساخت های پرورش ماهی در لرستان بر اثر سیل

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی لرستان، دکتر نبی اله خون میرزایی در سفر به استان لرستان و در جریان بازدید از مناطق و مزارع پرورش ماهی سیل زده شهرستان های استان لرستان گفت: با توجه به اینکه لرستان قطب تولید ماهیان سردآبی در کشور است، حلقه های پیش و پس از تولید زنجیره تولید ماهیان به خصوص ماهیان سردآبی در استان بسیار قدرتمند هستند ولی متأسفانه در اثر بارش های اخیر و سیل بی سابقه، بسیاری از زیرساخت های پرورش ماهی در لرستان آسیب های جدی دیده است.

وی افزود: به علت آسیب های جدی و بسیار فراوان به زیرساخت های شیلاتی و آبزی پروری استان و تداوم آسیب های سیل اخیر در حوزه کشاورزی و شیلاتی، برآورد آسیب سیل اخیر در حوزه شیلات و تمامی زیر بخش های کشاورزی رو به افزایش است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در حال حاضر و با خروج وضعیت استان از حالت بحرانی و رسیدن به آرامش نسبی، بازدیدهای گسترده در آینده بسیار نزدیک صورت می گیرد و پس از ارزیابی میدانی، خسارات وارده به مزارع شیلاتی استان برآورد می شود.

وی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده توسط هیئت وزیران و بررسی موضوع در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و صحن علنی مجلس، گفت: با توجه به اینکه خسارات در تولید و زیرساخت های استان بسیار بالا است هدف مجموعه دولت این است که تولیدکنندگان دوباره توانمند شوند و همچون گذشته فعالیت های تولیدی خود را با آرامش و جدیت ادامه بدهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 55

به "آسیب زیرساخت های پرورش ماهی در لرستان بر اثر سیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب زیرساخت های پرورش ماهی در لرستان بر اثر سیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید