ارزیابی 3 ماهه فعالیت های میراث فرهنگی شهرستان های اصفهان

به گزارش مجله 90 جعبه، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان امروز در نشست هم اندیشی مدیران میراث فرهنگی شهرستانهای استان اصفهان با ایراد سخنانی تاکید نمود: در راستای دست یابی به توسعه پایدار، فعالیتهای ادارات میراث فرهنگی 24 شهرستان استان اصفهان در 3 حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به صورت 3 ماهه مورد ارزیابی و پایش قرار می گیرد.

ارزیابی 3 ماهه فعالیت های میراث فرهنگی شهرستان های اصفهان

به گزارش مجله 90 جعبه به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، فریدون الله کمک مدیر کل میراث فرهنگی استان با اعلام این مطلب اضافه کرد: با عنایت به فراگیر شدن فرآیند گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی در تمام مناطق استان پهناور اصفهان، هم اکنون زمان آن رسیده است که بسوی دست یابی به توسعه پایدار حرکت کنیم.

او گفت: مدیران میراث فرهنگی شهرستانهای استان اصفهان به عنوان دبیران ستاد اجرایی خدمات سفر استان موظف هستند از دی ماه امسال با فعال کردن ستادهای سفر شهرستانهای خود برنامه ریزی های مقتضی در زمینه ایجاد نوروزی با نشاط را برای گردشگران در فروردین 98 فراهم سازند.

الله کمک همچنین گفت: امسال نیز همچون سالهای قبل کوشش داریم با اجرای رویداد فرهنگی نوروزگاه، میراث ارزشمند ناملموس به ویژه رویدادهای مربوط به نوروز را به هموطنان و همچنین گردشگران ارائه کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ضرورت توسعه کمی و کیفی کارگاه های مرمت آثار تاریخی در استان اصفهان توضیح داد: طی 3 سال گذشته با توجه به تجهیز و فعالیت بیش از 1228 کارگاه مرمت در استان اصفهان انتظار داریم این روند با تشکیل منظم جلسات کمیته برنامه ریزی شهرستانها و تخصیص بودجه های شهرستانی در سال 1398 از رشد کمی و کیفی قابل قبولی برخوردار باشد.

الله کمک همچنین گفت: نظارت کیفی بر طرحهای مرمتی و ایجاد پروژه های زیر ساخت گردشگری از یکسو، کوشش در جهت توسعه طرحهای ترویج صنایع دستی و کوشش در راستای ارائه مکانیسم مناسب برای آمارگیری مناسب از گردشگران و ارائه آمارهای مناسب و مقتضی از دیگر سیاستهای اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در راستای یکپارچه سازی هر چه بهتر فعالیتهای اداره کل در 24 شهرستان استان اصفهان است.

او در سرانجام توضیح داد: کوشش داریم تا در دهه فجر امسال و همزمان با چهلمین فجر انقلاب اسلامی، دستاوردهای 40 ساله این اداره کل را به طور مناسبی به آگاهی عموم ملت شریف ایران برسانیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 211

به "ارزیابی 3 ماهه فعالیت های میراث فرهنگی شهرستان های اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزیابی 3 ماهه فعالیت های میراث فرهنگی شهرستان های اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید