اروپا برجام را نقض کرد، اما درباره ایران ابراز نگرانی شد!

به گزارش مجله 90 جعبه، در سایه سکوت و انفعال وزارت خارجه، نشست کمیسیون مشترک برجام در هتل کربورگ وین به محل زیاده خواهی سه کشور اروپایی تبدیل شد.

اروپا برجام را نقض کرد، اما درباره ایران ابراز نگرانی شد!

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه سیاسی مجله 90 جعبه، رجانیوز با اشاره به نشست روز چهارشنبه کمیسیون مشترک برجام می نویسد: این کمیسیون بیانیه ای صادر نموده که نقاط ضعف متعددی در آن دیده می گردد.

اعتراض ایران نسبت به عدم اجرای تعهدات طرف اروپایی در هیچ بخش از بیانیه پایانی ذکر نشده است. در حالی که مسئولین وزارت امور خارجه همیشه در مصاحبه های مطبوعاتی خود بر عدم اجرای تعهدات برجام توسط کشور های اروپایی سخن گفته اند، اما در بیانیه پایانی نشست کمیسیون برجام کوچک ترین اشاره ای نسبت به این مسئله نشده است. در واقع در این بیانیه باید اعلام نگرانی ایران نسبت به عدم اجرای تعهدات کشور های اروپایی و نقض برجام توسط این کشور ها ذکر می شد، اما به نظر می رسد که تیم مذاکره نماینده وزارت خارجه از پیگیری این مهم ناتوان بوده است.

قسمت مفتضح بیانیه جایی است که اعضای کمیسیون مشترک نسبت به گام های کاهش تعهدات ایران ابراز نگرانی می نمایند! به زبان ساده تر آنکه در بیانیه پایانی نشست کمیسیون که نماینده ایران نیز در آن حاضر بوده، کشور هایی که تا به امروز از اجرای تعهدات خود سر باز زده اند، نسبت به اقدام متقابل ایران احساس نگرانی نموده اند. اما تیم مذاکره نماینده وزارت خارجه نسبت به این اقدام زیاده خواهانه حتی اعتراض نیز نمی کند! به این ترتیب تیم ایرانی عملا مهر تاییدی بر این بیانیه زده و نگرانی کشور های اروپایی را مشروع به شمار آورده است چرا که در غیر این صورت باید یا در متن بیانیه پایانی و یا حداقل در مصاحبه های مسئولین وزارت خارجه اعتراض صریحی نسبت به این اقدام زیاده خواهانه کشور های اروپایی می شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 726

به "اروپا برجام را نقض کرد، اما درباره ایران ابراز نگرانی شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا برجام را نقض کرد، اما درباره ایران ابراز نگرانی شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید