از احیای زوج مغانلو - آل کثیر تا احترام، اعتبار و امید برای تیم یحیی

به گزارش مجله 90 جعبه، بازگشت آل کثیر به شرایط قبلی و البته هماهنگی و جا افتادن مغانلو در پرسپولیس نگرانی های عمده ای بود که در طول تورنمنت برطرف و رجوع شد.

از احیای زوج مغانلو - آل کثیر تا احترام، اعتبار و امید برای تیم یحیی

گروه ورزشی خبرنگاران، پرسپولیس با 15 امتیاز به کارش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا انتها داد و این عملکرد غیر از مسائل آماری و رکوردی که تیم یحیی زد دستاوردهای ویژه ای برای این تیم داشته که حتماً در مسابقات آینده و ادامه فصل به کارش می آید:

1. حالا دیگر هیچ کس نمی تواند نسبت به توانایی های فنی یحیی گل محمدی و کادرش تردیدی داشته باشد و پیروزیت در مسابقات فصل گذشته لیگ قهرمانان را اتفاق بداند. این مسأله حتی با پیش کشیدن مسائلی مثل قرار دریافت در گروه آسان و مواجهه با حریفانی راحت قابل توجیه نیست و باید با احترام درباره عملکرد این کادر و دستاوردهایش صحبت کرد. حالا آسیا یحیی گل محمدی را به عنوان یک مربی شناخته شده و پیروز می شناسد که این برای پرسپولیس و فوتبال ایران اعتبار است.

2. آنچه پرسپولیس در این مسابقات به دست آورد تداوم آبرو و اعتباری بود که در دوران برانکو احیا شد و حالا به شکل ویژه ای این مقبولیت بین المللی تداوم پیدا می نماید. حالا و بعد از آن دو فینال و سه بار حضور در نیمه نهایی حد فاصل 2106 تا 2020 این پرسپولیس با ثبت بهترین عملکرد در بین تمام تیم های غرب قاره کاری نموده تا تمام آسیا به عنوان یک غول این باشگاه را در سطح قاره باور و به قدرت و عظیمی اش اذعان نمایند.

3. پرسپولیس در مواجهه با شرایط آب و هوایی و عجیب هند و انجام بازی های پرفشار در فاصله 72 ساعت یک بار به شکل عجیبی قبول شد همانطور که هفت ماه قبل در قطر پیروز شده بود. قبل از آغاز بازی های تورنمنت لیگ قهرمانان در هند یکی از مهم ترین نگرانی ها در مورد پرسپولیس مسأله ریکاوری مناسب حد فاصل مسابقاتش بود و اینکه کادر فنی چطور می خواهد در آن شرایط اب و هوایی تیم را برای بازی بعدی آماده کند اما حالا و با کسب 15 امتیاز از شش مسابقه، انجام بازی های دینامیک و بانشاط با بالاترین میزان مالکیت توپ، خلق موقعیت، گل زده فراوان و بالاترین امتیاز باید به کادر فنی و بخصوص به مظاهر رحیم پور بدنساز تیم خسته نباشید ویژه ای گفت و کارش را ستود. در عین حال اینکه پرسپولیس در طول این بازی های فشرده مصدوم نداد و بدون بازیکن آسیب دیده به مسابقات حساس لیگ برتر باز خواهد گشت ارزش کار بدنساز این تیم را دوچندان نموده که باید به تفصیل درباره اش حرف زد.

4. پرسپولیس در هند 8 بار تست کرونا داد و خوشبختانه تست هیچ کدام از اعضای تیم مثبت نشد تا بازی های پرسپولیس با مخاطره دنبال نگردد و تیم با تمام قوا به میدان برود. این اتفاق در حالی برای اعضای تیم پرسپولیس رخ داد که یحیی گل محمدی تأکید کرد در گروهی که تیمش قرار داشت سه تیم دیگر واکسن زده بودند. با این شرایط باید کار ویژه کادر پزشکی و البته اعضای تیم را به خاطر رعایت دقیق و حساس پروتکل های بهداشتی ستود و به خاطر این عملکرد فوق العاده طی مدت اقامت شان در هند که به نوعی خطرناک ترین منطقه کرونایی دنیا به شمار می رود تبریک گفت.

5. دستاورد بعدی پرسپولیس حفظ و مراقبت از نخبه تمام نشدنی تیم است. یکی از نگرانی های عظیم قبل از آغاز تورنمنت برای این تیم نیمکت خالی از مدافع میانی بود. با کرونایی شدن فرجی پای پلکان هواپیما کمبود پرسپولیس در قلب خط دفاع به یکباره آغاز شد و این نگرانی عمده وجود داشت که آیا سیدجلال 40 ساله با وجود در نظر دریافت آمادگی فوق العاده اش قادر است هر سه روز یک بار در آن شرایط عجیب آب و هوایی در مسابقات فشرده آسیایی شرکت کند و کم نیاورد؟ امروز که بازی ها به انتها رسیده سیدجلال سر و مر و گنده است و بهترین عملکرد را از خود بر جای گذاشته ضمن اینکه بعد از حضور در سه مسابقه دور رفت، با تدبیر کادر فنی مدیریت و مراقبت شده و در نیمی از دقایق بازی های دور برگشت حضور نداشته است.

6. دستاورد دیگر در خط دفاع استفاده از وحید امیری در دفاع چپ و جواب دادن این تست تا حدودی ریسکی است. کرونایی شدن سعید آقایی پای پرواز و البته فرشاد فرجی که بازیکنی با قابلیت بازی در این پست و دفاع میانی است نگرانی های عمده ای در مورد این پست به وجود آورده بود اما امیری با پتانسیل های بالای بدنی و فنی اش کاری کرد تا جای نگرانی، امیدواری هایی نسبت به این جابجایی ایجاد گردد. حالا کادر فنی پرسپولیس می داند که با استفاده از امیری و ترابی در یک جناح می تواند هر خط دفاعی را به آتش بکشد و البته تا حدودی از معادلات مجهول خط میانی و حمله کم کند.

7. استفاده از محمد شریفی در لیگ قهرمانان و جواب دریافت از او هم این بازیکن را به اعتماد به نفس لازم و کافی رساند هم برای کادر فنی بکاپ مناسبی در آن منطقه از زمین ایجاد کرد. در عین حال بازی دریافت یحیی از تمام بازیکنانش در این تورنمنت و اجازه دادن به بازیکنان نیمکت نشین برای بروز توانایی ها و پتانسیل فنی شان همه نفرات را در شرایط مسابقه نگه داشت و باعث شد همه برای رقابت انگیزه داشته باشند که این ویژگی مهم در ادامه فصل خیلی زیاد به کار کادر فنی خواهد آمد.

8. مهدی ترابی، عیسی آل کثیر و شهریار مغانلو در این تورنمنت درخشیدند. درخشش ترابی که قابل پیش بینی بود و حالا او با بهترین عملکرد ستاره تیمش در این مسابقات لقب گرفته اما بازگشت آل کثیر به شرایط قبلی و البته هماهنگی و جا افتادن مغانلو در پرسپولیس نگرانی های عمده ای بود که در طول تورنمنت برطرف و رجوع شد و حالا پرسپولیس با اتکا به دو مهاجم گلزن که تا حدود زیادی به فرم ایده آل شان نزدیک شده اند و البته یک وینگر خلاق و همه کاره که می تواند در هر مسابقه سختی نقش معین نماینده داشته باشد به لیگ برتر باز خواهد گشت.

محمد قراگزلو

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1535

به "از احیای زوج مغانلو - آل کثیر تا احترام، اعتبار و امید برای تیم یحیی" امتیاز دهید

691 کاربر به "از احیای زوج مغانلو - آل کثیر تا احترام، اعتبار و امید برای تیم یحیی" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از احیای زوج مغانلو - آل کثیر تا احترام، اعتبار و امید برای تیم یحیی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید