اسلامی: قرار بود مذاکرات آژانس با ایران از مهر ماه شروع گردد

به گزارش مجله 90 جعبه، رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: روابط ایران با آژانس انرژی اتمی جاری است و در مورد مراحل و سرفصل های آن، مذاکرات شروع شده بعلاوه در موارد به جای مانده، مذاکرات در جریان است.

اسلامی: قرار بود مذاکرات آژانس با ایران از مهر ماه شروع گردد

به گزارش فارس، محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی، امروز به همراه هیئتی از مسئولان این سازمان، جهت بازدید از دانشکده هسته ای شیراز و کلنگ زنی شهرک پرتودهی کوثر، در این مراسم حضور یافت.

اسلامی در این مراسم گفت: یکی از محورهای مورد توجه، توسعه پرتوها در سطح کشور است و با توجه به خواست اداره اوقاف بخش مهمی از این طرح در استان فارس اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به نقشه و طرحی که ارائه شده و در شهرک صنعتی شیراز اجرایی خواهد شد، گفت: این طرح برای موضوعات پرتودهی مواد غذایی و سایر حوزه ها قابل استفاده است.

امضای موافقت نامه سه جانبه میان دانشگاه شیراز، سازمان انرژی اتمی ایران و استانداری فارس با هدف توسعه همکاری های علمی و فناوری، بخش دیگری از برنامه سفر محمد اسلامی بود.

این موافقت نامه به منظور تاسیس سایت هسته ای فارس برای ساخت راکتور تحقیقاتی 10 مگاواتی ، یک راکتور زیربحرانی آموزشی و مرکز پرتودهی بین سازمان انرژی اتمی، استانداری فارس و با حمایت دانشگاه شیراز منعقد شد .

موارد به جای مانده مذاکرات با آژانس در جریان است

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: روابط ایران با آژانس انرژی اتمی جاری است و در مورد مراحل و مباحث آن مذاکرات شروع و در موارد به جای مانده، مذاکرات در جریان است.

محمد اسلامی ادامه داد: طبق گفته مدیرکل آژانس انرژی اتمی، مقرر بود که مذاکرات با ایران از مهر ماه شروع گردد.

زیارت حرم مطهر شاهچراغ با همراهی مسئولان استانی ، بعلاوه از دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز، مراکز پژوهشی و مرکز تحقیقات تابش دانشگاه شیراز بخش دیگری از سفر رییس سازمان انرژی اتمی می باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 آبان 1401 بروزرسانی: 3 آبان 1401 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 2076

به "اسلامی: قرار بود مذاکرات آژانس با ایران از مهر ماه شروع گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: قرار بود مذاکرات آژانس با ایران از مهر ماه شروع گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید