افزایش طلاق در اردبیل باید کنترل گردد

به گزارش مجله 90 جعبه، معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری دادگستری استان اردبیل گفت: در سال های اخیر میزان طلاق در این استان افزایش یافته و باید جلوی افزایش آن گرفته گردد.

افزایش طلاق در اردبیل باید کنترل گردد

به گزارش مجله 90 جعبه به نقل از ایرنا، یوسف خدادادی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم کاهش و کنترل طلاق در اردبیل افزود: در این استان از هر 4 ازدواج یک مورد منجر به طلاق می گردد که بسیار نگران نماینده است.

وی آموزش قبل از ازدواج را در کاهش وقوع طلاق موثر دانست و گفت: بر اساس آمارهای موجود حدود 2 دهه پیش از هر 20 ازدواج در استان اردبیل یک مورد منجر به طلاق می شد ولی اکنون از هر چهار ازدواج بکی منجر به طلاق می گردد.

خدادادی افزود: همزمان با افزایش طلاق آمار ازدواج در استان اردبیل کاهش یافته است.

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری دادگستری استان اردبیل همچنین گفت: سال گذشته هفت هزار و 227 مورد ازدواج در استان به ثبت رسیده بود که این آمار سال جاری به 6 هزار و 521 مورد کاهش یافته است.

وی بیان نمود: طرح آموزش قبل از ازدواج توسط دادگستری استان اردبیل ارائه شده و هم اکنون به عنوان یکی طرح ملی در سطح کشور در حال اجراست و اثرات مثبتی در فرایند ازدواج و طلاق داشته است.

شفیع شفیعی، مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل افزایش آسیب های اجتماعی در اردبیل را نگران نماینده خواند و گفت: امروزه طلاق به این دلیل افزایش یافته که زوجین توان گفت و گو ندارند و هنگام صحبت، خشونت کلامی را پیشه می نمایند.

وی افزود: آمار بعضی از ناهنجاری های اجتماعی در این استان در مقایسه با میانگین کشوری بسیار بالاست و باید در این زمینه چاره اندیشی گردد.

خدادادی بیان نمود: با وجود اینکه برنامه های متعددی برای کاهش آسیب ها اجرا شده اما انتظار است دستگاه ها بر روی مقوله پیشگیری تمرکز بیشتری داشته باشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 548

به "افزایش طلاق در اردبیل باید کنترل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش طلاق در اردبیل باید کنترل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید