افزایش قیمت بنزین تکذیب شد

به گزارش مجله 90 جعبه، اخباری مبنی طرح مجلس برای افزایش قیمت بنزین در روز گذشته مطرح شد، اما سخنگوی کمیسیون انرژی این موضوع را تکذیب کرد و گفت: افزایش قیمت بنزین یارانه ای و آزاد در دستور کار مجلس یازدهم قرار ندارد.

افزایش قیمت بنزین تکذیب شد

ایرنا: دیروز بعضی خبرگزاری ها از اعلام وصول طرحی در مجلس خبر دادند که به دنبال آن سهمیه بنزین یارانه ای به 30 لیتر در ماه کاهش پیدا می نماید و بنزین آزاد نیز به صورت شناور و با قیمت فوب خلیج فارس عرضه می گردد.

اما سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس امروز (چهارشنبه) در صفحه توییتر خود بیان کرد که افزایش قیمت بنزین یارانه ای و آزاد در دستور کار قرار ندارد.

مالک شریعتی نوشت: به عنوان سخنگوی کمیسیون انرژی اعلام می کنم که هیچ طرحی در مجلس یازدهم برای تغییر در قیمت های یارانه ای و آزاد بنزین در دستور کار نیست.

وی ادامه داد: طرح سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار فقط به دنبال بازتوزیع عادلانه تر بنزین یارانه ای به خانوار است تا خانوارهای فاقد خودرو نیز بهره ببرند.

سخنگوی کمیسیون انرژی تاکید نمود: متن منتشر شده، طرح قدیمی مجلس دهم است که در مجلس یازدهم و قبل از تشکیل کمیسیون ها و بدون اصلاح متن، تنها برای تسریع در اخذ نوبت اعلام وصول مجددا ثبت شد تا بعد در کمیسیون و صحن اصلاح گردد.

شریعتی اضافه کرد: اکنون پیش نویس گزارش کمیسیون انرژی تنظیم شده است که دو هفته دیگر به صحن کمیسیون می آید.

از 24 آبان سال گذشته، سهمیه بندی بنزین با هدف مدیریت مصرف و افزایش ظرفیت صادراتی شروع شد. به دنبال آن قیمت بنزین یارانه ای 1500 تومان و بنزین آزاد نیز 3 هزار تومان اعلام شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1164

به "افزایش قیمت بنزین تکذیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت بنزین تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید