امنیت و سلامت دو رکن اساسی هر جامعه، تخریب جامعه پزشکی نوعی سرمایه سوزی است

به گزارش مجله 90 جعبه، ظفرقندی گفت: تخریب جامعه پزشکی سبب کاهش اعتماد مردم به این قسر و نوعی سرمایه سوزی است.

امنیت و سلامت دو رکن اساسی هر جامعه، تخریب جامعه پزشکی نوعی سرمایه سوزی است

به گزارش خبرنگار ، محمدرضا ظفرقندی عصر امروز در مراسم روز پزشک که در سالن همایش های برج میلاد برگزار گشت اظهار کرد: پزشکی برای دانشگاه های ما هویت قدیمی ایجاد می کند و سلامت و امنیت نعمت های بزرگی است که خداوند به ما عطا بخشیده است و اگر این دو متزلزل شود ممکن است جامعه سقوط کند.

وی افزود: جامعه پزسکی دردمند مردم و دلسوز ملت است و ما باید از این سرمایه اجتماعی یعنی پزشکان حمایت کنیم.

ظفرقندی بیان کرد: جامعه پزشکی در دوران جنگ همراه با مردم بود و به درمان مجروحان می پرداخت.

وی تاکبد کرد: در سیل اخیر جامعه پزشکی درخشید و پزشکان در کنار و مورد اعتماد مردم داشت و باید آلام مردم را تسکین بخشد.

ظفرقندی ادامه داد: برخی مواقع حرف های جهت دار، زحمات این سرمایه اجتماعی یعنی پزشکان را از بین می برد و امروزه می بینیم که بحث افزایش ظرفیت پزشکی در مجلس بدون انجام کار کارشناسی انجام می شود.

وی افزود: در برخی از رشته های پزشکی نیروی مازاد وجود دارد و اگر بدون دلیل کمیت افزایش پیدا کند حتماً کیفیت کاهش می یابد و به همین دلیل معتقدم که برخی جهت گیری ها یک نوع سرمایه سوزی است و نباید اینگونه بحث ها مطرح شود.

ظفرقندی افزود: اگر اعتماد بین مردم و پزشک کاهش پیدا کند سلامت مردم به خطر می افتد و با تخریب جامعه پزشکی سلامت مردم تهدید می شود و ما سعی می کنیم مسائل و نواقص را برطرف کنیم.

در ادامه مراسم نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: توجه به علم طب و پزشکی نیاز عمومی کشور است و من معتقدم این جهت به درستی طی نشده و بهره وری کافی انجام نشده است.

وی بیان کرد: پرونده الکترونیک سلامت و نظام ارجاع به وسیله وزیر بهداشت آغاز شده است و امیدوارم از پزسکان عمومی استفاده بهینه شود.

نوبخت ادامه داد: حرفه پزشکی مقدس است و باید حرمت اش حفظ شود و مالیات باید به وسیله جامعه پزشکی پرداخت شود. یک هیات 11 نفره برای پرداخت مالیات در نظام پزشکی تشکیل شده است و بیشترین تفاهم بین سازمان مالیاتی و نظام پزشکی قبل از تعیین بودجه امسال انجام شد اما یک سری حرف هایی بیان شد که هدف آن ایجاد اختلاف بین جامعه پزشکی و مالیات بود و من این موضوع را به مسئولان کشوری گفته ام.

وی گفت: جامعه پزشکی با سازمان مالیاتی به توافق کامل رسیده است و هیچ مسئله ای در این خصوص وجود ندارد.

نوبخت افزود: برخی افراد قصد تبعیض دارند و من معتقدم که پزشکان باید مالیات خود را بپردازند اما این موضوع نبابد باعث شود که بی حرمتی و تبعیض نسبت به جامعه پزشکی شود.

وی افزود: سازمان امور مالیاتی و پزشکان به تفاهم کامل رسیده اند و من هشدار می دهم که برخی عوامل بیگانه و جاسوس نمی خواهند ایران روی پای خود بایستد و استکبار جهانی برای از بین بردن اتحاد برنامه ریزی کرده است.

در ادامه مراسم حناچی شهردار تهران گفت: زادروز تولد ابوعلی سینا به درستی روز پزشک نامگذاری شده است.

وی افزود: پزشکان در زمان انقلاب و دوران جنگ خدمات خوبی به مردم ارائه دادند و در جنگ ما، رکورد اتاق عمل در خط مقدم به وسیله جامعه پزشکی شکسته شده است.

حناچی بیان کرد: سالیانه در تهران 57 هزار نفر فوت و 1400 نفر بر اثر سوانح فوت می کنند و 9.3 درصد مردم دبایت و 30 درصد از مردم قند خون خود را کنترل نمی کنند و از هر پنج تهرانی یک نفر فشار خون دارد و 19 درصد از مردم تهران پرفشاری خون دارند.

حناچی ادامه داد: در سال 96 تعداد 1400 مرگ به دلیل سکته قلبی و فشار خون و امسال بیش از 7 هزار نفر به دلیل ذرات معلق فوت کرده اند.

وی گفت: 19.3 درصد مردم تهران چاق هستند و 52.3 درصد از مردم تهران فعالیت فیزیکی خوبی ندارند و 16 درصد از مردم از مترو استفاده می کنند. اقدامات میان مدت ما توسعه مترو و اصلاح سوخت است و کوتاه ترین راه ممکن اصلاح باور مردم نسبت به استفاده از خودروهای عمومی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 180

به "امنیت و سلامت دو رکن اساسی هر جامعه، تخریب جامعه پزشکی نوعی سرمایه سوزی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امنیت و سلامت دو رکن اساسی هر جامعه، تخریب جامعه پزشکی نوعی سرمایه سوزی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید