باد شدید و رعدوبرق تا آدینه مهمان مرکز است

به گزارش مجله 90 جعبه، سازمان هواشناسی استان تهران با صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی اعلام نمود: سامانه تشدید ناپایداری محلی و رشد ابر های همرفتی بویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در روز های چهارشنبه، پنج شنبه و آدینه پیش بینی می گردد.

باد شدید و رعدوبرق تا آدینه مهمان مرکز است

به گزارش فارس؛ بر اساس این گزارش، رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و گردوخاک و تگرگ در نقاط مستعد بعدازظهر چهارشنبه در استان تهران به ویژه نیمه شمالی و ارتفاعات، روز پنج شنبه در سطح استان و روز آدینه در شمال شرق استان مورد انتظار است.

آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، صاعقه، خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلو های تبلیغاتی و اختلال در پرواز ها و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ از اثرات این سامانه خواهد بود.

اجتناب از هر گونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیلها، احتیاط در سفر های بین شهری، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، رعایت فاصله از ساختمان های در دست ساخت یا نیمه کاره، با توجه به احتمال رخداد تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی و پارک خودرو ها در منطقه ها مسقف در این روز ها توصیه می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 خرداد 1402 بروزرسانی: 20 خرداد 1402 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 2174

به "باد شدید و رعدوبرق تا آدینه مهمان مرکز است" امتیاز دهید

1 کاربر به "باد شدید و رعدوبرق تا آدینه مهمان مرکز است" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باد شدید و رعدوبرق تا آدینه مهمان مرکز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید