بازسازی خانه جهت فروش

به گزارش مجله 90 جعبه، ده نکته مهم در بازسازی خانه جهت فروش

هرکسی در دریافت بهترین نتیجه در راستای افزایش ارزش خانه، عقیده خود را دارد. هرچه باشد، ما سازندگان متعصبی هستیم. خوشبختانه می توانیم این ده نکته مهم درباره پروژه های بازسازی منزل و فروش آن را در اختیار شما بگذاریم. مهم ترین نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که روی هر بخشی که تمرکز می کنید، بودجه بازسازی باید براساس قیمت کل خانه تنظیم گردد. به طور مثال اگر در محله شما قیمت خانه ها متوسط است، دلیلی ندارد یک آشپزخانه خیلی مجهز یا شومینه بیرونی لوکس بسازید.

بازسازی خانه جهت فروش

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه ویلایی قدیمی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

1-به نمای ساختمان توجه کنید.

نمای ساختمان یک عبارت محبوب است. نمی توان انکار کرد که نمای بیرونی و ظاهر یک خانه روی فروش آن تاثیر به سزایی دارد. درخت های حجیم را هرس کنید، دستی به سر و روی گیاهان قدیمی و کهنه از جمله چمن بکشید تا ملک شما خوش رنگ و لعاب و عظیم تر به نظر برسد.

همچنین می توانید کمی هزینه کنید و تَرَک راه ماشین رو را تعمیر کنید، پیاده روی قدیمی را عریض تر و نو کنید، محل پارک ماشین خارج از محوطه خیابان بسازید یا ایوان جلویی را کمی عظیم تر کنید. آیا حصار فلزی احتیاج به رنگ یا تعویض دارد؟ درب گاراژ و ورودی یا صندوق پستی چطور؟ حتی داشتن پلاک جدیدی که شکل و سبک آن با معماری خانه هماهنگ باشد هم به احیای نمای ساختمان یاری می نماید.

2- آشپزخانه را بازسازی کنید.

به نظر خیلی از مردم، آشپزخانه قلب خانه است. پس نوسازی ظاهر آن در قیمت فروش خانه تاثیر زیادی دارد. البته شاید صاحبان بعدی خانه بخواهند روی آشپزخانه کار زیادی انجام بدهند پس قبل از بازسازی کل آن، کمی تامل کنید. شاید بهتر باشد فقط رویه کابینت، دسته و دستگیره ها، شیر آب و کاشی پشت اجاق گاز را عوض کنید. می توانید کمی اضافه کاری کنید و یک تصفیه آب، سطل زباله توکار، چراغ آویز سقفی یا چراغ های صنعتی نصب کنید. کابینت آشپزخانه های معاصر معمولا دو یا سه رنگ متفاوت دارند پس کابینت های موجود را با رنگ های جدید و متفاوتی که مکمل یکدیگر هستند، متحول کنید.

3- حمام و توالت را نوسازی کنید.

این روزها داشتن حمام و توالت دوم تقریبا لازم است پس یافتن فضای مناسب برای این کار در دستور کار همه پیمانکارهای زرنگ و امروزی قرار گرفته. تقریبا هیچ یک از خریداران جدید انتظار مواجهه با چنین موضوعی را ندارند. با این حال تصور نکنید باید هزینه زیادی بابت لوله و اتصالات جدید صرف کنید. محصولات زیادی به بازار آمده که برای افراد با بودجه های متوسط ساخته شده.

اقداماتی برای صرفه جویی در مصرف آب :

این اقدامات عبارت هستند از شیر آب مطمئن، اتصالات دوش حمام و توالت. این تغییرات، خریداران جدیدی که کمی مالی هستند را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر بخواهید به جای تعویض کلیه لوازم و قطعات حمام، همان حمام موجود را کمی نو نوار کنید می توانید یک کشوی جدید نصب کنید (یا یک کشوی قدیمی را برای این کار بهره ببرید)، دوغاب جدید بریزید، دستگیره درب و کشوها را عوض کنید، حتی کاسه توالت را هم عوض کنید.

4- به حداکثر رساندن فضای نگهداری.

این مساله برای بسیاری از خریداران حائز اهمیت است پس از هر گوشه و کناری که خالی می بینید در این راه بهره ببرید. در خانه های کوچک این موضوع ضروری محسوب می گردد. یادتان باشد که قفسه و کابینت ها نباید همواره روی زمین قرار بگیرند و فضا را اشغال نمایند. آیا در ارتفاع بالاتر جای کافی برای قفسه کتاب یا کابینت وجود دارد؟

5- کفپوش مناسب انتخاب کنید.

کفپوش، یکی از مهم ترین ویژگی های یک خانه محسوب می گردد. مشاوران املاک حرفه ای به شما توصیه می نمایند که روی این مورد سرمایه گذاری اساسی بکنید. اگر نصب چنین کفپوشی در بودجه شما نمی گنجد، همان کفپوش چوبی قدیمی را سنباده و پولیش کنید و شستشوی فرش ها را به قالیشویی بسپارید. اگر وینیل و مشمع کف خانه در شرایط بدی قرار گرفته است و عمر خود را نموده، دلیلی برای نگهداری آن ها وجود ندارد. اگر کف خانه با تخته خرده چوب پوشیده شده و از پس خرید کفپوش جدید برنمی آیید، آن را رنگ کنید و با قالی های زیبا بپوشانید.

6- محوطه بیرون را از قلم نیاندازید.

اتصال فضای داخل خانه به باغ بیرونی با یک ایوان یا تراس دلباز، ارزش مادی خانه را بالا می برد. اگر طاقی وجود داشته باشد که این فضا را درمقابل نور آفتاب و باران محافظت کند، جذاب تر هم می گردد. می توانید نشیمنی تعبیه کنید که همزمان نقش کشو یا گنجه را هم ایفا می نماید، دیوارهای خوش ساختی که حریم خصوصی را نسبت به محیط اطراف و همسایه ها حفظ می نماید بسیار کاربردی است. این دیوارها همچنین از عبور باد جلوگیری نموده و فضاهایی مثل محل شستشو و سطل زباله را مخفی نگه می دارد. عناصر تزئینی چشم انداز و منظره مثل جکوزی، تجهیزات پیچیده فواره آب، شومینه بیرونی و اجاق پیتزا را فراموش کنید چون این موارد به سلیقه شخصی بستگی دارند و برای فروش خانه، ارزش سرمایه گذاری را ندارند.

7- تعمیر و نگهداری خانه.

یک آشپزخانه مجهز و زیبا باعث نمی گردد افراد متوجه ایراداتی از قبیل راه آب زنگ زده، پنجره های سوراخ یا شیر آبی که چکه می نماید نشوند. خانه هایی که نشان می دهند به نحو احسن از آن ها نگهداری شده، به راحتی فروش می فرایند. شاید شما متوجه فرورفتگی دیوار نشوید، اما خریدار می گردد و همین موضوع باعث می گردد به این فکر بیافتد که این خانه چه ایرادات دیگری دارد. تعمیرات جزئی هزینه زیادی ندارد اما روغن کاری درب و پنجره یا تعویض کاشی از بین رفته، تاثیر به سزایی دارد.

8- فضا ایجاد کنید.

خانه های عظیم و دلباز همواره متقاضیان بیشتری دارند. برخی اوقات تنها با از بین بردن یک دیوار غیرحامل می توان فضایی وسیع و دلباز ایجاد کرد، به خصوص در خانه و آپارتمان های کوچک. اما هزینه تخریب دیوار حامل را باید از سازنده بپرسید چون این کار معمولا گران تمام می گردد، به علاوه که برای این کار احتیاج به مجوز ساخت و ساز خواهید داشت.

اگر در آشپزخانه فضای نگهداری زیادی دارید، جزیره را از بین ببرید تا این اتاق به دیگر فضاهای خانه متصل گردد. یا یک جزیره قابل حمل جایگزین آن کنید. اگر تمایل به ساخت اتاق خواب دیگری دارید، بخش های موجود خانه را به دقت آنالیز کنید مثل اتاق خواب اصلی، کمد دیواری، اتاق آبگرمکن، اتاق لباسشویی یا راهرو، تا ببینید که می توانید بدون تخریب دیوار حامل فضای مورد نظر را به دست بیاورید یا نه. از گوشه و کنار آشپزخانه یا نشیمن هم می توان به عنوان جای مطالعه یا فضای کار استفاده کرد.

9- نورپردازی مناسب تعبیه کنید.

بخش زیادی از جذابیت یک خانه، به نورپردازی آن بستگی دارد. اگر خانه تان تاریک است، گزینه های پر هزینه ای مثل اضافه کردن پنجره و پنجره سقفی را هم در اختیار دارید. اگر چشم انداز زیبایی داشته باشید، شاید به هزینه اش بیارزد که یک پنجره را جابجا کنید و از منظره نهایت استفاده را ببرید. خیلی صاحبخانه ها به جای پنجره سقفی، از گزینه ارزان تری استفاده می نمایند به نام حفره سقفی. حفره ای که نور را به صورت لوله ای به پایین می فرستد. داشتن کلید برق درجه ای، نور مصنوعی را براساس سلیقه شما تنظیم می نماید. چراغ های کلی به اتاق های نشیمن حال و هوای معاصر می دهند. برای به روز رسانی نورپردازی خانه، چراغ های کم مصرف LED متنوعی هم وجود دارد.

10- به مصرف انرژی توجه کنید.

با رشد روز افزون مبلغ برق، به روز رسانی تجهیزات بهینه سازی مصرف انرژی در یک خانه، هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ زیست محیطی تاثیر مثبتی روی خریداران بالقوه خواهد داشت. در دیوار، کف زمین و سقف عایق بندی های لازم را انجام بدهید و یک پمپ حرارتی نصب کنید. اگر در محله پر سر و صدا یا منطقه سردسیری زندگی می کنید، بد نیست به دو جداره کردن پنجره ها هم فکر کنید.

منبع: بازسازی ساختمان
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 840

به "بازسازی خانه جهت فروش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی خانه جهت فروش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید