برخورد زیردریایی رزمی آمریکا با شئ نامعلوم در دریای جنوبی چین

به گزارش مجله 90 جعبه، ناوگان اقیانوس آرام ارتش آمریکا در بیانیه ای گفت که یکی از زیردریایی های اتمی این کشور هنگام حرکت در آب های بین المللی در منطقه اقیانوس هند-آرام، به یک شیء نامعلوم برخورد کرد.

برخورد زیردریایی رزمی آمریکا با شئ نامعلوم در دریای جنوبی چین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه های غربی شامگاه پنجشنبه از برخورد یک فروند زیردریایی نظامی آمریکا با شئ نامعلومی در دریای جنوبی چین خبر دادند.

ناوگان اقیانوس آرام ارتش آمریکا در بیانیه ای گفت که یکی از زیردریایی های سریع و اتمی این کشور هنگام حرکت در آب های بین المللی در منطقه اقیانوس هند-آرام، به یک شیء نامعلوم برخورد کرد.

به نوشته وبگاه دیلی میل ارتش آمرکیا با بیان اینکه این حادثه منجر به زخمی شدن 11 ملوان شد، توضیح داد زیردریایی یو.اس.اس کنتیکت در شرایط پایداری باقی ماند و مولد اتمی آن آسیب ندیده است.

در این بیانیه مکان رخ دادن این حادثه اعلام نشده اما مؤسسه دریایی آمریکا می گوید این اتفاق در دریای چین جنوبی واقع شده است.

یک مقام نظامی آمریکایی به وبگاه این مؤسسه گفت که 11 نفر در این حادثه مجروح شدند و زیردیایی اکنون به سمت گوآم حرکت می کند که انتظار می رود روز شنبه به آنجا برسد.

بر اساس این گزارش، میزان آسیب وارده به دیگر بخش های زیردریایی در حال ارزیابی است و نیروی دریایی آمریکا درخصوص این حادثه از کشوری درخواست کمک نکرده است

به نوشته دیلی میل، این حادثه در حالی رخ می دهد که واشنگتن از فعالیت های نظامی چین در نزدیکی جزیره تایوان ابراز نگرانی کرده است.

پکن، تایوان را بخشی از سرزمین چین می داند و تحرکات آمریکا و فروش سلاح به تایوان را نقض حاکمیت خود و مغایر با سیاست چین واحد ارزیابی می کند. با این حال آمریکا با اعزام ناو به تنگه تایوان و کمک نظامی به تایوان عملا در راستا حمایت از این جزیره است و پکن بارها به این مسئله اعتراض کرده است. این در حالی است که کشورهای عضو سازمان ملل متحد از جمله خود آمریکا، تایوان را به عنوان کشور مستقل به رسمیت نمی شناسند.

پیش از این، روزنامه وال استریت ژورنال روز پنجشنبه نوشت، نظامیان آمریکایی ظرف یک سال گذشته، به طور مخفیانه سربازان تایوانی را تعلیم داده اند. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1759

به "برخورد زیردریایی رزمی آمریکا با شئ نامعلوم در دریای جنوبی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد زیردریایی رزمی آمریکا با شئ نامعلوم در دریای جنوبی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید