برگزاری اولین دوره آموزش حفاظت اطمینان بخش از اماکن و موزه های فارس

به گزارش مجله 90 جعبه، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس، از برگزاری دوره های آموزش عمومی و ارتقای توانمندی کارکنان یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اطلاع داد.

برگزاری اولین دوره آموزش حفاظت اطمینان بخش از اماکن و موزه های فارس

به گزارش مجله 90 جعبه به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، سرهنگ بهمنی نژاد فرمانده یگان حفاظت استان اظهار کرد: در راستای انجام بهتر امور حفاظتی و صیانت از آثار تاریخی- فرهنگی، اولین دوره آموزش حفاظت اطمینان بخش از اماکن و موزه های فارس برگزار گردید.

این مقام مسئول ادامه داد: سر فصلهای این دوره آموزشی شامل، تهدیدات طبیعی و انسانی، سیستم های حفاظت عامل و غیر عامل، نحوه حفاظت از اماکن-موزه ها و محوطه های تاریخی به وسیله حفاظتهای فیزیکی و الکترونیک، نحوه سرکشی و بازدید از آثار و اماکن تاریخی، اتخاذ تدابیر و اقدامات پیشگیرانه، پیشگیری از وقوع جرم به وسیله طراحی محیطی، چگونگی تاثیرگذاری حفاظت در موزه داری استاندار، چگونگی استفاده از ظرفیت های اجتماعی موثر در امر حفاظت بود.

به گفته سرهنگ بهمنی نژاد، در این دوره، کارکنان یگان حفاظت استان فارس در قالب 14 ساعت، توسط استادان مجرب آموزش خود را با موفقیت به انتها رساندند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 152

به "برگزاری اولین دوره آموزش حفاظت اطمینان بخش از اماکن و موزه های فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری اولین دوره آموزش حفاظت اطمینان بخش از اماکن و موزه های فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید