تحولات اساسی که هوش مصنوعی در سال های نزدیک ایجاد خواهد نمود

به گزارش مجله 90 جعبه، هوش مصنوعی تا سال 2025 تحول اقتصادی بزرگی ایجاد می نماید. به احتمال زیاد چین این رقابت را می برد، اما بانک های ژاپن و ایالات متحده آمادگی لازم برای رسیدن به این رقابت را دارند.

تحولات اساسی که هوش مصنوعی در سال های نزدیک ایجاد خواهد نمود

به گزارش خبرنگاران و به نقل از باشگاه تا سال 2025 نگرانی های روزافزون تنظیم نمایندگان درمورد قابل قبول نبودن هوش مصنوعی و خطرات ناشی از آن می تواند منشا شوک بعدی اقتصادی باشد که می تواند نوساناتی را در بازارها و ثروت شرکت های اقتصادی به وجود آورد؛ اما در اینجا یک پیش بینی وجود دارد و آن این است تا سال 2025 هوش مصنوعی به دنبال تغییر شکل در امور اقتصادی جهانی خواهد بود و نبرد رقابتی شدیدی را بین شرکت ها و مناطقی که می خواهند بر این حوزه جدید تسلط داشته باشند، به راه می اندازد.

چین مطمئنا نقش اساسی را در این زمینه ایفا خواهد نمود. نهادهای آن مانند Ant Financial قبلا در حوزه اقتصادی مجهز به هوش مصنوعی پیشتاز بوده اند و به یاری مقیاس پایگاه های اطلاعاتی این کشور یاری نموده اند؛ اما بانک های ژاپنی و آمریکایی برای رسیدن به این هدف تا سال 2025 رقابت خواهند کرد. شرکت هایی مانند آمازون احتمالا با دارایی های مجهز به هوش مصنوعی نیز بسیار رشد خواهند کرد. در واقع بزرگترین نبرد رقابتی ممکن است بین گروه های اقتصادی و فناوری و نه فقط بین بانک ها به وجود بیاید اما اینکه چه کسی برنده گردد به عوامل دیگری بستگی دارد.

تا سال 2025 آن ها با احتیاط بیشتر جعبه های سیاه هوش مصنوعی را موشکافی می نمایند. از نظر این تئوری دنیای جدید باید مزایای زیادی به همراه داشته باشد. این مزایا عبارت است از: بهره وری بیشتر، سرعت، سفارشی سازی و هزینه های ارزان تر سرمایه. اگرچه در عمل این ممکن است باعث افزایش تمرکز صنعت، تعصبات اجتماعی و ایجاد حلقه های بازخورد در جامعه گردد که تنظیم نماینده ها با توجه به الگوریتم ها با پلیس مبارزه می نمایند. تا سال 2025 نگرانی فزاینده نهادهای نظارتی درباره غیر قابل کنترل بودن هوش مصنوعی و خطرات همراه آن به خوبی می تواند منبع شوک بعدی اقتصادی باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1319

به "تحولات اساسی که هوش مصنوعی در سال های نزدیک ایجاد خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحولات اساسی که هوش مصنوعی در سال های نزدیک ایجاد خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید