جمعی از مسئولان بورس برای پاسخگویی به قوه قضائیه احضار شدند

به گزارش مجله 90 جعبه، به گزارش خبرنگاران، حسینعلی حاجی دلیگان اظهار کرد: در پی ارسال نامه نایب اول رئیس مجلس به رئیس قوه قضائیه، بعضی از مدیران سازمان بورس برای پاسخگویی به سؤالات مطرح شده درباره علل سقوط شدید ارزش سهام بازار سرمایه در تابستان سال جاری به دستگاه قضا احضار شدند.

جمعی از مسئولان بورس برای پاسخگویی به قوه قضائیه احضار شدند

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: جمعی از نمایندگان کمیسیون مالی مجلس گزارشی مستند از جزئیات تخلفات و ترک فعل های انجام شده در بازار سرمایه تهیه کردند؛ دربخشی از گزارش نمایندگان دخالت بعضی از مقامات در بورس از عوامل سقوط ارزش سهام خریداری شده سهام داران خرد بیان شده است.

حاجی دلیگانی اضافه کرد: در حالی سقوط بیشتر بازار سرمایه، سلب اعتماد، سرخوردگی و نارضایتی عمومی را شاهد هستیم که پس از آغاز ریزش عظیم بازار بعضی از مقامات ادعای حمایت عاجل و مستمر از بازار سرمایه و انتها ریزش را مطرح نموده بودند.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت که حبابی شدن شاخص های کل و اوج امیدواری در حال به وجود آمد که شرکت های شاخص ساز قیمت های سهام خود را مرداد سال جاری غیرواقعی بالا بردند و در اقدامی هماهنگ با خروج گسترده نقدینگی از بازار، دارایی قریب به اتفاق جمعیت چند ده میلیونی خرده سهامداران حاضر در بازار سرمایه را تباه کردند.

وی با اشاره به مستندات گروه کارشناسی حقوقی - مالی و گزارش مراجع رسمی توضیح داد: پس از آغاز ریزش عظیم بازار بعضی از مقامات دولتی نظیر رییس دفتر رئیس جمهور، بعضی از اعضای شورای عالی و هیأت مدیره بورس، وزیر اقتصاد در رسانه ملی و رسانه های گروهی با طرح ادعای حمایت عاجل و مستمر از بازار سرمایه و انتها ریزش، سرخوردگی و نارضایتی عمومی را رقم زدند.

دبیر هیأت رئیسه مجلس از قول رئیس مجلس شورای اسلامی برای تقویت و ساماندهی بازار بهابازار اطلاع داد و ابراز امیدواری کرد که شرایط کنونی تغییر خواهد نمود و بازار سرمایه به صندلی گذشته باز خواهد گشت.

منبع: فارس

اخبار مرتبط با بازار سهام را در صفحه اختصاصی بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1431

به "جمعی از مسئولان بورس برای پاسخگویی به قوه قضائیه احضار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمعی از مسئولان بورس برای پاسخگویی به قوه قضائیه احضار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید