خرابکاری در ایتالیا

به گزارش مجله 90 جعبه، حدود یک ماه پس از آنکه یک جهانگرد 27 ساله بریتانیایی با حک کردن حروف اول نام خود و دوستش، بنای باستانی کولوسئوم در شهر را رم تخریب کرد، پلیس ایتالیا اکنون در حال تحقیق از یک دختر سوئیسی به علت مشابه است.

خرابکاری در ایتالیا

تحقیقات درباره این اقدام خرابکارانه پس از آن شروع شد که یک راهنمای ایتالیایی از دختر 17 ساله ای که حرف N را روی دیوار کولوسئوم حک می کرد فیلم گرفت. این خبر ابتدا به وسیله رسانه محلی گزارش شد و پس از آن ویدئویی از آن به وسیله خبرگزاری ایتالیایی آنسا در توییتر به اشتراک گذاشته شد.

دانیلا سانتانچه ـ وزیر گردشگری ایتالیا ـ پیش تر خواهان احترام به فرهنگ و تاریخ ایتالیا شده و اظهار نموده بود: نمی توانیم اجازه دهیم کسانی که از کشور ما تماشا می نمایند احساس آزادی داشته باشند و این گونه رفتار نمایند.

خرابکاری در اثر تاریخی کولسئوم مورد انتقاد مردم ایتالیا نیز قرار گرفته است. با این حال، این نخستین بار نیست که این اثر تاریخی تخریب می گردد. در سپتامبر 2020، یک مرد 32 ساله اهل ایرلند ظاهرا با استفاده از یک شیء نوک تیز فلزی برای حک کردن حروف اول خود در ستونی در سطح اول بنای تاریخی کولوسئوم دستگیر شد.

یک دختر 14 ساله آلمانی نیز یک ماه بعد، در حال اجرا همین کار دستگیر شد.

کولوسئوم در شهر رم کشور ایتالیا در سال 80 میلادی (بیش از 1900 سال پیش) ساخته شده و نمونه بارزی از یک آمفی تئاتر مدرن در زمان گذشته است که پس از غارت به وسیله پاپ های رومی و اشراف، دو سوم آن تخریب شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 27 تیر 1402 بروزرسانی: 27 تیر 1402 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 2190

به "خرابکاری در ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرابکاری در ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید