خط انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به یزد ایجاد می گردد

به گزارش مجله 90 جعبه، وزیر نیرو با اشاره به اینکه کم آبی مسئله ای مهم استان یزد است گفت: خط انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به یزد ایجاد می گردد.

خط انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به یزد ایجاد می گردد

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش مجله 90 جعبه از یزد، حمید چیت چیان دقایقی پیش در گفت و گو با شبکه تلویزیونی استان یزد تابان، در ارتباط با انتقال آب به یزد گفت: در سالهای گذشته یک خط انتقال از اصفهان به یزد اجرا شده است.

وی اضافه کرد: بخشی از آبهای سرشاخه های کارون که منحرف شده و به حوزه زاینده رود انتقال یافته، از حوزه اصفهان به یزد منتقل شده و قریب 66 میلیون متر مکعب سهم استان یزد است و حدود 70 درصد از آب شرب شهرهای استان یزد از محل این خط انتقال تامین می گردد.

وزیر نیرو گفت: علاوه بر این، ما چند خط انتقال آب را پیگیری می کنیم که خط انتقال دوم از سرشاخه های کارون ایجاد می گردد و پس از احداث سدی در منطقه بهشت آباد، با خط انتقالی به طول تقریبا 450 کیلومتر آب از آن منطقه به استان یزد منتقل می گردد.

چیت چیان سهم یزد از این خط را حدود 150 میلیون متر مکعب در سال دانست و گفت: الان کار لوله گذاری این خط آغاز شده و بیش از 26 کیلومتر از این لوله گذاری انجام و باقی راستا هم به سرعت در حال انجام است.

وی با بیان این مطلب که امیدواریم با تامین منابع اقتصادی داخلی و خارجی بتوانیم این پروژه را به خاتمه برسانیم، گفت: سومین مورد آب انتقالی از خلیج فارس است که توسط یک شرکت خصوصی برای کرمان و یزد انتقال پیدا می نماید.

وزیر نیرواضافه کرد: چهارمین مورد هم انتقال حجم 500 میلیون مترمکعب آب از دریای عمان و خلیج فارس به یزد است که پس از شیرین سازی انجام می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 303

به "خط انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به یزد ایجاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به یزد ایجاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید