سرد مزاجی جنسی چیست؟

به گزارش مجله 90 جعبه، سرد مزاجی جنسی یک اختلال جنسی در زنان و مردان می باشد که شیوع آن در زنان بیشتر است و به حالتی گفته می گردد که فرد تمایل و هوس جنسی نداشته و یا از آن بهره نمی گیرند.

سرد مزاجی جنسی چیست؟

خبرنگاران | سرویس زناشویی - لغت سردی که فرانسوی ها به آن فریژید می گویند، به خانم هایی گفته می شود که تمایل و هوس جنسی نداشته و از آن بهره نمی گیرند. سرد مزاجی اصطلاحی است که به ندرت در معنای صحیح خود به کار برده می شود. چنانچه امروزه با شنیدن اصطلاح سرد مزاجی مجموعه ای از بی میلی جنسی، تحریک نشدن و لذت نبردن و نقص تکامل روان جنسی در فرد استنباط می شود.

سرد مزاجی جنسی در هر دو جنس دیده می شود و لی در زنان کمی شایع تر از مردان است که می تواند به علت سیستم آلت تناسلی زنان باشد.

عوامل سرد مزاجی جنسی چیست؟

به طور کلی عوامل سرد مزاجی تا حد زیادی به روح و روان فرد مربوط می شود که به دو دسته عوامل اولیه و عوامل ثانویه تقسیم بندی می شود:

  • عوامل اولیه

این عوامل بدون داشتن مشکل فیزیکی و جسمی در فرد وجود دارد و کاملا به روحیه و روان فرد مربوط می شود. از جمله بیماری افسردگی که این بیماری خود به دلایلی به وجود می آید. افسردگی انواع مختلفی دارد مثلاً افرادی که افسردگی مژور یا مطلق دارند -همواره در افسردگی به سر می برند- همواره از نظر جنسی سرد مزاج هستند.

  • عوامل ثانویه

عوامل ثانویه که به عواملی اطلاق می شود که در اثر تغیرات فیزیکی و جسمی در فرد، به طور غیرمستقیم باعث تاثیر در روح و روان شخص می شود. تغیرات فیزیکی و جسمی در هر دو جنس می تواند باعث سردمزاجی خود فرد یا طرف مقابل شود. به طور مثال وجود هر نوع ضایعه در آلت تناسلی فرد می تواند طرف مقابل را از نزدیکی بیزار و سرد نماید.

آلت تناسلی یکی از قسمت های بدن است که دارای بیشترین تعداد سلولهای عصبی است و گاهی در افراد خاص این عصب دهی بیشتر از حد معمول می باشد. در این شرایط (بخصوص در خانم ها) در اثر نزدیکی درد شدیدی بوجود می آید که از رغبت شخص به رابطه جنسی می کاهد.

علت سرد مزاجی چیست؟

سرد مزاجی در موارد کلی مربوط به موارد زیر می باشد:

  • بیماری های جسمی مانند زیاده روی در کار و فعالیت جسمانی
  • بیماری قند
  • خستگی
  • ضعف اعصاب

در نظر داشته باشید که در بیشتر موارد علت سردمزاجی مسائل روانی می باشد.

عوارض ناشی از سرد مزاجی چیست؟

فردی که پس از نزدیکی به ارضای کامل جنسی نمی رسد تحریک پذیر و حساس می شود، تمایل به کار و فعالیت و خواب در آن پیدا نمی شود و اگر این مشکل ادامه پیدا کند کم کم افسرده شده و دچار تنش های افسردگی و عصبی می شود. از عصبانیت های خود شکایت می کند و از این که چرا بی فایده عصبانی شده است احساس پشیمانی و دلتنگی می کند. از آن پس به تدریج روابط جنسی و حتی زناشویی در نظرش خسته کننده و بی فایده جلوه می کند.

سرد مزاجی جنسی چگونه درمان می شود؟

راهکار اصلی مشکل سردمزاجی و درمان آن مشاوره و استمداد از شناخت درمانی می باشد. بهترین عامل برای تازه نگه داشتن طراوت جنسی و از بین بردن سرد مزاجی این است که زمان را به عشق واگذار کنیم. در صورتی که بگذارید علاقه و عشق باعث کشش شود، روح و روان شما به سرعت آماده می شود. رابطه جنسی نهایت میزان ابراز علاقه طرفین به یکدیگر است.

منبع: setare.com
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1395

به "سرد مزاجی جنسی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرد مزاجی جنسی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید