سفر رشدی مرتد به هند لغو شد

به گزارش مجله 90 جعبه، خبرنگاران: سلمان رشدی، نویسنده مرتد کتاب آیات شیطانی، در پی اعتراضات مسلمانان، سفر خود را به هند برای شرکت در نمایش فیلمی که بر اساس یکی از رمان های وی ساخته شده، لغو کرد.

سفر رشدی مرتد به هند لغو شد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز؛ سلمان رشدی، نویسنده مرتد هندی الاصل و تبعه انگلستان قصد داشت برای شرکت در مراسم نمایش فیلمی که بر اساس یکی از رمان های وی ساخته شده، به صورت علنی به کلکته سفر کند. متعاقب انتشار خبر فوق، مسلمانان هندی برای اعتراض به این امر در خیابان ها تجمع کردند.

به گفته مقامات فرودگاه کلکته، روز چهارشنبه، صدها معترض با حضور در مقابل فرودگاه خواهان عدم ورود رشدی به هند شدند.

کتاب آیات شیطانی سلمان رشدی به خاطر محتوای ضداسلامی در هند ممنوع است.

ادریس علی، رئیس مجمع اقلیت هند گفت: ما اجازه نخواهیم داد او به اینجا بیاید. تمام مسلمانان دنیا از وی نفرت دارند. من از دولت محلی وست بنگال به علت توجه به این خواسته تشکر می کنم.

یکی از مسئولین نمایش فیلم مذکور اظهار داشت سفر رشدی به هند در پی نگرانی های امنیتی لغو شده است. وی اشاره ای نکرد که آیا پلیس این درخواست را مطرح نموده یا دولت محلی.

کمیسر مشترک پلیس کلکته از اظهار نظر در خصوص لغو سفر رشدی اجتناب کرد.

به نظر می رسد که دولت انگلیس با سازمان دهی سفر رشدی به هند قصد داشت واکنش مسلمانان را به حکم ارتداد نویسنده کتاب آیات شیطانی که توسط امام راحل(ره) صادر شده است، بسنجد که در این راستا ناکام ماند.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 371

به "سفر رشدی مرتد به هند لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر رشدی مرتد به هند لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید