سفر مسئولان بنیاد مسکن به روستای تاریخی خرانق یزد

به گزارش مجله 90 جعبه، درجلسه ای که درمحل شرکت راه سازی سامان محیط درخرانق شهرستان اردکان یزد باحضور مهندس محمدرضا شاملو معاون عمران روستایی بنیادمسکن کشور ودکتر علیرضا قربانیان رئیس بنیادمسکن استان یزد برگزار گردید؛ جاوید عیدانی بخشدارخرانق ضمن بیان ظرفیت ها و توانمندی های بخش خرانق در حوزه های مختلف کشاورزی، دامداری و گردشگری به تشریح مسائل روستاهای این بخش پرداخت.

سفر مسئولان بنیاد مسکن به روستای تاریخی خرانق یزد

به گزارش خبرنگاران مهندس عیدانی ضمن تقدیر از خدمات مجموعه بنیادمسکن استان درروستاهای بخش خرانق در اجرای طرح های زیرساختی و طرح هادی، خواهان توجه ویژه برای برطرف محرومیت دراین بخش باهم فکری و کوشش همه مسئولان شد.

بخشدارخرانق باابرازخرسندی در روند اجرای دوبانده سازی مسیر یزد- طبس درپی سفر استاندارسابق و نماینده مردم اردکان درمجلس به بخش خرانق، اضافه کرد: مشکل زیرساخت شهرک های واگذاری در روستاهای خرانق همچنان باقیست و احتیاج به اختصاص اعتبارویژه دراین زمینه است.

مشکل آسفالت معابر روستای مزرعه آقا، زیرساخت آب و برق زمین های واگذاری روستاهای خرانق، مزرعه آقا، چامتک و هامانه، همکاری درزمینه تعویض شبکه فیبر نوری خرانق و...مهمترین موضوعات مطرح شده و قابل پیگیری دراین جلسه بود که از سوی مسئولین عالیرتبه بنیاد کشور قول پیگیری داده شد.

روستای خرانق از جمله روستاهای تاریخی استان یزد به شمار می رود که در 85 کیلومتری شمال شرقی شهر یزد واقع شده است. روستای خرانق از نظر آب و هوایی در منطقه ای قرار گرفته که از یک سو اقلیم کوهستانی و از سوی دیگر اقلیم کویری را در خود جمع نموده است. محصولات کشاورزی این روستا شامل انار، پسته ، گردو و خصوصا زردک یا همان هویج زرد ایرانی است. بعلاوه این روستا به علت دارا بودن یک قلعه باستانی خشت و گلی که سابقه آن به دوره ساسانیان باز می گردد، از جاذبه های مهم گردشگری ایران محسوب می گردد.

شایان ذکر است روستای خرانق 28 و 29 آذرماه امسال به بهانه برداشت محصول زردک میزبان جشنواره ای بود که پای گردشگران فراوان داخلی و خارجی را به این روستا باز کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 2109

به "سفر مسئولان بنیاد مسکن به روستای تاریخی خرانق یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر مسئولان بنیاد مسکن به روستای تاریخی خرانق یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید